Dalekohledy Explore Scientific

Zakladatel a president firmy Scott Roberts má více než 30 let zkušeností na trhu s astronomickou optikou. Začínal jako malý chlapec se zájmem o astronomii a během studií začal prodávat fotoaparáty ve společnosti Oceanside Photo, jejíž portfolio rozšířil o astronomické dalekohledy. Na základě toho se společnost přejmenovala na Oceanside Photo and Telescope (OPT) a nyní je jedna z největších firem na světě, která se zabývá prodejem astronomické optiky. Poté Scott působil 21 let ve firmě Meade Instruments, kde se staral o kontakt se zákazníky.

Na základě bohatých zkušeností se v roce 2008 rozhodl splnit si vlastní sen a založil firmu Explore Scientific LLC a začal ze svého domu v Laguna Hills spolupracovat s čínskou společností Jinghua Optical Corporation (JOC) v Guangzhou. JOC je jeden z nejvýznamnějších výrobců optických přístrojů na asijském trhu a v současné době hlavním výrobcem pro Explore Scientific. 

V roce 2010 se firma Explore Scientific přemístila do Bentonville v severozápadním Arkansasu a po několika dalších stěhováních nyní sídlí ve Springdale, kde má hlavní sklady a kanceláře. V roce 2012 Scott Roberts zahájil oficiální spolupráci s Robertem Pricem a firma Explore Scientific  rozšířila nabídku o výrobky určené spíše pro masový spotřební trh uváděné na trh pod značkou Explore One, National Geographic a Discovery.

Hlavní vizí firmy Explore Scientific bylo již od jejího vzniku dodávat na trh kvalitní astronomické přístroje, které by byly cenově dostupné i širší astronomické veřejnosti, nadšencům, kteří se občas věnují pozorování vesmíru a rádi by vlastnili kvalitní dalekohled. Společnost Explore Scientific se zaměřuje na výrobu kvalitních hvězdářských dalekohledů a okulárů, které poskytují ostrý, jasný obraz.

V roce 2009 začala firma spolupracovat s firmou Bresser GmbH jejímž prostřednictvím uvedla své výrobky i na evropský trh.

V současné době je firma Explore Scientific ze 100% vlastnictvím dceřinné společnosti v USA. Firma se zabývá prodejem, marketingem, návrhem optického a mechanického designu a výrobou.

Stručný přehled výrobků dodávaných firmou EXPLORE SCIENTIFIC:

Refraktory (čočkové teleskopy)

Reflektory (zrcadlové teleskopy)

Katadiotrické teleskopy

Velké binokulární dalekohledy

Montáže a příslušenství

Okuláry, Barlow, adaptery, korektory

Kamery

Filtry

Meteostanice