Kamera Magus CBF10 USB3.0 - 18Mpx
Senzor CMOS Aptina 1/2,3" 18Mpx (4912x3684px), (6,14x4,61 mm), 1,25μm
Přenosová rychlost 54fps.
Přenos obrazu a videa: USB3.0
Upevnění k mikroskopům: C-mount závit.
Software Magus View s funkcemi měření
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 600g.
Více
MAGUS CBF10 je cenově nejdostupnější kamera pro techniku mikroskopování ve světlém poli.
Kamera je vybavená snímačem s rozlišením 18Mpx a vytváří realistické snímky v rozlišení 4912x3684 px.
Doporučuje pro použití s objektivy mikroskopu s extrémně rovným vlastním zorným polem se zvětšením 4x a 10x a také se stereomikroskopy. Při práci s objektivy s malým zvětšením vám umožní rozlišit jemnější detaily.
Při maximálním rozlišení je video pořizováno rychlostí 13,1 fps (snímků za sekundu). To postačuje pro nastavení zaostření mikroskopu.
Při rozlišení 2456x1842px a 1228x922px se počet snímků za sekundu zvýší na 34,3, resp. 54,4 fps. Přechody mezi snímky se zjemní a kamera zachytí i sebemenší pohyb vzorku. Tyto režimy jsou vhodné pro výuku a prezentaci a záznam videa rychle pohybujících se procesů a pozorování pohybujících se vzorků.
Kamera má rozhraní USB 3.0. Rychlost přenosu dat je 10krát vyšší než u kamer s rozhraním USB 2.0. Vysokorychlostní kamera se doporučuje pro profesionální laboratoře, výzkum nebo výuku na univerzitách.
Snímač
Kamera je osazená barevným CMOS snímačem Aptina. Jedná se o cenově nejdostupnější kameru MAGUS s vysokým rozlišením.
Snímač 1/2,3'' s pixely o ploše 1,25x1,25 µm poskytuje světelnou citlivost 0,62 mV/lux/s. Pro dosažení maximálního zorného pole bez zkreslení doporučujeme použít adaptér se zvětšením 0,4x až 0,6x.
Funkce softwaru
Kamera používá software pro zobrazení snímků na externím displeji, fotografování, záznam videa, úpravu snímků a měření lineárních a úhlových rozměrů objektů a jejich struktur. Před měřením je třeba software pro každý objektiv kalibrovat pomocí kalibračního sklíčka.
Instalace
Kamera se namontuje na mikroskop do trinokulárního tubusu nebo do bočního portu kamery pomocí závitu typu C-mount. Pokud chcete kameru instalovat do tubusu okuláru namísto okuláru, budete potřebovat speciální adaptér typu C-mount a adaptéry pro přizpůsobení průměru tubusu (nejsou součástí dodávky).
Klíčové vlastnosti
-
Cenově nejpříznivější kamera se snímačem CMOS Aptina pro mikroskopii ve světlém poli s objektivy 4x a 10x a stereomikroskopy
-
Rozlišení 18 Mpx: při práci s objektivy s malým zvětšením vám kamera umožní vidět jemnější detaily
-
13,1 fps (snímků za sekundu) při rozlišení 4912x3684 px je dostačující pro úpravu zaostření
-
Snímková frekvence 34,3 fps a 54,4 fps při rozlišení 2456x1842 px a 1228x922 px je ideální pro použití ve školních třídách, pozorování pohybujících se vzorků, záznam videa; pohyb preparátu je vidět bez trhání a zpoždění
-
Rozhraní USB 3.0 pro rychlý a plynulý přenos dat
-
Software s funkcemi fotografování, záznamu videa, střihu/úprav obrazu, externího zobrazení, lineárního a úhlového měření
Obsah sady
- Digitální kamera
- USB kabel
- Instalační CD s ovladači a softwarem
- Uživatelská příručka a záruční list
PARAMETRY:
| ID výrobku | 83203 |
| Značka | MAGUS |
| Záruka | 5 let |
| EAN | 5905555019253 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 15x15x10 cm |
| Přepravní hmotnost | 0.6 kg |
| Snímač | Aptina CMOS |
| Barevný/černobílý | barevný |
| Megapixely | 18Mpx |
| Maximální rozlišení, px | 4912x3684 |
| Velikost snímače | 1/2,3" (6,14x4,61 mm) |
| Rozměr pixelu, mkm | 1.25x1.25 |
| Citlivost na světlo | 0,62 mV/lux/s |
| Poměr signálu k šumu | 36,3 dB |
| Expoziční čas | 0,1 ms – 2 s |
| Záznam videa | ✓ |
| Snímková frekvence, fps (počet snímků za sekundu) při rozlišení | 54,4 při rozlišení 1228x922, 34,3 při rozlišení 2456x1842, 13,1 při rozlišení 4912x3684 |
| Aktivní rozsah, dB | 65.8 |
| Místo montáže | trinokulární tubus, okulárový tubus namísto okuláru |
| Obrazový formát | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif |
| Formát videozáznamů | výstup: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 a pozdější), *h265 (Windows 10 a pozdější) |
| Spektrální rozsah, nm | 380–650 (vestavěný IR filtr) |
| Typ závěrky | ERS (Electronic Rolling Shutter – elektronická rolovací závěrka) |
| Vyvážení bílé | manuální, automatický |
| Kontrola expozice | manuální, automatický |
| Funkce softwaru | rozměr obrazu, jas, doba expozice |
| Výstup | USB 3.0, 5 Gb/s |
| Systémové požadavky | Windows 8/10/11 (32 bit a 64 bit), Mac OS X, Linux, až 2,8 GHz Intel Core 2 nebo vyšší, minimálně 2 GB RAM, port USB 3.0, CD-ROM, 17" nebo větší displej |
| Software | MAGUS View |
| Typ montáže | C-mount |
| Tělo | pevné hliníkové |
| Napájení | DC proud, 5 V, z USB portu počítače |
| Teplotní rozsah fotoaparátu, °C | -10...+50 |
| Rozsah provozní vlhkosti, % | 30 — 80 |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Přenos obrazu | USB 3.0 |
|---|---|
| Senzor mikro kamery | 18M - Aptina AR1820 (4912x3684px), 1/2.3" (6,14x4,61mm), 1.25μm |
| Počet pixelů | 18M |
| Snímkovací frekvence při max. rozlišení | 13fps |
| Výrobní společnost | Levenhuk s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Levenhuk Optics s.r.o., V Chotejne 700/7, 102 00 Prag, CZ, www.levenhuk.com |






