AKTUALITY


Bresser Pirsch 9-27x56 Gen II.

Bresser Pirsch 9-27x56 Gen II.

Vodotěsný kompaktní monokulární spektiv s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 9-27x a průměrem objektivu 56mm.


Nové astronomické kamery EXPLORE SCIENTIFIC Deep Sky Astro Camera

Nové astronomické kamery EXPLORE SCIENTIFIC Deep Sky Astro Camera

Kamery s vysoce citlivými senzory s aktivním termoelektrickým chladicím systémem od Explore Scientific. Kamery mají parametry ideální pro astrofotografii Měsíce, planet a hlavně deep sky objektů. Astrofotografie galaxií, mlhovin a plošných objektů ve vesmíru je nyní díky novým technologiím dostupnější.


Okuláry Explore Scientific EMD 52°

Okuláry Explore Scientific EMD 52° LE

Firma Explore Scientific představuje nové okuláry se zorným polem 52°, které ve své cenové relaci dávají vynikající obraz. Okuláry mají Flat-Field optický design, EMD antireflexní vrtsvy, velkou vzdálenost výstupní pupily a jsou vodotěsné a plněné argonem. Okuláry vynikající kvality za dostupnou cenu mohou být skvělým rozšířením zejména pro astronomické teleskopy levnějších kategorií - skvělý upgrade okulárů Plossl. Více zde...


Meteorický roj Perseidy

Meteorický roj Perseidy v noci 12.-13. srpna 2018

V noci 12.-13. srpna budeme mít opět možnost pozorovat meteorický roj Perseid. Po západu Slunce bude ještě asi hodinku nad západním obzorem slabě svítit tenký srpek Měsíce těsně po novoluní, který bude pomalu následovat Slunce za obzor. Tmavá noční obloha plná jasných planet se stane jevištěm na němž budou hrát hlavní roli padající hvězdy..


Zatmění Měsíce a opozice Marsu 2018

Zatmění Měsíce a opozice Marsu - červenec 2018

V pátek 27. července 2018 nastane úplné zatmění Měsíce, které bude nejdelší v 21. století.  Měsíc bude celý zakrytý v zemském stínu 1 hodinu 43 minut. Současně budou viditelné i velké planety Jupiter, Mars, Saturn.

V úterý 31.července 2018 nastane velká opozice Marsu se Sluncem. Jasná planeta bude velmi dobře pozorovatelná i menšími teleskopy.


Noční obloha v březnu 2018

Pohled na noční oblohu v březnu 2018

Když budete mít štěstí a po západu Slunce se ocitnete někde venku na čerstvém vzduchu a obloha zrovna nebude pokrytá vrstvou mraků, pozvědněte oči k nebi a rozhlédněte se po vesmíru. Můžete se jenom tak dívat a vnímat svěží noční vzduch na tváři a světlo z hvězd, Měsíce, planet, meteorů...


Bresser Photo-Mount

Malá cestovní montáž Photo-Mount od Bresseru

Firma Bresser představuje, jako horkou novinku, malou kompaktní montáž s nosností do 2,5kg, kterou můžete použít na fotografování noční hvězdné oblohy pomocí DSLR fotoaparátů v kombinaci s různými objektivy. Můžete vytvářet působivé panoramatické fotografie Mléčné dráhy, souhvězdí a hvězdokup. 


Přísluní 2018

3. ledna 2018 bude Země nejblíže Slunci

Ve středu 3. ledna 2018 v 6h:34m bude naše planeta Země nejblíže ke Slunci, ve vzdálenosti "pouhých" 147 097 233 km. Paradoxně se tak děje v zimním období, kdy je na severní polokouli zima.

Vážení návštěvníci a zákazníci, děkujeme Vám tímto za přízeň v uplynulém roce 2017 a přejeme hodně štěstí do nového obletu kolem Slunce v roce 2018.


Zimní souhvězdí Orion bez dalekohledu

Zimní souhvězdí Orion

Nad večerním jihovýchodním obzorem vystupuje velmi výrazné zimní souhvězdí Orion. Pomyslným prodloužením linie lovcova opasku spočině naše oko na velmi jasné hvězdě Sirius, nejjasnější hvězdě souhvězdí Velkého psa. Prodloužením linie mohutných ramen Orionu upoutá pohled jasná hvězda Procyon v souhvězdí Malého psa.


Zimní slunovrat

Zimní slunovrat 2017

Ve čtvrtek 21.prosince v 17:21 nastane zimní slunovrat. Osa zemské rotace je nejvíce odkloněná od Slunce, a proto je Slunce na severní polokouli nejníže nad obzorem. Paradoxně nastává v zimním období, kdy je Země nejblíže ke Slunci. Nejblíže ke Slunci bude Země 3. ledna 2018 06:34 a bude ve vzdálenosti 147 097 233 km.

Stereomikroskop Bresser ETD-201

Nový stereomikroskop Bresser Science ETD-201

Velmi kvalitní stereomikroskop pro pozorování povrchů i průsvitných preparátů. Zvětšení je plynule měnitelné v rozsahu 8x-50x. Mikroskop nalezne uplatnění v medicíně, vědeckých laboratořích, školách, biologii, entomologii, mineralogii, numismatice, filatelii, při nedestruktivním testování povrchů, rytectví aj. Stereomikroskop Bresser Science ETD-201


Okulár Explore Scientific EMD 24mm 68°

Akční nabídka okuláru Explore Scientific

Hvězdářský dalekohled má dvě velmi důležité optické části. Objektiv a okulár. Maximálního využití kvalitního objektivu dosáhnete pouze s kvalitním okulárem. Letošní vánoční nabídku obohatila firma Explore Scientific širokoúhlým okulárem EMD 24mm se zorným polem 68°. V akční ceně jej nyní můžete pořídit již za 2900,-Kč.


Dalekohledy a očnice

Proč mají dalekohledy očnice?

Věděli jste, že správné nastavení očnic dalekohledu výrazně zlepší pohodlí při pozorování a hlavně umožní relaxovanému oku v klidu pozorovat obraz v celé šíři zorného pole? Očnice nemají pouze dalekohledy, ale také okuláry hvězdářských dalekohledů a některých mikroskopů. Je to sice velmi nepatrná součást, ale dokáže znatelně zvýšit kvalitu pozorování.  Celý článek...


Nádobky na sběr vzorků

Sběrné nádoby na vzorky

Na první pohled úplně obyčejná věc, ale pokud jdete na sběr vzorků a budete mít více různých druhů, pak může být sada pěti plastových nádobek s víčkem velmi užitečná. Jedna nádobka má vnitřní rozměr cca 7,2x3,5cm. Víčko se pevně zavírá na závit a můžete tedy přenášet i tekutý obsah - třeba nálev z kaluže, rybníka nebo potoka. Nádobky lze spojit a na horní víčko nasadit madlo pro snadné přenášení...


Dalekohledy Omegon Talron HD

Dalekohledy Omegon Talron HD - NOVINKA

Dnes jsme testovali dva nové dalekohledy Talron v rozměrech 8x42 a 10x42 s HD optikou od firmy Omegon. Jednoznačně skvělé dalekohledy v této cenové kategorii. Velmi čistý obraz s rozlišením jemných detailů. Široké zorné pole s ostrým obrazem a minimální okrajovou vadou. Přesné a jemné ostření. Skvělý ergonomický tvar. Tělo s otevřeným středem se velmi pohodlně drží. Vodotěsnost a plnění inertním plynem. Pečlivé zpracování detailů.  Talron 8x42 HD a Talron 10x42 HD.


Dalekohled Bresser Corvette 10x24 LE

Nenápadné dalekohledy Bresser Corvette 10x24

Takový, na první pohled tuctový pogumovaný dalekohled, napadlo mne při pohledu na malý kapesní dalekohled Bresser Corvette 10x24. Ale při bližším seznámení, jsem velmi příjemně potěšený. Dalekohled má velmi čistý a jasný obraz s věrnými barvami. Skvělá konstrukce umožní pohodlné pokoukání. Ze všeho nejvíc mne překvapil krásně ostrý okraj polní clony. Corvette 10x24 LE


Dalekohledy Nikon WX

Dalekohledy WX 7x50 IF/WX 10x50 IF k 100. výročí firmy Nikon

100 let špičkových optických technologií spojených dohromady s nadšením a perfektním řemeslným zpracováním. Dalekohledy WX 7x50 IF / WX 10x50 IF, které jsou klenotem na koruně produkce dalekohledů Nikon, jsou nyní nabízeny v sérii k 100. výročí firmy Nikon. Tyto dalekohledy jsou zkonstruovány pro náročné pozorovatele hvězdné oblohy a jejich nedostižné širokoúhlé zorné pole vnáší život do hvězdné oblohy a poskytuje uživatelům pocit, jako kdyby kráčeli ve vesmíru mezi hvězdami.


Nikon EII 100 let edice

Dalekohled 8x30 EII k 100. výročí firmy Nikon

Pamětní série dalekohledu 8x30 EII k 100. výročí firmy Nikon. Tento dalekohled je dlouhodobě oblíbeným modelem s mnoha následovníky díky své vysoké světelnosti, širokému zornému poli a optimálním rozměrům zprostředkovaným Porro hranoly.