Bresser Science ETD 201 + Micro Cam Mini HDMI + LCD monitor
Pro pozorování vzorků v odraženém i procházejícím světle.
Zoom objektiv 0,8x - 5x.
Okuláry WF 10x.
Zvětšení 8x - 50x.
Horní a spodní LED světlo.
Pevný a stabilní stojan.
Třetí výstup s c-mount závitem pro kameru.
Dodávaný s kamerou Bresser MikroCam Mini a LCD monitorem.
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 7kg.
Více
Bresser Science ETD 201 je velmi kvalitní stereomikroskop s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 8x-50x, pro pozorování vzorků v odraženém i procházejícím světle.
V této sadě je dodávaný s prezentační kamerou Bresser MikroCam Mini Full HD HDMI a Full HD LCD monitorem Bresser
Mikroskop nalezne uplatnění v medicíně, vědeckých laboratořích, školách, biologii, entomologii, mineralogii, numismatice, filatelii, při nedestruktivním testování povrchů, rytectví aj.
Praktická sada skládající se z mikroskopu, mikroskopické kamery a obrazovky
- Stereo zoom objektiv: 0,8x–5x; zvětšení 8x–50x
- 6,25x zoom s dlouhou pracovní vzdáleností (105 mm)
- LED osvětlení dopadajícím a procházejícím světlem
- Cenově dostupná kamera HDMI, např. pro prezentace nebo výuku
- Snímač Sony IMX307 1/2,8" s rozlišením Full HD (1920 x 1080)
- Závit C-mount, kompatibilní také s redukční optikou
- 13,3" (33,8 cm) HDMI monitor, aktivní plocha: 16,5 × 29,4 cm
- Technologie „IPS Full View“ s úhlem pohledu 178°
- Nativní rozlišení 16:9 Full HD (1920 × 1080)
VLASTNOSTI:
-
Achromatický zoom objektiv s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 0,8x - 5x. S dodávanými okuláry WF 10x dává systém zvětšení 8x-50x.
-
Širokoúhlé okuláry se zvětšením 10x a průměrem tubusu 30mm.
-
Pracovní vzdálenost je 105mm.
-
Dioptrická korekce na obou okulárech.
-
Pevné a stabilní tělo s velkou pracovní deskou, která zajišťuje výbornou stabilitu celému přístroji.
-
Boční i spodní LED osvit vzorku. Intenzitu světla lze plynule měnit.
-
Nastavení vzdálenosti optických os okulárů (interpupilární vzdálenost) je v rozmezí 55mm - 75mm.
-
Trinokulární hlavici je možné otáčet v rozsahu 360°.
-
Kruhová pracovní plocha pro umístění vzorků je skleněná nebo ji lze vyměnit za plastovou podložku s jednou stranou bílou a druhou černou (podložka je součástí dodávky).
-
Třetí výstup je zakončený c-mount závitem a je možné na něj přímo našroubovat kameru s c-mount závitem.
-
Napájení je řešeno pomocí USB kabelu nebo pomocí napájecího adapteru - oba jsou součástí balení.
-
Rozměry: 300x295x380mm
-
Hmotnost: 5.2kg
Součástí dodávky je: mikroskop, okuláry, síťový adapter, USB adapter, kryt proti prachu, kamera a LCD displej.
Mikroskopická kamera v detailu
MikroCam MINI Full HD HDMI je kompaktní kamera s rozhraním HDMI. K provozu kamery není zapotřebí počítač ani notebook; MikroCam MINI Full HD HDMI lze jednoduše připojit k existujícímu monitoru, televizoru, projektoru nebo smartboardu. Díky tomu je ideální pro použití k prezentacím např. ve vzdělávání. Na kameru lze také připevnit malý monitor BRESSER (viz položka č. 5914120).
Připojení HDMI je jednoduché a kamera je okamžitě připravena k použití. Není nutná žádná instalace softwaru ani nastavení počítače. Díky bezztrátovému přenosu dat je dosaženo vynikající kvality obrazu s trvale vysokou snímkovou frekvencí 60 fps a bez zpoždění. To je zvláště výhodné při digitalizaci mikroskopické pracovní stanice, např. pro kontrolu kvality nebo výrobu.
K ovládání se používá dodaná USB myš. Umožňuje vám procházet tři nabídky (nastavení kamery, měření* a zobrazení).
*K provádění měření pomocí kamery je nutný kalibrační sklíčko (např. položka č. 5916710 nebo 5916720).
Kamera je ideální také pro prezentace, protože funguje v automatickém režimu, když není připojena myš. Nabídky a ukazatel myši nejsou v tomto případě viditelné.
Upozorňujeme, že přímé připojení k PC není možné. K tomu je nutné zařízení pro zachycení videa HDMI-USB. Port USB slouží pouze k ovládání kamery pomocí myši.
VLASTNOSTI MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- HDMI připojení pro přímé připojení k monitoru, televizoru, projektoru nebo smartboardu
- C-mount závit pro snadné připojení k různým mikroskopům (bez ohledu na výrobce)
- Kompatibilní s USB flash disky nebo čtečkami SD karet (max. kapacita úložiště: 512 GB)
- Není vyžadován PC/notebook
ROZSAH DODÁVKY MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- MikroCam MINI Full HD HDMI s připojením C-mount
- Napájecí zdroj (12 V / 2A)
- USB myš
- HDMI kabel (cca 1,5 m)
Podrobný popis displeje
Displej Bresser Full HD je ideálním doplňkem ke kameře BRESSER MikroCam Pro HDMI a MINI HDMI.
Displej lze připevnit přímo k fotoaparátu pomocí nastavitelného držáku. Obrazovka poskytuje brilantní obraz bez artefaktů, protože má stejné rozlišení jako výstupní obraz kamery. Sada sestávající z MikroCam a HDMI displeje umožňuje přeměnit téměř jakýkoli trinokulární mikroskop s portem pro kameru na digitální mikroskop. To umožňuje pozorování bez použití počítače.
Velikost displeje je optimálně zvolena tak, aby uživatel mikroskopu mohl mikroskopovat jako obvykle a současně sledovat obraz na monitoru. Displej nabízí optimální kvalitu obrazu s širokým pozorovacím úhlem 178°! To umožňuje několika osobám sledovat obraz bez ztráty kvality.
Obraz z mikroskopické kamery se na monitoru HDMI zobrazuje vždy bez zpoždění a s vysokou obnovovací frekvencí 60 FPS. Zobrazení přes mikroskopickou kameru HDMI na monitoru HDMI je proto často kvalitnější než použití USB kamery s notebookem nebo PC. To je výhodné zejména při práci pod mikroskopickou kontrolou.
Mnoho uživatelů také těží z lepší ergonomie při prohlížení obrazu na HDMI displeji. Zejména při vyšším zvětšení s vysokou numerickou aperturou mohou uživatelé s očními problémy, jako jsou plovoucí skvrny, považovat vizuální pozorování za nepohodlné. Digitální prohlížení může přinést úlevu.
Displej lze napájet stejným napájecím zdrojem jako kameru pomocí přiloženého Y-kabelu. Součástí balení je také odpovídající krátký, zahnutý kabel HDMI, který zabraňuje nepřehlednosti kabelů na pracovišti.
Montáž na MikroCam PRO nebo MINI se provádí pomocí dvou šroubů. Šrouby a nářadí jsou součástí balení.
VLASTNOSTI DISPLEJE
- 16:9 Full HD monitor s rozlišením 1920 × 1080 pixelů
- Aktivní plocha: 16,5 × 29,4 cm
- Snadná montáž přímo na MikroCam PRO nebo MINI
- Široký pozorovací úhel (178°)
- Není vyžadován samostatný napájecí zdroj
ROZSAH DODÁVKY DISPLEJE
- 13,3" displej
- HDMI kabel
- Y-kabel pro napájení přes napájecí adaptér kamery
- Montážní šrouby (2 ks)
- Imbusový klíč
- Uživatelská příručka
PARAMETRY:
| Typ mikroskopu | stereomikroskop s horním s podním světlem |
| Objektiv | zoom stereo objektiv, rozsah 0,8x - 5x |
| Okuláry v sadě | WF 10x |
| Průměr okulárů | 30mm |
| Zvětšení | plynule měnitelné, zoom 8x - 50x |
| Zorné pole | 22mm |
| Hlavice | binokulární se třetím přímým výstupem pro C-mount adapter, sklon 45°, nastavitelná rozteč mezi okuláry 55-75mm, usazená v nosné objímce, otočná o 360°) |
| Ostření | dvostupňové, kovový hřebínek, nastavení tuhosti |
| Pracovní vzdálenost | 105mm |
| Osvit | LED horní a spodní, měnitelná intenzita |
| Průměr průsvitného matného sklíčka ve stolku | 90mm |
| Napájení | síťový adapter USB koncovka, kabel je součástí |
| Rozměry | 300 x 295 x 390mm |
| Hmotnost | 5,2kg |
PARAMETRY displeje
| Displej | Panasonic IPS LCD (Super TFT) |
| Vstup video | HDMI |
| Velikost obrazu | 1920 x 1080px |
| Typ displeje | 16:9 Ratio 13.3 Inch Active Matrix Super TFT LCD |
| Obnovovací frekvence | 60FPS |
| Kontrastní poměr | 1000:1 |
| Množství barev | 16,7mil. |
| Pozorovací úhel (L/R/U/D) | 178° |
| Aktivní displej | 294mm(W) × 165mm(H), |
| Jas | 350 cd/ sq.m ;400cd sq.m / Optional |
| Podsvícení | LED, 5000 hodin |
| Barva | černá |
| Rozměry | 306(L)*183(H)*8(W) mm |
| Hmotnost | 450g |
| Provozní teploty a vlhkost | -15 °C ~55°C, provozní 10%-90%, skladovací: 5%-90% |
| Synchronizace | 30-80 KHz Horizontal, 55-75 Hz Vertical |
| Napájení | AC110V-220V /DC12V(1A ) od kamery - součástí je rozdvojený kabel pro použití napájecího adapteru od kamery |
| Spotřeba | max. 12W |
PARAMETRY kamery
| Senzor | CMOS Sony IMX307 1/2,8", Starvis "back illuminated" |
| Rozlišení | FullHD 1920 x 1080px |
| Rozměry senzoru |
5,57 x 3,13mm |
| Velikost pixelu |
2,9 x 2,9 µm |
| G sensitivity Dark signal |
1300mV při 1/30fps |
| Přenos videa FPS |
60fps při 1920x1080px |
| Binning |
1x1 |
| Expoziční čas |
0.01 - 1000ms |
| Upevnění kamery k mikroskopu | c-mount závit |
| Výstupy |
USB pro myš (součástí sady) HDMI 1.4 pro monitor (1,5m kabel je součástí) slot pro SD kartu (SDIO 3.0) konektor pro síťový adapter 12V/1000mA je součástí |
| Připojení k monitoru (obrazovce) |
HDMI (1,5m kabel je součástí) |
| Napájení |
síťový adapter 12V/1000mA (je součástí) |
| Formát obrazu |
jpg |
| Formát videa |
MP4 (Codec: H.264) |
| Materiál |
celokovové tělo |
| Rozměry | 50 x 50 x 64mm |
| Hmotnost | 156g |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Typ mikroskopu | na pozorování povrchů (stereomikroskop) |
|---|---|
| Objektivy mikroskopu | stereo achromat zoom 0.8x - 5x |
| Okuláry mikroskopu | WF 10x (30mm) |
| Zvětšení mikroskopu | zoom 8x-50x |
| Typ hlavice | binokulární se třetím výstupem |
| Průměr okulárů | 30mm |
| Osvětlení | LED |
| Napájení | ze sítě |
| Ostření mikroskopu | jednostupňové |
| Uchycení preparátu | kovové klipsny na stolku |
| Mikroskopy BRESSER | Science |
| Výrobní společnost | Bresser GmbH |
|---|---|
| Adresa | Gutenbergstr. 2 DE – 46414 Rhede |













