Kamera Magus CBF12 USB3.0 - 20Mpx
Senzor CMOS Aptina 1/1,8" 20Mpx (5120x3840), 1,4μm
Přenosová rychlost 20fps.
Přenos obrazu a videa: USB3.0
Upevnění k mikroskopům: C-mount závit.
Software Magus View s funkcemi měření
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 600g.
Více
Digitální fotoaparát MAGUS CBF12 je navržen pro spolupráci s mikroskopem: fotografování, nahrávání videa a zobrazování snímků na externí obrazovce. Svými vlastnostmi se nejlépe hodí pro práci ve světlém poli na mikroskopech s extrémně rovným vlastním zorným polem s objektivy s 4x a 10x zvětšením a stereomikroskopech.
Snímač
Fotoaparát MAGUS CBF12 je vybaven snímačem CMOS Aptina s citlivostí na světlo 8.4 ke−/lux.sec. Maximální zorné pole bez zkreslení získáte pomocí adaptéru se zvětšením 0,4x až 0,6x.
Záznam fotografií a videa
20 Mpx snímač vám umožní dosáhnout realistického a vysoce detailního obrazu s rozlišením 5120x3840px. V tomto režimu je video pořizováno rychlostí 20 fps (snímků za sekundu). Snížením rozlišení můžete zvýšit snímkovou frekvenci, a tím zlepšit plynulost videa. Dostupné možnosti: 2560x1920 px (45 fps). V jakémkoliv z vybraných režimů lze pohodlně nastavit zaostření mikroskopu. Režimy se zvýšenou snímkovou frekvencí jsou vhodné pro studium pohybujících se objektů a rychle probíhajících procesů, jakož i pro prezentace a ukázky.
Rozhraní
Pro připojení k počítači se používá rozhraní USB 3.0. Přenos dat je 10krát rychlejší než u rozhraní předchozí generace. Díky rychlému výkonu je fotoaparát vynikající volbou pro profesionální laboratoře, výzkum a výuku na univerzitách.
Funkce softwaru
Fotoaparát MAGUS CBF12 se dodává softwarem na disku CD. Slouží k fotografování, natáčení videa, zobrazování snímků a jejich úpravám. Po softwarové kalibraci lze provádět lineární a úhlová měření.
Instalace
Fotoaparát lze instalovat buď do okulárového tubusu (namísto okuláru), nebo do trinokulárního tubusu. Adaptéry typu C-mount a adaptační kroužky pro požadovaný montážní průměr se dokupují samostatně.
Klíčové vlastnosti:
-
Snímač CMOS Aptina s vysokou citlivostí na světlo
-
Rozlišení snímače 20 Mpx: vysoce detailní snímky na objektivech s malým zvětšením
-
Snímková frekvence dostatečná pro nastavení zaostření: 20 snímků za sekundu s rozlišením 5120x3840 px
-
Ukázky ve školních třídách a pozorování pohybujících se objektů jsou jednoduché díky zvýšení snímkové frekvence při současném snížení rozlišení; pohyb vzorku je viditelný bez trhání
-
Rozhraní USB 3.0 poskytuje 10krát vyšší rychlost přenosu dat než rozhraní USB 2.0
-
Software pro vytváření fotografií a videí a jejich zobrazování a úpravy v reálném čase
-
Lineární a úhlové měření
Obsah sady:
- Digitální fotoaparát
- USB kabel
- Instalační CD s ovladači a softwarem
- Uživatelská příručka a záruční list
PARAMETRY:
| ID výrobku | 85929 |
| Značka | MAGUS |
| Záruka | 5 let |
| EAN | 5905555026657 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 15x15x10 cm |
| Přepravní hmotnost | 0.6 kg |
| Snímač | Aptina CMOS |
| Barevný/černobílý | barevný |
| Megapixely | 20 |
| Maximální rozlišení, px | 5120x3840 |
| Velikost snímače | 1/1,8" (7,17x5,38 mm) |
| Rozměr pixelu, mkm | 1.4x1.4 |
| Citlivost na světlo | 8.4 ke−/lux.sec |
| Poměr signálu k šumu | 0,15 mV při 1/30 s |
| Expoziční čas | 0,02 ms – 15 s |
| Záznam videa | ✓ |
| Snímková frekvence, fps (počet snímků za sekundu) při rozlišení | 20 při rozlišení 5120x3840, 45 při rozlišení 2560x1920 |
| Místo montáže | trinokulární tubus, okulárový tubus namísto okuláru |
| Obrazový formát | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif |
| Formát videozáznamů | výstup: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 a pozdější), *h265 (Windows 10 a pozdější) |
| Spektrální rozsah, nm | 380–650 (vestavěný IR filtr) |
| Typ závěrky | ERS (Electronic Rolling Shutter – elektronická rolovací závěrka) |
| Vyvážení bílé | manuální, automatický |
| Kontrola expozice | manuální, automatický |
| Funkce softwaru | rozměr obrazu, jas, doba expozice |
| Výstup | USB 3.0, 5 Gb/s |
| Systémové požadavky | Windows 8/10/11 (32 bit a 64 bit), Mac OS X, Linux, až 2,8 GHz Intel Core 2 nebo vyšší, minimálně 2 GB RAM, port USB 3.0, CD-ROM, 17" nebo větší displej |
| Software | MAGUS View |
| Typ montáže | C-mount |
| Tělo | pevné hliníkové |
| Napájení | DC proud, 5 V, z USB portu počítače |
| Teplotní rozsah fotoaparátu, °C | -10...+50 |
| Rozsah provozní vlhkosti, % | 30 — 80 |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Přenos obrazu | USB 3.0 |
|---|---|
| Senzor mikro kamery | 20M - Aptina (5120x3840), 1/1,8" (7,17x5,38 mm), 1/2.3" (6,14x4,61mm), 1.4μm |
| Počet pixelů | 20M |
| Snímkovací frekvence při max. rozlišení | 20fps |
| Výrobní společnost | Levenhuk s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Levenhuk Optics s.r.o., V Chotejne 700/7, 102 00 Prag, CZ, www.levenhuk.com |






