Kamera Magus CDF70 USB3.0 - 20Mpx
Senzor CMOS Sony Exmor 1" 20Mpx (5440x3648px), (13,06x8,76mm), 2,4μm
Přenosová rychlost 20fps.
Přenos obrazu a videa: USB3.0
Upevnění k mikroskopům: C-mount závit.
Software Magus View s funkcemi měření
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 600g.
Více
Digitální kamera MAGUS CDF70 je určená pro mikroskopii ve světlém a tmavém poli. Nabízí nízkou hladinu šumu a vysokou citlivost na světlo.
Kamera je vybavená 20Mpx snímačem a poskytuje realistické snímky (5440x3648px) s jasně viditelnými jemnými detaily objektů a jejich struktur. Doporučuje používat s objektivy 4x, 10x a 20x.
Při maximálním rozlišení je video pořizováno rychlostí 20 fps (snímků za sekundu). To postačuje pro nastavení přesného zaostření mikroskopu, pro prezentace a výuku, záznam pohybujících se objektů a dynamických procesů. Rozlišení kamery můžete změnit na 2736x1824 px nebo 1824x1216 px. V těchto režimech se frekvence zvýší na 48 a 58 snímků za sekundu, přechody mezi snímky se zjemní a kamera může zachytit velmi malé pohyby vzorku.
Kamera má rozhraní USB 3.0. Rychlost přenosu dat je 10krát vyšší než u kamer s rozhraním USB 2.0. Doporučuje se pro profesionální laboratoře, výzkum nebo výuku na univerzitách.
Snímač
Kamera je osazená barevným snímačem CMOS SONY Exmor s podsvícením. Tato technologie zvyšuje citlivost na světlo a zlepšuje výkon při slabém osvětlení.
Snímač má velkou 1'' úhlopříčku. Velikost snímače ovlivňuje kvalitu obrazu: čím větší je snímač, tím čistší je obraz, tím větší je barevná hloubka a tím širší je zorné pole.
1" snímač s pixely o velikosti 2,4x2,4 µm poskytuje světelnou citlivost 462 mV při expozici 1/30 s. K dosažení maximálního zorného pole bez zkreslení doporučujeme používat adaptér se zvětšením 1x.
Funkce softwaru
Kamera používá software pro zobrazení snímků na externím displeji, fotografování, záznam videa, úpravu snímků a měření lineárních a úhlových rozměrů vzorků a jejich struktur. Před měřením je třeba software pro každý objektiv kalibrovat pomocí kalibračního sklíčka.
Instalace
Kamera se upevní na mikroskop do trinokulárního tubusu nebo portu pro fotoaparát pomocí závitu typu C-mount. Chcete-li ji připevnit k tubusu okuláru namísto okuláru, budete potřebovat speciální adaptér typu C-mount a adaptérové kroužky (nejsou součástí dodávky), které odpovídají průměru tubusu.
Klíčové vlastnosti
-
Kamera s rozlišením 5440x3648 px pro pozorování ve světlém i tmavém poli s objektivy 4x, 10x a 20x: čím vyšší je rozlišení, tím jemnější detaily můžete vidět
-
20 snímků za sekundu při rozlišení 5440x3648 px: snadné nastavení zaostření
-
48 snímků/s a 58 snímků/s při rozlišení 2736x1824 px a 1824x1216 px: snadné ukázky ve školních třídách, pozorování pohybujících se objektů a nahrávání videa. Vzorek se pohybuje bez trhání a zpoždění
-
Barevný CMOS snímač SONY Exmor s podsvícením zajišťuje nízkou úroveň šumu a vysokou citlivost na světlo i při slabém osvětlení. Získáte jasnější, čistší a barevně sytější snímky
-
Rozhraní USB 3.0 pro rychlý a plynulý přenos dat
-
Software s funkcemi fotografování, záznamu videa, střihu/úprav obrazu, externího zobrazení, lineárního a úhlového měření
Obsah sady
- Digitální kamera
- USB kabel
- Instalační CD s ovladači a softwarem
- Uživatelská příručka a záruční list
PARAMETRY:
| ID výrobku | 83200 |
| Značka | MAGUS |
| Záruka | 5 let |
| EAN | 5905555019222 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 15x15x10 cm |
| Přepravní hmotnost | 0.6 kg |
| Snímač | SONY Exmor CMOS |
| Barevný/černobílý | barevný |
| Megapixely | 20 |
| Maximální rozlišení, px | 5440x3648 |
| Velikost snímače | 1'' (13,06x8,76 mm) |
| Rozměr pixelu, mkm | 2.4x2.4 |
| Citlivost na světlo | 462mV s 1/30s |
| Poměr signálu k šumu | 0,21mV s 1/30s |
| Expoziční čas | 0,1 ms – 15 s |
| Záznam videa | ✓ |
| Snímková frekvence, fps (počet snímků za sekundu) při rozlišení | 20 při rozlišení 5440x3648, 48 při rozlišení 2736x1824, 58 při rozlišení 1824x1216 |
| Místo montáže | trinokulární tubus, okulárový tubus namísto okuláru |
| Obrazový formát | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif |
| Formát videozáznamů | výstup: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 a pozdější), *h265 (Windows 10 a pozdější) |
| Spektrální rozsah, nm | 380–650 (vestavěný IR filtr) |
| Typ závěrky | ERS (Electronic Rolling Shutter – elektronická rolovací závěrka) |
| Vyvážení bílé | manuální, automatický |
| Kontrola expozice | manuální, automatický |
| Funkce softwaru | rozměr obrazu, jas, doba expozice |
| Výstup | USB 3.0, 5 Gb/s |
| Systémové požadavky | Windows 8/10/11 (32 bit a 64 bit), Mac OS X, Linux, až 2,8 GHz Intel Core 2 nebo vyšší, minimálně 2 GB RAM, port USB 3.0, CD-ROM, 17" nebo větší displej |
| Software | MAGUS View |
| Typ montáže | C-mount |
| Tělo | CNC slitina hliníku |
| Napájení | DC proud, 5 V, z USB portu počítače |
| Teplotní rozsah fotoaparátu, °C | -10...+50 |
| Rozsah provozní vlhkosti, % | 30 — 80 |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Přenos obrazu | USB 3.0 |
|---|---|
| Senzor mikro kamery | 20M - Sony IMX 183 (5440x3648px), 1" (13,6x8,8mm), 2.4µm |
| Počet pixelů | 20M |
| Snímkovací frekvence při max. rozlišení | 20fps |
| Výrobní společnost | Levenhuk s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Levenhuk Optics s.r.o., V Chotejne 700/7, 102 00 Prag, CZ, www.levenhuk.com |






