dalekohledy-mikroskopy.cz

Tento web provozuje firma MOTY-OPTIK - Miloš Motejl.

Specializujeme se na distribuci a prodej dalekohledů, mikroskopů, hvězdářských dalekohledů a dalších optických přístrojů, které slouží k pozorování okolního světa, mikrosvěta a vesmíru.

Sídlíme v příjemném Jihočeském kraji ve Veselí nad Lužnicí. Nemáme velkou kancelář ani obchod s výstavním prostorem. Našim hlavním pracovištěm je hlavně příroda, ve které se často pohybujeme. Výrobky, o které máte zájem si můžete, po předchozí telefonické domluvě, v klidu a pohodě vyzkoušet (případně následně zakoupit) přímo u nás - rádi Vám je zde připravíme a poradíme s výběrem. Případně můžete navštívit naší spolupracující prodejnu firmy ELTY s.r.o. v Praze na Letné vedle stadionu Sparty.

 • Od roku 2004 se specializujeme na dovoz a prodej pozorovací optiky a optoelektroniky.
 • V současné době jsme přímí dovozci výrobků Bresser, Explore Scientific, Lunt Engineering a Lunt Solar Systems.
 • Výrobky do naší nabídky vybíráme na základě znalostí oboru a na základě praktických zkušeností - ne vždy totiž platí, čím dražší výrobek, tím lepší využitelná kvalita.
 • Většinu výrobků se snažíme prezentovat vlastními fotografiemi, které vystihují jejich reálný vzhled. 
 • Záruční a pozáruční servis provádíme ve spolupráci s mateřskými firmami a výrobci.
 • Garantujeme rychlé a aktuální informace o cenách a termínech dodání.
 • Poskytujeme rychlé dodávky zboží.
 • Obchodním partnerům zajišťujeme servisní a technickou podporu, jejíž  prioritou je především spokojenost zákazníka.  
 • Od roku 2004 dovážíme dalekohledy, mikroskopy, optické přístroje a příslušenství od firmy Meade Instruments Europe - nyní BRESSER GmbH.
 • V současné době je naše firma přímým dovozcem výrobků od firem BRESSER GmbH, Explore Scientific, Lunt Engineering, Lunt Solar Systems.
 • V roce 2006 jsme jako první uvedli na český trh dalekohledy americké firmy VORTEX-Optics.
 • Záruční a pozáruční servis provádíme ve spolupráci s BRESSER GmBH a VORTEX-Optics USA.
 • V roce 2006 jsme absolvovali technické školení Meade International Technical Training zaměřené na servis a opravu dalekohledů.

      Dotační a grantové projekty

 • Podporujeme vzdělávací a vědecké instituce, firmy a společnosti, které se přímo účastní na realizaci zakázek financovaných z dotačních a grantových projektů.
 • Garantujeme rychlé a hlavně aktuální informace o výrobcích, cenách a stavu skladových zásob s upřesněním termínů dodání poptávaných produktů.
 • Případné reklamace a servis řešíme co nejrychleji je to možné, přičemž je pro nás prioritou spokojenost zákazníka.
 • Pro projekty se snažíme poskytovat co nejprofesionálnější podporu, tak, aby jejich realizace probíhala podle dohody.    

Zajímá Vás jak to cítíme my? 

V dnešní uspěchané a přeinformované době, kdy člověk mnohdy funguje jako stroj, nám zbývá málo času, ale i prostoru na pohled do okolních a vzdálenějších světů, které kolem nás existují. Ani si to možná neuvědomujeme, ale jsme jejich součástí. Pohled na hvězdnou oblohu v tiché noční krajině odstraní hranice běžného života, jimiž je člověk neustále svazován a poskytne prostor pro uklidnění a pocit svobody. Při pohledu do mikrosvěta můžeme poznat, že náš svět i celý vesmír je velmi pestrý a skládá se z jednotlivých různě velkých částí, které jsou navzájem propojeny souvislostmi. Není nutné vědecky bádat, mnohdy se stačí pouze dívat, pozorovat a vnímat ...

Od vynálezu prvních optických přístrojů uplynulo již několik století a současné technologie umožňují kvalitní pohled do okolních světů nejen profesionálním vědcům, ale i amatérským badatelům, laikům a dokonce i dětem. S úmyslem poskytnout možnost většině zájemců opatřit si optický přístroj na pokoukání, pozorování, bádání i fotografování jsme v roce 2004 založili specializovanou firmu, jejíž kompletní sortiment naleznete na těchto internetových stránkách.

Internetové stránky jsou sestaveny formou prodejního katalogu, který obsahuje výrobky nejen pro profesionály a zkušené uživatele optických zařízení, ale také pro začínající pozorovatele a všechny, kteří se chtějí do okolního světa nebo vesmíru podívat prvně nebo jenom příležitostně. Snažíme se, aby zde nalezla užitečné informace většina zájemců. Sortiment obsahuje cenově přístupné dalekohledy, mikroskopy a optické přístroje se zárukou dobré kvality, které plně postačí na běžné pokoukání, ale i dalekohledy s vynikající optikou, které lze používat v každém počasí a optické výrobky velmi vysoké kvality s precizním zpracováním a téměř neomezenou životností. Katalog neustále aktualizujeme.

U všech výrobků jsou podrobné informace včetně fotografií a vysvětlení používané terminologie. Pokud se setkáte s pojmem, který je pro Vás neznámý, můžete nalézt jeho vysvětlení v odkazu "Poradna", když jej nenaleznete ani tam, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

(Majitel je již od dětských let velkým obdivovatelem krás přírody a tajů vesmíru a zájem o optické přístroje se prohloubil během letních praxí na hvězdárně Kleť a po studiu optoelektroniky během praxe v laboratoři elektronové mikroskopie na AVČR v Č. Budějovicích a na Karolinska Institutet ve Stockholmu.)