Omegon Camera veLOX 715 C Color
Senzor Sony IMX 715 - barevný.
8,3Mpx (3840 x 2160px), senzor 5.57 x 3.13mm, rozměr pixelu 1.45μm.
Rychlost 24fps při plném rozlišení, 12Bit.
USB-3.0, ST4.
Připojení k teleskopu - průměr 1,25"
Závit pro filtry.
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 500g.
Více
VeLOX 715 C Color je vybaven moderním snímačem Sony IMX715. Kromě technologie Starvis 2 (zadní osvětlení) nabízí IMX715 extrémně plynulý obraz bez zesilovače, ale jeho nejimpozantnější vlastností je velmi vysoké rozlišení a malý rozměry pixelu 1,45µm. Díky tomu je kamera zvláště vhodná pro fotografování s vysokým rozlišením přímo v ohnisku dalekohledů bez prodloužení ohniskové vzdálenosti (např. Barlowovy čočky).
Malé pixely projevují svou plnou sílu zejména u malé, rychlé optiky.
Profesionální planetární, lunární a solární astrofotografie: Zachycení stínů Jupiterových měsíců, mezer v Saturnových prstencích, detailních horských pásem na Měsíci nebo protuberancí na povrchu Slunce – tyto působivé objekty v naší sluneční soustavě lze dobře fotografovat pouze s velmi vysokou snímkovou frekvencí: Ta zmrazí tzv. seeing, turbulence atmosféry, které obvykle zakrývají detaily. Díky sofistikované elektronice a vysoké šířce pásma USB 3.0 fotoaparátu je tato technika nyní hračkou. Doporučujeme funkci Region-Of-Interest dodávaného softwaru Omegon AstroPhotoCapture: Ta optimalizuje snímkovou frekvenci tím, že čte pouze relevantní část snímače, která obsahuje planetu nebo detail, který vás zajímá.
Astrofotografie hlubokého vesmíru: Vysoká citlivost tohoto moderního čipu CMOS usnadňuje snímání mlhovin a galaxií mnohem více než před několika lety. Tyto slabé objekty je obtížné zachytit, ale díky vysoké kvantové účinnosti a nízkému šumu snímače můžete vytvářet snímky, které ukazují detaily, které nejsou viditelné při vizuální astronomii.
Autoguiding: Vhodnou vodicí hvězdu najdete kdekoli na obloze! Díky vysoké citlivosti tohoto moderního CMOS senzoru nejsou problémem ani slabší hvězdy. Vodíte s krátkými expozičními časy a vysokými vodicími frekvencemi, abyste korigovali i malé chyby sledování vaší montáže. Nativní kompatibilita s PHD2 a vestavěný ST4 Guide-Port z této kamery dělají ideální volbu pro vaše potřeby autoguidingu.
Pevné tělo z anodizovaného hliníku. Průměr upínací části tubusu je 31,7mm (1,25"). Kamera má na vstupu CS-mount závit. Součástí je adapter s vnitřním závitem pro 1,25" filtry a 5mm CS-C mount adapter. Díky tomu můžete ke kameře připojit CS i C CCTV optiku a libovolný z mnoha 1.25" filtrů.
CMOS senzor je chráněný před prachem a nečistotami čirým filtrem s antireflexními vrstvami. Kamery Omegon Pro Colour mají vestavěný IR-blokační filtr. (Moderní CMOS čipy jsou citlivé na infarčervenou oblast spektra, takže dosažení přirozené korekce barev je možné dosáhnout pouze tímto filtrem). Monochromatické kamery Omegon Pro Mono mají čiré ochranné okénko opatřené antireflexními vrstvami propustné pro světlo v celém viditelném spektru od UV fialové po IR červenou. Ke kamerám je dodávaný adapter s vnitřním závitem pro filtry o průměru 1.25", takže můžete použít jakýkoli další filtr o průměru 1,25".
S kamerou je dodávaný software Omegon AstroPhotoCapture, který umožňuje nastavení a přímé ovládání expozice kamery. Pracuje pod Windows 7,8 a 10.
Kamery Omegon Pro jsou kompatibilní s mnoha programy pro astrofotografii pomocí rozhraní ASCOM a INDI. Přirozeně jsou také kompatibilní s PHD2 a N.I.N.A.
Sada obsahuje: kameru, 5mm CS-C adapter, adapter pro 1.25" filtr, USB kabel, ST-4 kabel. Software a ovladače lze stáhnout v záložce "Ke stažení".
Užitečný software na snímání a následné zpracování obrazu je možné stáhnout zde:
- ToupSky pro Win - ToupSky Setup: http://www.touptek.com/download/showdownload.php?lang=en&id=2
- FireCapture - Verze 2.7 BETA TESTING: http://www.firecapture.de/
PARAMETRY:
| Senzor | CMOS Chip (Sony IMX715) Colour |
| Rozměr senzoru | 5.57 x 3.13mm |
| Diagonální rozměr senzoru | 6.39mm |
| Velikost pixelu | 1.45μm |
| Rozlišení | 3840 x 2160 pixel |
| Počet pixelů | 8.3Mpx |
| Bitová hloubka | 12Bit |
| Počet snímků za sekundu | 25 fps (při plném rozlišení) |
| Barevný čip | ano u verze Colour |
| Aktivní chlazení | ne |
| Napájení | 5V (USB) |
| Rozhraní | USB 3.0, ST4 |
| Autoguider | ano |
| Podporované operační systémy | Windows 7/8/10/11 (Linux & Mac pomocí INDI) |
| Připojení k teleskopu | 1,25" |
| Závit pro filtry | ano (1,25"), adapter |
| Délka příruby (ohnisková vzdálenost) FFD | 12.5mm |
| Software | možno stáhnout ze stránek v odkazu "Ke stažení" |
| Provozní teplota | -10°C - +50°C |
| Binning | 2x2, 3x3, 4x4 (Digital) |
| Závěrka (senzor typu) | rolující závěrka |
| Sada obsahuje | kameru, USB kabel, ST-4 kabel, CS adapter s vnitřním závitem pro filtry 1.25", 5mm CS-C adapter |
| Koncovka pro připojení (v sadě) |
CS-mount závit, adapter se závitem pro filtr 1.25", 5mm CS-C mount adapter |
| Rozměry | 71 x 41mm |
| Hmotnost | 90g |
| Vhodné pro použití | Autoguider, foto Měsíce a jasných planet, jasné Deep Sky objekty |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Senzor barevný / mono | Barevný CMOS |
|---|---|
| Senzor | 8,46 Mpx - Sony IMX 715 (3864x2192px), (5,6x3,2mm), 1.45µm |
| Snímkovací frekvence při max. rozlišení | 25fps |
| Kamery Omegon | veLOX |
| Výrobní společnost | NIMAX GmbH |
|---|---|
| Adresa | Otto-Lilienthal-Str. 9, 86899 Landsberg am Lech, DE, info@nimax.de |











