FOMEI 20-60x85 FOREMAN ED (S), Spotting Scope

22 990 Kč s DPH
2-3 prac. dny
ks

Velmi kvalitní spektiv s nízkodisperzními objektivy.
Zvětšení plynule měnitelné v rozsahu 20x - 60x.
Průměr objektivu 85mm.
ED objektivy, antireflexní vrstvy SMC.
Výstup okuláru je přímý nebo pod úhlem 45°.
Duální ostření s koaxiálním ovládáním na středu těla.
Vodotěsné hořčíkové tělo, plněné dusíkem.
Tubus je otočný v kovové objímce s patkou se závitem pro stativový šroub 1/4".

Zásilka obahuje 1 balík o hmotnosti cca 2kg.

Více

Výrobce: FomeiKód produktu: OY2733

Pozorovací dalekohledy FOMEI FOREMAN® jsou osazené nízkodisperzními ED skly s minimálním rozptylem světla. Přináší ostrý kontrastní obraz i skvělý komfort pozorování díky velkému objektivu a hranolům s vysokou propustností.

Dostupné varianty:
(A) model s úhlovým výstupem pro okulár
(S) model s přímým výstupem pro okulár

FOREMAN ED 20-60x85 (S) "Straight"

Varianta je vybavena přímým výstupem pro okulár. Výhoda se projeví hlavně na střelnicích nebo při pozorování sportovních utkání, kdy pozorovatel ideálně udržuje horizontální kontakt s objektem. V tomto případě je nezbytné použít stabilní stativ.

ED objektivy a vícenásobné antireflexní vrstvy FOMEI SMC

Antireflexní vrstvy s vysokou světelnou propustností. Kombinace velkého průměru objektivu, SMC antireflexních vrstev a komponent z ED skla zaručuje jasný, ostrý a kontrastní obraz s věrným podáním barev. Rozlišení optické soustavy umožňuje pozorování detailů na velké vzdálenosti.

Duální ostření

Hlavní výhoda spočívá v kombinaci rychlého - hrubého ostření a přesnějšího - jemného doostření. Tato funkce je neocenitelným pomocníkem zejména při pozorování na velké vzdálenosti nebo při fotografování, kdy je potřeba precizní zaostření. Náročný pozorovatel ocení vysokou hranovou ostrost i rozlišení optické soustavy v ornitologii, myslivosti nebo na sportovní střelnici.

Koaxiláně umístěný ovladač hrubého a jemného ostření je uprostřed těla dalekohledu a je snadno dostupný pravou i levou rukou.

Tělo dalekohledu ze slitin hořčíku

Dalekohled je vyrobený ze slitiny magnezia a díky tomu má nízkou hmotnost a vysokou pevnost. Povrch dalekohledu je pogumovaný.

Vodotěsné tělo je plněné dusíkem a umožňuje použití dalekohledu téměř v jakémkoli počasí.

Tubus dalekohledu je nasunutý v objímce s patkou na jejíž spodní části je otvor se závitem 1/4" pro stativový šroub. Spektiv lze umístit na jakýkoli pevný fotostativ s dostatečnou nosností. Po povolení aretačního šroubu na obvodu objímky lze tubus natočit podél podélné osy podle potřeby.

Vysunovací rosnice zabrání orosení objektivu během večerního pozorování. Může sloužit také jako sluneční clona, která zamezí vstupu bočních paprsků při pozorování během dne a zlepší tak sytost a kontrast obrazu.

Dalekohled se dodává v pevném vypolstrovaném látkovém pouzdru, které je možné ponechat na dalekohledu i během pozorování.

K dalekohledu 20-60x85 FOREMAN ED je možné připojit DSLR (SLR) fotoaparát pomocí adaptéru a příslušné T2 redukce (Canon, Nikon, atd.) - adapter není součástí dodávky.

Balení obsahuje: spektiv, krytky, pevné textilní pouzdro.

PARAMETRY:

Název FOREMAN 20-60x85 S
Art. No OY2733
Zvětšení 20-60x
Průměr objektivu 85mm
Zorné pole 20-36m/1000m
Zorný úhel 1,1°-2,1°
Ostření duální, koaxiální ovládače
Min. ostřící vzdálenost
5,5m - 6m
Průměr výstupní pupily 4,25mm - 1,42mm
Optický materiál Objektiv ED sklo, hranol - BaK4
Antireflexní vrstvy Fomei SMC
Očnice vysunovací twist-up, pogumovaná
Vodotěsnost ano
Plnění plynem ano - dusík
Závit pro stativový adapter 1/4" v patce objímky
Rozměry délka 446mm
Hmotnost 1982g
Barva olivová + černá

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Rozměr (zvětšení x průměr) 20-60x80
Zvětšení 20-60x
Průměr objektivu 85mm
Dalekohledy FOMEI Foreman ED