Bresser Science ETD-301 7-63x Trino Zoom + kamera MikroCam MINI Full HD HDMI
Stereobjektiv zoom 0,7x - 6,3x | okuláry WF 10x/22mm
Široké zorné pole.
Pracovní vzdálenost objektivů 100mm.
Horní a spodní LED osvětlení.
Napájení: síťový adapter 12V/3A.
Mikroskop je v tomto setu dodávaný s kamerou Bresser MikroCam MINI Full HD HDMI (5914170).
Zásilka obsahuje 1 balík 65x40x40cm o hmotnosti cca 9,5kg.
Více
Bresser Science ETD 301 je velmi kvalitní stereomikroskop s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 7x-63x, pro pozorování vzorků v odraženém i procházejícím světle.
Mikroskop je v tomto setu dodávaný s kamerou Bresser MikroCam MINI Full HD HDMI (5914170) a c-mount adapterem (5942101) pro připojení kamery.
Mikroskop nalezne uplatnění v medicíně, vědeckých laboratořích, školách, biologii, entomologii, mineralogii, numismatice, filatelii, při nedestruktivním testování povrchů, rytectví aj.
VLASTNOSTI:
-
Achromatický zoom objektiv s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 0,7x - 6,3x. S dodávanými okuláry WF 10x/22mm dává systém zvětšení 7x-63x.
-
Vyměnitelné širokoúhlé okuláry se zvětšením 10x/22mm.
-
Pracovní vzdálenost objektivů je 100mm.
-
Dioptrická korekce na obou okulárech.
-
Pevné a stabilní tělo s velkou pracovní deskou, která zajišťuje výbornou stabilitu celému přístroji.
-
Dvoustupňové ostření (hrubé a jemné) s koaxiálním ovladačem s možností nastavení tuhosti chodu.
-
Horní i spodní LED osvit vzorku. Intenzitu světla lze plynule měnit.
-
Nastavení vzdálenosti optických os okulárů (interpupilární vzdálenost) je v rozmezí 55mm - 75mm.
-
Trinokulární hlavici je možné otáčet v rozsahu 360°. Sklon okulárů je pod úhlem 45°.
-
Kruhová pracovní plocha pro umístění vzorků je skleněná nebo ji lze vyměnit za plastovou podložku s jednou stranou bílou a druhou černou (podložka je součástí dodávky).
-
Třetí výstup je určený pro fotoaparát SLR (APS-C nebo DX formátu) nebo kameru (do velikosti čipu 1") s C-mount (je potřeba pořídit c-mount adapter). Pro použití třetího výstupu se přepínačem nasměruje světlo z jednoho okuláru do přímého výstupu (získáte o 50% více světla než u mikroskopu se standardním děličem svazku).
-
Pro připojení SLR zrcadlovky je potřeba pořídit adapter obj.č. 5942100 a T-2 kroužek pro příslušnou značku (Canon, Nikon ...)
-
K mikroskopu lze použít kamery zakončené c-mount závitem (F). Pro připojení kamery je potřeba pořídit c-mount adapter obj.č. 5942101
-
Objektivový tubus je opatřený závitem M48x0,75 a umožňuje použít další přídavné objektivy.
-
Vnější drážku na těle objektivového nástavce lze použít pro upevnění externího kruhového osvitu (volitelné příslušenství).
-
Napájení je řešeno pomocí síťového adapteru 12V/3A.
-
Rozměry: 460 x 310 x 280mmmm
-
Hmotnost: 6.6kg
Součástí dodávky je: mikroskop, okuláry, síťový adapter, kryt proti prachu, kamera, c-mount adapter.
Mikroskopická kamera v detailu
MikroCam MINI Full HD HDMI je obzvláště kompaktní kamera HDMI. K provozu kamery není zapotřebí PC ani notebook; kameru lze jednoduše připojit k existujícímu HDMI monitoru, televizoru, projektoru nebo smartboardu. Díky tomu je ideální pro použití ve třídě. Alternativně lze přímo na kameru připevnit také malý monitor od společnosti BRESSER (viz položka č. 5914120).
Připojení HDMI je snadné a kamera je okamžitě připravena k použití. Není nutná žádná instalace softwaru, nastavení počítače atd. Bezeztrátový přenos dat zajišťuje velmi dobrou kvalitu obrazu, který je vždy v konzistentně vysoké snímkové frekvenci 60 fps a bez zpoždění. To je zvláště výhodné, když je třeba digitalizovat mikroskopickou pracovní stanici, například v kontrole kvality nebo ve výrobě.
K ovládání se používá přiložená USB myš. Ta umožňuje procházet tři nabídky (nastavení kamery, měření* a zobrazení).
*K provádění měření pomocí kamery je nutný kalibrační vzorek (např. položka č.: 5916710 nebo 5916720).
Kamera je také velmi vhodná pro prezentace, protože funguje v automatickém režimu, když není připojena myš. Nabídky a ukazatel myši pak nejsou viditelné.
Upozorňujeme, že přímé připojení k PC není možné. K tomu je nutné zařízení pro zachycení videa HDMI na USB. Port USB slouží pouze k ovládání kamery pomocí myši.
VLASTNOSTI MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- HDMI připojení pro přímé připojení k monitoru, televizoru, projektoru nebo smartboardu
- Závit C-Mount pro snadné přizpůsobení různým mikroskopům (nezávisle na výrobci)
- Kompatibilní s USB flash disky nebo čtečkami SD karet (max. velikost úložiště: 512 GB)
- Není nutný PC/notebook
ROZSAH DODÁVKY MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- MikroCam MINI Full HD HDMI s připojením C-Mount
- Napájecí zdroj (12 V / 2A)
- USB myš
- HDMI kabel (cca 1,5 m)

PARAMETRY MIKROSKOPU:
| Typ mikroskopu |
stereomikroskop s horním s podním světlem optický systém Greenough. |
| Objektiv | 9x zoom stereo objektiv, rozsah 0,7x - 6,3x |
| Okuláry v sadě | WF 10x/22mm |
| Průměr okulárů | 30mm |
| Zvětšení | plynule měnitelné, zoom 7x - 63x |
| Zorné pole | 31,43–3,49mm |
| Hlavice | binokulární, sklon 45°, nastavitelná rozteč mezi okuláry 50-80mm, usazená v nosné objímce, otočná o 360°) |
| Ostření | dvostupňové, kovový hřebínek, nastavení tuhosti |
| Pracovní vzdálenost | 100mm |
| Ostřící vzdálenost | 85mm |
| Osvit | LED horní a spodní, měnitelná intenzita |
| Průměr průsvitného matného sklíčka ve stolku | 90mm |
| Napájení | 220V / 12V 3A |
| Rozměry | 460 x 280 x 310mm |
| Hmotnost | 6,6kg |
PARAMETRY KAMERY:
| Senzor | CMOS Sony IMX307 1/2,8", Starvis "back illuminated" |
| Rozlišení | FullHD 1920 x 1080px |
| Rozměry senzoru |
5,57 x 3,13mm |
| Velikost pixelu |
2,9 x 2,9 µm |
| G sensitivity Dark signal |
1300mV při 1/30fps |
| Přenos videa FPS |
60fps při 1920x1080px |
| Binning |
1x1 |
| Expoziční čas |
0.01 - 1000ms |
| Upevnění kamery k mikroskopu | c-mount závit |
| Výstupy |
USB pro myš (součástí sady) HDMI 1.4 pro monitor (1,5m kabel je součástí) slot pro SD kartu (SDIO 3.0) konektor pro síťový adapter 12V/1000mA je součástí |
| Připojení k monitoru (obrazovce) |
HDMI (1,5m kabel je součástí) |
| Napájení |
síťový adapter 12V/1000mA (je součástí) |
| Formát obrazu |
jpg |
| Formát videa |
MP4 (Codec: H.264) |
| Materiál |
celokovové tělo |
| Rozměry | 50 x 50 x 64mm |
| Hmotnost | 156g |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Objektivy mikroskopu | stereo achromat zoom 0,7x - 6,3x |
|---|---|
| Zvětšení mikroskopu | zoom 7x-63x |
| Typ hlavice | binokulární se třetím výstupem |
| Osvětlení | LED |
| Napájení | ze sítě |
| Mikroskopy BRESSER | Science |
| Výrobní společnost | Bresser GmbH |
|---|---|
| Adresa | Gutenbergstr. 2 DE – 46414 Rhede |













