EXPLORE SCIENTIFIC APO 165 mm FPL-53 CF 3,0"FT

254 745 Kč s DPH
Momentálně nedostupné - Termín dodání tohoto produktu není v současné době známý. Můžete nám zaslat poptávku a jakmile bude termín naskladnění aktualizovaný, budeme Vás informovat.
ks

Hvězdářký teleskop s apochromatickým objektivem.
Průměr 165mm | ohnisková délka 1155mm | aperturní poměr f/7.
Samotný tubus s optikou bez montáže.

Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti 31kg.

Více

Výrobce: Explore ScientificKód produktu: 112165

Explore Scientific ED APO 165mm f/7 FPL-53 Feather Touch® - tubus s optikou a třmeny s 3" Losmandy lištou  

Apochromatický refraktor s precizně korigovaným objektivem o průměru 165mm f/7.

Objektiv je triplet (obsahuje tři členy oddělené vzduchovou mezerou) o průměru 165mm s ohniskovou délkou 1155mm.

Pevný lehký tubus z karbonových vláken.

3" velmi přesné duální ostření 1:10  Feather Touch® FTF3235B-A.

Vlastnosti ve zkratce:

 • Tříčočkový apochromatický objektiv se dvěma vzduchovými mezerami.
 • Průměr 165mm; ohnisková délka 1155mm; f/7
 • Optické sklo FPL-53
 • antireflexní vrstvy - Enhanced Multilayer Desposition (EMD)
 • Hmotnost 13,2kg včetně příslušenství, na tento průměr nízká hmotnost díky karbonovému tubusu
 • Velmi přesný systém duálního ostření s tubusem o průměru 3" 1:10 Feather Touch® FTF3235B-A.
 • Diagonální zrcadlo - 2" Star Diagonal s 99% odrazivostí
 • Hledáček Explore Scientific 8x50 s osvětlenou záměrnou osnovou, diagonálním hranolem se vzpřímeným, správně orientovaným obrazem.
 • Montážní třmeny s otvorem pro upevnění fotoaparátu nebo Smartphonu
 • 3" lišta typu Losmandy.s ocelovým povrchem.
 • Rosnice je zasunutá na tubusu pro skladnější rozměry při přepravě.
 • dalekohled a příslušenství jsou uložené v kvalitním přepravním kufru na kolečkách.


Apochromatické refraktory jsou většinou konečnou volbou mezi menšími a středně velkými teleskopy: menší rozměry, snadná transportovatelnost, velmi vysoká ostrost a kontrast obrazu, možnost pořizovat skvělé astrofotografie - to je výčet z mnoha předností těchto dalekohledů.

Významný pokrok ve výrobě kvalitních optických skel a nejnovější technologie výroby čoček a optických komponent umožňuje snadnější dostupnost apochromatických teleskopů stále většímu počtu amatérských pozorovatelů a astrofotografů.

Refraktor Explore Scientific FPL-53 CF je jedním z velmi kvalitních apochromatických dalekohledů na trhu. Kompletní korekce barevné a sférické vady.

Velmi kvalitní apochromatický objektiv

Aperturní poměr f/7 - výborná světelnost, díky které můžete použít kratší expoziční časy a zlepšit tak kvalitu a ostrost snímků (neprojeví se tolik atmosférického šumu a nepřesností pointace). 

Vysoký kontrast a ostrost - teleskopem můžete velmi dobře pozorovat méně kontrastní rozlehlé objekty vesmíru jako např. galaxie, mlhoviny hvězdokupy, ale i jemné detaily na planetách a Měsíci.

Precizní mechanické zpracování:

Teleskop má menší hmotnost a rozměry - rosnici je možné zasunout na tubus a tím zkrátit velikost dalekohledu při převážení. Pevný tubus je vyrobený z karbonových vláken. 

Výborný teleskop pro astrofotografování - velmi přesný systém duálního ostření 3" Feather Touch® FTF3235B-A s redukcí 10:1.

Velký vnitřní průměr výtahu umožní snímat obraz bez vinětace i s velkými senzory

Teleskopy EXPLORE SCIENTIFIC Triplet ED APO jsou nabízené ve třech produktových řadách:

Základní řada:
HOYA FCD-1 Glass, Aluminiový tubus, 2.0" duální ostření 1:10, 2.0" Star Diagonal 99% Reflectivity (Art. No. 0112084(AL), 0112106(AL), 0112132(AL))

Profesionální řada: 
HOYA FCD-100 Glas, Auminiový/Carbon tubus, 2.5" HEXAFOC duální ostření 1:10, 2.0" Star Diagonal 99% Reflectivity (Art. No. 0112086(AL), 0112108(AL), 0112109(CF), 0112134(AL), 0112135(CF))

High-End řada: 
OHARA FPL-53 Glass, Carbon(CF) tubus, 3.0" HEXAFOC nebo Feather-Touch Focusser 1:10, 2.0" Star Diagonal 99% Reflectivity (Ar.t No. 0112115(CF), 0112140(CF), 012165(CF), 0112166(CF))


PARAMETRY:

 • Průměr: 165mm
 • Ohnisková délka: 1155mm
 • Aperturní poměr: f/7
 • Optický design: Apochromat se třemi členy oddělenými vzduchovými mezerami, optické sklo FPL-53
 • Hmotnost: 13,2kg
 • Rozměry: 178x1350mm

OBSAH BALENÍ:

 • tubus s optikou, rosnice
 • 3"  duální ostření 1:10 Feather Touch®
 • 2" Star Diagonal 99% zrcadlo
 • třmeny s lištou 3" Losmandy
 • Krytky optiky
 • lišta pro upevnění hledáčku
 • hledáček 8x50 s diagonálním hranolem a osvitem
 • vypolstrovaný transportní kufr na kolečkách

DOPORUČENÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ - OKULÁRY:

 • Pokud si pořizujete dalekohled s kvalitním objektivem, je dobré používat také kvalitní okuláry. Okulár vytváří výsledný obraz, který pozorujeme okem.

 • Většinou se teleskopy dodávají se základním setovým okulárem typu Plossl s ohniskovou délkou kolem 20-26mm. Jedná se okuláry, které lze běžně používat pro první pohledy novým dalekohledem. Výrobci předpokládají, že si pozorovatelé postupně vybaví sestavu teleskopu podle vlastních požadavků na zvětšení a zorné pole. Pokud tedy chcete lépe využít možnosti Vašeho dalekohledu, poohlédněte se i po nějakých jiných okulárech, než jsou tyto setové.

 • Okuláry s kvalitní optikou, které, byť jsou většinou dražší, dávají lepší obraz než základní levnější okuláry. Kvalitní okulár výrazně zlepší obraz také u jednoduchých teleskopů.

 • Okulár zvětšuje obraz vytvořený objektivem dalekohledu. Zvětšení lze snadno spočítat podle jednoduchého vzorečku: Zvětšení = ohnisková délka objektivu (mm) / ohnisková délka okuláru (mm). Pokud tedy máte objektiv s ohniskovou délkou 1000mm a okulár s ohniskovou délkou 10mm, získáte zvětšení 1000/10=100x. Podle uvedeného vzorečku si můžete snadno najít okulár, který poskytuje požadované zvětšení pro Váš konkrétní teleskop.

V tabulce níže jsou uvedené ohniskové délky okulárů vhodné pro tento teleskop s objektivem 165/1155mm, f/7 rozdělené podle typu zvětšení:

POPIS TYPU ZVĚTŠENÍ

ZVĚTŠENÍ OKULÁRY

Max. konstrukční (2xD, pupila 0,5mm)

Max. technické zvětšení dosažitelné optickou soustavou za ideálních podmínek. Lze jej použít na rozlišení dvojhvězd nebo testování optické soustavy za ideálních podmínek, ale pro běžná pozorování je díky rušivým vlivům v atmosféře a limitům teleskopu málo používané.

cca 330x okuláry 3,5mm

Extra velké (pupila 0,7-1mm)

Velké zvětšení pro sledování těsných dvojhvězd a jemných detailů např. na kotoučcích jasných planet nebo na povrchu Měsíce. Při výstupní pupile 1mm odpovídá rozlišení teleskopu rozlišení oka. Kvalita obrazu při těchto zvětšeních je hodně závislá na pozorovacích podmínkách a tepelných turbulencích v atmosféře.

cca 165x - 235x okuláry 7mm - 4,9mm

Optimální velké (pupila 1-2mm)

Vhodné pro rozlišení dvojhvězd a pozorování jemných detailů na kotoučcích jasných planet a Měsíce. Vhodné i pro vyhledávání menších jasnějších galaxií a mlhovin. Při výstupní pupile 1mm odpovídá rozlišení teleskopu rozlišení oka. Na ostrosti a rozlišení se může projevovat tepelné proudění v atmosféře.

cca 83x - 165x okuláry 14mm - 7mm

Optimální střední (pupila 2-3mm )

Ideální zvětšení pro pohodlné pozorování ostrého obrazu. Výstupní pupila 2,4mm je nejlepší pro maximální využití rozlišovací schopnosti oka. Navíc je při těchto zvětšeních ještě zachovaný dobrý plošný jas, takže můžete pěkně pozorovat i jasnější objekty hlubokého vesmíru (mlhoviny, galaxie, kulové hvězdokupy...) Obraz Měsíce a jasných planet je ostrý a vliv atmosféry není tak výrazný jako při větších zvětšeních).

cca 55x - 83x okuláry 21mm - 14mm

Střední (pupila 3-4mm) - dobrý jas a šířka zorného pole

Ideální zvětšení pro pohodlné pozorování ostrého obrazu. Obraz má při těchto zvětšeních ještě velmi dobrý plošný jas a široké zorné pole, takže můžete pozorovat i jasnější objekty hlubokého vesmíru (mlhoviny, galaxie, kulové hvězdokupy...) Obraz Měsíce a jasných planet je ostrý a vliv atmosféry není tak výrazný jako při větších zvětšeních). Menší zvětšení poskytuje i možnost vidět větší úsek oblohy.

cca 41x - 55x okuláry 28mm - 21mm

Malé (pupila 4-6mm) - velká světelnost a zorné pole

Menší zvětšení, ale lepší plošný jas a širší zorné pole. Pohodlně uvidíte větší úsek oblohy. Používá se pro snadnější vyhledávání a identifikaci objektů. Vhodné pro sledování rozlehlejších kulových hvězdokup a jasnějích mlhovin a galaxií např. z Messierova katalogu. Pozn. jelikož se nevyrábí okuláry s ohniskovou délkou větší než 56mm, může se v některých případech stát, že tohoto malého zvětšení nelze dosáhnout.

cca 28x - 41x okuláry 42mm - 28mm

Nejmenší (pupila 7mm) - max. světelnost

Nejmenší zvětšení, které poskytuje výstupní pupilu o průměru cca 7mm. Oko, které má ve tmě průměr zorničky cca 7mm tedy může využít velké množství světla. V těchto případech je zvětšení tak malé, že je možná lepší použít běžný binokulární dalekohled. Navíc se nevyrábí okuláry s ohniskovou délkou větší než 56mm, takže dosažitelnost tohoto zvětšení není s běžným příslušenstvím mnohdy ani možná.

cca 23x okuláry větší než 49mm

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Typ objektivu čočkový apochromat
Průměr objektivu 165mm
Ohnisková délka 1155mm
Relativní apertura (světelnost) f/7
Ostření teleskopu FTF3235B-A Feather Touch® True 3.0" Dia Dual Speed Focuser
Dalekohledy EXPLORE SCIENTIFIC APO FPL-53