Mikroskop Bresser Advance ICD 10x-160x, LED + kamera MikroCam MINI Full HD HDMI
Achromatický stereo zoom objektiv 1x-4x.
Předsádková čočka 2x.
Dva páry okulárů WF10x a WF20x
Třetí výstup o průměru 23,2mm určený pro kameru nebo fotoaparát.
Duální ostření (hrubé a jemné).
Horní a spodní LED světlo.
AC síťový adapter EU&UK s USB koncovkou.
Vhodný pro pozorování povrchů v odraženém světle a při použití spodního osvětlení jej lze použít také k prohlížení tenkých preparátů v procházejícím světle.
Horní a spodní LED osvětlení.
V sadě je dodávaný s kamerou Bresser MikroCam MINI Full HD HDMI a 0,5x optickým adapterem.
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 6kg.
Více
Advance ICD je kvalitní mikroskop se stereo objektivem a pevným stabilním tělem s možností horního i spodního osvitu. Mikroskop je vhodný k pozorování a fotografování přírodnin, minerálů, pro biologii, geologii, ale i pro kovorytce, sběratele známek, či miniatur, pro kontrolu kvality výrobků atd. Výhodou je velký rozsah zvětšení, třetí výstup pro kameru nebo fotoaparát a kvalitní optika.
Nová verze od roku 2024 má oproti starší verzi - LED osvětlení, duální (hrubé a jemné) ostření, AC síťový adapter s USB.
Profesionální kompletní sada pro přesné analýzy a výsledky s vysokým rozlišením:
Tato výkonná sada kombinuje vysoce kvalitní stereomikroskop Advance ICD s kamerou Bresser MikroCam MINI Full HD HDMI (5914170) a optickým adapterem 0,5x.
Je ideální pro pozorování jemných detailů a snímky s vysokým rozlišením, pro spolehlivou dokumentaci výsledků.
Praktická sada skládající se z mikroskopu a mikroskopické kamery
- Trinokulární mikroskop s dopadajícím/procházejícím světlem
- 1x-4x stereo zoom objektiv; zvětšení: 10x-160x
- Pracovní vzdálenost: 28–80 mm; výška objektu až 22 cm
- Rozlišení: 4000 x 3000 pixelů
- USB 3.0 připojení pro vyšší přenosové rychlosti
- Moderní snímač Sony® IMX226 CMOS
VLASTNOSTI:
-
Advance ICD má binokulární hlavici se třetím výstupem určeným pro připojení kamery, fotoaparátu nebo jiného snímacího zařízení. Rozteč mezi okuláry lze nastavit podle mezioční vzdálenosti pozorovatele v rozsahu 53mm - 75mm. Dioptrická korekce je na levém tubusu pro okuláry.
-
K mikroskopu jsou dodávané dva páry širokoúhlých okulárů WF10 a WF20 o průměru 30.5mm.
-
Vestavěný achromatický zoom stereo objektiv má plynule měnitelné zvětšení od 1x - 4x.
-
Sada obsahuje předsádkovou čočku se zvětšením 2x, díky které lze dosáhnout zvětšení až 160x.
-
V dodávaném setu okulárů a předsádkové čočky dává mikroskop zvětšení v rozsahu 10x-40x, 20x-80x a 40x-160x. Kvalita obrazu je výborná i při největším zvětšení.
-
Hlavice má třetí přímý výstup pro připojení fotoaparátu nebo kamery. Průměr nástavce třetího výstupu je 23mm. Pomocí převlečné matice je možné nastavit polohu snímacího zařízení tak, aby byl obraz zaostřený současně na kameře i v okulárech.
-
Osvětlení vzorku je zajištěno jasnými LED. Vzorek je možné nasvítit horním nebo spodním světlem nebo oběma najednou. Intenzitu osvitu lze plynule měnit.
-
Napájení pomocí síťového AC adapteru s USB zásuvkou.
-
Tělo mikroskopu včetně hřebenového ostření je celokovové, stabilní a pevné.
-
Ostření mikroskopu je duální (hrubé a jemné) s koaxiálně umístěnými ovladači na boku stojanu.
-
Pracovní stolek je opatřený matným kruhovým sklíčkem o průměru 94mm. V případě potřeby je možné vzorek upevnit pomocí dvou odpružených kovových klipsen.
-
Hloubka pracovního stolku (od optické osy objektivu k noze) je 117mm.
-
Max. výška preparátu, který lze pozorovat a doostřit je 115mm.
-
Max. výška objektivu od pracovního stolku je 195mm.
-
Součástí sady jsou gumové očnice na okuláry.
-
Rozměry: 502 x 330 x 148mm
-
Hnotnost: 4,7kg
Max. pracovní vzdálenost je:
- při zvětšení 10x ... 80mm,
- při zvětšení 160x ... 28mm.
Zorné pole s okulárem WF-10x má průměr:
- při zvětšeních 10x-40x ... 22mm - 5.5mm,
- při zvětšeních 20x-80x ... 11 - 2.5mm.
Zorné pole s okulárem WF-20x má průměr:
- při zvětšeních 20x-80x ... 11mm - 2.5mm,
- při zvětšeních 40x-160x ... 5.5mm - 1.1mm.
Zvětšení dosažené pomocí okulárů a přídavné předsádkové čočky, které jsou součástí sady:
-
Okuláry WF10x: zvětšení mikroskopu v základní sestavě je 10x – 40x.
-
Okuláry WF10x + 2x předsádková čočka: zvětšení sestavy je 20x – 80x.
-
Okuláry WF20x: zvětšení mikroskopu v základní sestavě je 20x – 80x.
-
Okuláry WF20x + 2x předsádková čočka: zvětšení sestavy je 80x – 160x.
-
(jsou možné další různé kombinace okulárů a přídavných čoček, které je možné objednat zvlášť jako příslušenství)
Doporučené příslušenství :
Pro fotografování můžete použít i jinou z kamer pro mikroskopy. Kamera se zasune do třetího výstupu na trinokulární hlavici a po připojení přes USB je možné přenášet obraz do PC a sledovat mikroskopování na monitoru, ostřit, upravovat intenzitu, gamma korekci, barevné podání atd. Ke kamerám je dodávaný speciální software na zpracování obrazu a měření. Pro fotografování také doporučujeme vybavit mikroskop osvětlovacím kruhem se LED diodami, který se upevňuje na objektiv.
Obsah balení :
mikroskop, okuláry, síťový adapter, gumové očnice, skleněné sklíčko na stolek, kryt proti prachu, kamera,adapter 0,5x.
Mikroskopická kamera v detailu
MikroCam MINI Full HD HDMI je obzvláště kompaktní kamera HDMI. K provozu kamery není zapotřebí PC ani notebook; kameru lze jednoduše připojit k existujícímu HDMI monitoru, televizoru, projektoru nebo smartboardu. Díky tomu je ideální pro použití ve třídě. Alternativně lze přímo na kameru připevnit také malý monitor od společnosti BRESSER (viz položka č. 5914120).
Připojení HDMI je snadné a kamera je okamžitě připravena k použití. Není nutná žádná instalace softwaru, nastavení počítače atd. Bezeztrátový přenos dat zajišťuje velmi dobrou kvalitu obrazu, který je vždy v konzistentně vysoké snímkové frekvenci 60 fps a bez zpoždění. To je zvláště výhodné, když je třeba digitalizovat mikroskopickou pracovní stanici, například v kontrole kvality nebo ve výrobě.
K ovládání se používá přiložená USB myš. Ta umožňuje procházet tři nabídky (nastavení kamery, měření* a zobrazení).
*K provádění měření pomocí kamery je nutný kalibrační vzorek (např. položka č.: 5916710 nebo 5916720).
Kamera je také velmi vhodná pro prezentace, protože funguje v automatickém režimu, když není připojena myš. Nabídky a ukazatel myši pak nejsou viditelné.
Upozorňujeme, že přímé připojení k PC není možné. K tomu je nutné zařízení pro zachycení videa HDMI na USB. Port USB slouží pouze k ovládání kamery pomocí myši.
VLASTNOSTI MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- HDMI připojení pro přímé připojení k monitoru, televizoru, projektoru nebo smartboardu
- Závit C-Mount pro snadné přizpůsobení různým mikroskopům (nezávisle na výrobci)
- Kompatibilní s USB flash disky nebo čtečkami SD karet (max. velikost úložiště: 512 GB)
- Není nutný PC/notebook
ROZSAH DODÁVKY MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- MikroCam MINI Full HD HDMI s připojením C-Mount
- Napájecí zdroj (12 V / 2A)
- USB myš
- HDMI kabel (cca 1,5 m)

PARAMETRY:
| Typ mikroskopu | stereomikroskop |
| Objektiv | achromat zoom stereo 1x-4x, předsádková čočka 2x |
| Okuláry v sadě | WF 10x, WF 20x |
| Průměr okulárů | 30.5mm |
| Zvětšení | 10x-40x, 20x-80x a 40x-160x. |
| Zorné pole |
|
| Hlavice | binokulární s třetím výstupem, typ Greenough 15°, sklon 45°, nastavitelná rozteč mezi okuláry 53-75mm, usazená v nosné objímce, otočná a vyjímatelná, přímý výstup má průměr 23,2mm |
| Ostřící vzdálenost | 80 - 28mm |
| Výška zdvihu stojanu | 195mm |
| Max. výška preparátu | 115mm |
| Osvit | LED horní a spodní |
| Průměr průsvitného matného sklíčka ve stolku | 94mm |
| Napájení | AC adapter s USB zásuvkou |
| Rozměry | 330 x 148 x 502mm |
| Hmotnost | 4,7kg |
PARAMETRY KAMERY:
| Senzor | CMOS Sony IMX307 1/2,8", Starvis "back illuminated" |
| Rozlišení | FullHD 1920 x 1080px |
| Rozměry senzoru |
5,57 x 3,13mm |
| Velikost pixelu |
2,9 x 2,9 µm |
| G sensitivity Dark signal |
1300mV při 1/30fps |
| Přenos videa FPS |
60fps při 1920x1080px |
| Binning |
1x1 |
| Expoziční čas |
0.01 - 1000ms |
| Upevnění kamery k mikroskopu | c-mount závit |
| Výstupy |
USB pro myš (součástí sady) HDMI 1.4 pro monitor (1,5m kabel je součástí) slot pro SD kartu (SDIO 3.0) konektor pro síťový adapter 12V/1000mA je součástí |
| Připojení k monitoru (obrazovce) |
HDMI (1,5m kabel je součástí) |
| Napájení |
síťový adapter 12V/1000mA (je součástí) |
| Formát obrazu |
jpg |
| Formát videa |
MP4 (Codec: H.264) |
| Materiál |
celokovové tělo |
| Rozměry | 50 x 50 x 64mm |
| Hmotnost | 156g |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Typ mikroskopu | na pozorování povrchů (stereomikroskop) |
|---|---|
| Objektivy mikroskopu | stereo achromat zoom 1x - 4x |
| Okuláry mikroskopu | WF 10x (30,5mm), WF 20x (30.5mm) |
| Zvětšení mikroskopu | 10x-160x |
| Typ hlavice | binokulární se třetím výstupem |
| Průměr okulárů | 30,5mm |
| Osvětlení | LED |
| Napájení | ze sítě |
| Ostření mikroskopu | dvojstupňové (hrubé a jemné) |
| Uchycení preparátu | kovové klipsny na stolku |
| Mikroskopy BRESSER | Advance |
| Výrobní společnost | Bresser GmbH |
|---|---|
| Adresa | Gutenbergstr. 2 DE – 46414 Rhede |






















