Unistellar teleskop N 114/450 eVscope 2

116 974 Kč s DPH
3-4 prac. dny - V současné době se díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu může doba dodání prodloužit. Děkujeme za pochopení.
ks

Teleskop s vestavěnou kamerou a přesným automatickým naváděním.
100x výkonnější než běžný teleskop.

Zásilka obsahuje 1 balík 77x48x30cm o hmotnosti 14kg.

Více

Výrobce: UnistellarKód produktu: unistellar-ev-2

Unistellar N114/500 eVscope 2.

Unistellar eVscope 2 je důmyslným vylepšením tradičních dalekohledů s funkcemi automatického navádění a vyhledávání objektů (GoTo) prostřednictvím nejmodernější technologie, které tvoří jeden z nejrychlejších a nejchytřejších GoTo systémů, jaký byl kdy vyrobený.

Slabé světlo ze vzdálených galaxií a mlhovin sbírá optika dalekohledu, zachycuje jej na speciální senzor, který je vysoce citlivý i na velmi malé množství světla a pomocí unikátní patentované technologie zpracování obrazu vzniká výsledný obraz. Pomocí moderního OLED displeje je tento vylepšený obraz promítaný do okuláru, kde jej můžete sledovat okem.

Celý systém jedinečně kombinuje výhody počítačově podporovaného ovládání dalekohledu a vylepšení obrazu s klasickým pozorováním.

Kromě odhalování tajemné krásy vzdálených galaxií vám eVscope také umožňuje pohodlně se spojit s vědeckou komunitou a stát se součástí sítě těchto dalekohledů. Můžete tak přispět k důležitým vědeckým objevům a přitom se bavit pozorováním.

Inteligentní dalekohled, snadné použití

Ovládání teleskopu je velmi snadné a intuitivní. Nainstalujete si aplikaci do smartphonu nebo tabletu, zapnete teleskop, v aplikaci zvolíte pozorovací cíl a jste připraveni objevovat vesmír. Není nutné složité nastavování polární osy nebo předchozí znalost noční oblohy. eVscope se navádí automaticky pomocí interního kompasu, akcelerometru a deskového řešení orientace na obloze. Ovládání eVscope je bezdrátové a intuitivní přes chytrý telefon nebo tablet pomocí aplikace Unistellar (Android/iOS). Vestavěná baterie vydrží až 8 hodin (v závislosti na teplotě). Vyhnete se kabelovému chaosu a nutnosti brát si s sebou externí baterii.

Teleskop obsahuje vestavěnou nabíjecí baterii, kterou snadno nabijete pomocí běžné nabíječky s UCB-C 5V/2,4A bez rychlonabíjení nebo powerbanky (nejsou součástí sady).

Autonomní detekce pole

Tato funkce převyšuje běžné GoTo systémy. Díky sofistikovanému procesu řešení dokáže eVscope analyzovat hvězdy v zorném poli během několika sekund a vypočítat aktuální nasměrování dalekohledu. Pouhým stisknutím tlačítka je každý objekt lokalizovaný s vysokou přesností a zároveň je sledovaný během pohybu na noční obloze.

Technologie vylepšeného vidění

Pomocí běžných astronomických teleskopů jsou málo jasné objekty, jako jsou mlhoviny a galaxie, rozpoznatelné pouze jako slabé světelné skvrny. S eVscope můžete jednoduše aktivovat živé kontinuální stohování obrazu. Dalekohled pak ukazuje nejen obraz z jediného okamžiku, ale sbírá světlo po delší dobu. Již po několika sekundách uvidíte pozorovaný cíl jako žádným jiným dalekohledem této velikosti. Můžete sledovat, jak se obraz během několika minut stává intenzivnějším a zřetelnějším. Barvy a struktury pozorovaného cíle jsou jasně rozpoznatelné.

Robustní optika

Teleskop tvoří optická soustava typu Newton o průměru 114 mm s ohniskovou vzdáleností 450 mm a světelností f/4. Na snímači tedy přistane ostrý a relativně jasný obraz.

Parabolické primární zrcadlo vytváří ostrý obraz bez sférických a chromatických aberací.

Obraz lze snadno zaostřit pomocí speciální Bahtinovovy masky, která je ​​integrovaná do protiprachového uzávěru. Postup zaostření je velmi snadný a v několika krocích jej zvládne i pozorovatel bez zkušeností a předchozích znalostí.

eVscope má místo sekundárního zrcátka vestavěný senzor Sony IMX347. Tento CMOS čip se používá také v mnoha vysoce citlivých astro kamerách, protože má velmi nízký šum a vysokou citlivost i na malé množství světla. Obraz zachycený senzorem eVscope zpracuje a poté jej promítne v okuláru, který používá OLED obrazovku s extrémně vysokým kontrastním poměrem. Zážitek je velmi podobný živému pozorování čistě optickým dalekohledem! Pozorovaný cíl se samozřejmě zobrazuje i na vašem smartphonu nebo tabletu.

Kompatní a lehký

Celý systém je navržený tak, aby byl snadno transportovatelný. Teleskop můžete snadno přenášet v ruce nebo v batohu, který lze pořídit jako příslušentsví.

FREE control app - snadné ovládání

Barevné obrazy mlhovin, galaxií, hvězdokup a dalších objektů jsou přenášené do chytrého telefonu nebo tabletu. Jakýkoli snímek uložený prostřednictvím aplikace bude zkopírovaný do galerie obrázků ve vašem smarthphonu. Můžete jej snadno sdílet s vašimi přáteli nebo na sociálních sítích nebo přenést do PC.

Díky speciální aplikaci, která je zdrama dodávaná k systému, můžete celý teleskop velmi pohodlně ovládat a získávat informace o pozorovaných objektech a zároveň je sdílet.

Aplikace je nyní dotupná pro chytré telefony i tablety s operačním systémem minimálně (Andriod 6 nebo iOS 12). Před instalací aktivujte GPS.

Napájení - USB-C

Teleskop je napájený integrovanou dobíjecí baterií Li-Ion (6 x 18650 cell), 3,7V, 15 Ah (55.5 Wh) s výdrží cca 9hod. Dobíjení baterie v režimu OFF je cca 6.5h, dobíjení během provozu trvá cca 8h.

Pro nabíjení baterie budete potřebovat kabel USB-C. Úroveň nabití indikují modré LED.

Upozornění - teleskop je nutné dobíjet každé 2 měsíce, aby se zamezilo problémům s baterií.

Poznámka:

Unistellar eVscope je propojený dalekohled, takže pro jeho ovládání je potřebný chytrý telefon nebo tablet s OS min. Android 6 nebo iOS12, s aktivovaným GPS a WiFi.

PARAMETRY:

Porovnání parametrů teleskopů Unistellar:

eQuinox eQuinox 2
eVscope 2
Výdrž baterie 11h 11h 9h
Úložná kapacita 64G 64G 64G
LCD displej bez displeje bez displeje Nikon Technology Eyepiece
Rozlišení 4,9Mpx 6,2Mpx 7,7Mpx
Zorné pole 27 x 37 arcmin 34 x 47 arcmin 34 x 47 arcmin
Mezní hvězdná velikost 18,2mag
Objektiv parabolické zrcadlo 114/500mm
Hmotnost (tubus + stativ) 9kg

Název Unistellar eVscope
Průměr hlavního zrcadla
114mm
Ohnisková délka 450mm
Relativní apertura (světelnost)
f/4
Velikost obrazu - zorné pole
34x47arcmin
Typ montáže
azimutální
Ostření možnost manuálního ostření dle Bahtinov masky (je součástí), systém lze také snadno kolimovat
Optické zvětšení
50x
Digitální zvětšení
až 400x (doporučené 150x)
Rozlišovací schopnost
2"
Max. magnituda
 •  do 16mag. v průměrných podmínkách za minutu načítání
 • do 18mag. za výborných podmínek po několika minutách načítání
GoTo systém
 • plně automatické nastavení za pouhých 10 sekund
 • GoTo systém navádění a vyhledávání objektů
 • 4800 objektů v databázi
 • detailní informace u 120 objektů
 • seznam doporučených objektů na základě datumu a času z ovládacího smartphonu

Technologie snímání
Sony Exmor with NIR technology
Typ senzoru
IMX347
Displej
Nikon okulár s LCD displejem
Napájení

Integrovaná dobíjecí baterie, Li-Ion (6 x 18650 cell), 3,7V, 15 Ah (55.5 Wh)

výdrž na jedno nabití cca 9hodin

Pohon otáčení krokové motorky
WiFi

wifi pro ovládání teleskopu

kompas

trojosý akcelerometr

Požadavky na Smartphone nebo tablet
Android 6 a vyšší, iOS 12 a vyšší, GPS, WiFi
Stativ
hliníkový stativ je součástí
Celková hmotnost
9kg

Napájení:
 
Teleskop, jeho elektronika a senzory jsou napájeny dobíjecí vnitřní baterií, kterou lze v případě poruchy nebo trvalého poškození vyměnit. Před prvním pozorováním doporučujeme svůj eVscope plně nabít. Baterie eVscope 2 vydrží až 9 hodin, zatímco baterie eQuinoxu - až 11. 
 
Vezměte prosím na vědomí, že jednotku je nutné dobíjet každé 2-3 měsíce, abyste se vyhnuli problémům s baterií.
 
Teleskop můžete používat i během nabíjení baterie. Doba nabíjení se může lišit od 6,5 hodiny (režim OFF) do 8 hodin (za provozu). Chcete-li nabít baterii, musíte použít nabíječku USB-C* (zkontrolujte, zda je plně připojena, někdy při připojování uslyšíte cvaknutí).
 
Dioda bude svítit modře a ze šesti bliknutí přejde na žádné. Blikání se snižuje, když se baterie více nabíjí. Nakonec LED zůstane modrá bez blikání. Tak poznáte, že je baterie plně nabitá. Aplikace také zobrazí ikonu plné baterie (sekce eVscope).

 • Baterie typ:          Li-Ion (6 x 18650 cell)
 • Jmenovité napětí:   3,7 V
 • Kapacita:                15 Ah (55.5 Wh)

Trik pro nabíjení: zapněte dalekohled, zapojte nabíječku, poté dalekohled vypněte a nechte jej na noc zapojený a vypnutý. Po noci snímání během chladnějších měsíců počkejte s nabitím do dalšího rána.
 
K nabíjení dalekohledu Unistellar přes USB port můžete použít také power banku, která má USB 5V, Doporučujeme ty, které poskytují alespoň 2A. 2000mAh dává provoz přibližně +1 hodinu. Používejte také kvalitní nabíjecí kabel. Port USB není určen k ničemu jinému než k nabíjení (neslouží k připojení k počítači nebo k získávání dat).
 
*Specifikace nabíječky: lze použít standardní nabíječku smartphonu (USB-C) 5V 2,4A, bez rychlonabíjení (a bez adaptivního dosahu).
 
Proces blikání:
    6x bliknutí: nabití baterie je mezi 0 % a 64 %
    5x bliknutí: nabití baterie je mezi 64 % a 72 %
    4x bliknutí: nabití baterie je mezi 72 % a 80 %
    3x bliknutí: nabití baterie je mezi 80 % a 88 %
    2x bliknutí: nabití baterie je mezi 88 % a 96 %
    1x bliknutí: nabití baterie je mezi 96 % a 100 %
 
Obecné upozornění: Nenechávejte baterie nepoužívané po delší dobu, ať už v produktu, ani ve skladu. Typická odhadovaná životnost lithium-iontové baterie je přibližně dva až tři roky nebo 300 až 500 nabíjecích cyklů, podle toho, co nastane dříve.
 
Jeden nabíjecí cyklus je doba používání od úplného nabití, po úplné vybití a opětovné úplné nabití. Dobíjecí lithium-iontové baterie mají omezenou životnost a postupně ztrácejí svou kapacitu udržet nabití. Tato ztráta kapacity (stárnutí) je nevratná. Jak baterie ztrácí kapacitu, zkracuje se doba, po kterou bude produkt napájet (doba chodu). Lithium-iontové baterie se nadále pomalu vybíjejí (samovybíjení), když se nepoužívají nebo když jsou skladovány.

Pravidelně kontrolujte stav nabití baterie a udržjute hladinu nabité baterie mezi 50-80%.

 • Baterii nabíjete při pokojové teplotě. Po pozorování nechte vytemperovat teplotu teleskopu a baterie na pokojovou teplotu (20°C - 25°C) a poté baterii nabijte.

 • Nenechte baterii vybít až do 0%. Nejnižší optimální hladina pro Li-Ion baterie je cca 30%.

 • V případě dlouhodobého uskladnění teleskopu na několik měsíců, před jeho odložením nechte baterii nabitou optimálně jen na 40% a jednou za cca. 8-10 týdnů ji mírně dobijte na tuto úroveň.

 • Nenechávejte baterii nabitou na 100% příliš dlouho.

 • Optimální provozní režim Li-Ion baterií je mězi 30% - 80%.

 • Nepoužívejte rychlonabíjení - pomalejší dobíjení šetří baterii.

Další rady na použití teleskopu najdete na webové stránce:
https://help.unistellar.com/hc/en-us/categories/360000214733-Technical-Support

Video návod jak nastavit teleskop Unistellar eVscope:

Jak zaostřit obraz pomocí Bahtinov masky:

Jak zkolimovat optický systém:

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Varianta Bez batohu