Nikon Monarch HG 8x30

24 990 Kč s DPH
2-3 prac. dny
ks

Kompaktní binokulární dalekohled.
Zvětšení 8x | průměr objektivu 30mm | zorné pole 145m/1000m.
Velmi kvalitní ED objektivy.

Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 650g.


Více

Výrobce: NikonKód produktu: BAA783SA

Cestujte nalehko s dalekohledem MONARCH HG 8x30 nebo 10×30 a  přibližte si krásy přírody.

Zachytíte i ty nejjemnější detaily při pozorování ptáků, užijete si krásné výhledy v přírodě a prozkoumáte zajímavosti městské architektury – optická konstrukce s rovnačem pole vám přitom poskytne široké zorné pole s obrazem ostrým až do krajů. Optické sklo s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) nabízí obraz s vysokým kontrastem a rozlišením, zatímco vícenásobné dielektrické vrstvy s vysokou odrazností na hranolech zajišťují obraz s výjimečně vysokým jasem. Společně pak zaručují dechberoucí věrnost reprodukce barev. A to vše ve vodotěsném těle z hořčíkové slitiny, které odolává zamlžování a váží pouhých 450 g.

Chcete-li vysoký optický výkon pro cestování, vyberte si elegantní a kompaktní dalekohled MONARCH HG 8x30 nebo 10×30.

 

Dalekohledy Nikon Monarch HG mají široké zorné pole Dalekohledy Nikon Monarch HG s velmi širokým zorným polem

PERFEKTNĚ OSTRÝ OBRAZ A ŠIROKÉ ZORNÉ POLE

Pokud potřebujete výjimečně přesnou optiku v lehkém, snadno přenosném těle, je MONARCH HG tím pravým řešením.

Díky širokému zornému poli (145m/1000m u modelu 8x30 a 121m/1000m u modelu 10x30) můžete pohodlně sledovat velký úsek krajiny, ale také pohybující se objekty (ptáky, letadla aj.).

Speciální optická konstrukce okulárů s vestavěným rovnačem pole zajistí ostrý obraz bez sklenutí až do krajů. Uvidíte všechny drobné detaily i v samých okrajích zorného pole.

Snadno vyhledáte a rozpoznáte ptáky při hnízdění i v letu, prozkoumáte výskyt divokých zvířat na pobřeží nebo v horách, odhalíte drobnosti historických rozvalin a moderních staveb – to vše s čistě ostrým a jasným obrazem.

Dalekohledy Nikon Monarch HG mají brilantně čistý obraz Dalekohledy Nikon Monarch HG mají brilantně čistý obraz

BRILANTNĚ ČISTÝ OBRAZ A PŘIROZENÉ PODÁNÍ BAREV

Krásy přírody ožijí, když je můžete zkoumat v jejich přirozených barvách.

Optické sklo s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) velmi efektivně koriguje barevnou vadu, která i jiných dalekohledů způsobuje barevné okraje v obraze na kontrastním rozhraní.

Všechny optické plochy čoček a hranolů jsou opatřené vysoce kvalitními vícenásobnými antireflexními vrstvami. Plochy střechových hranolů jsou pokryté vícenásobnými dielektrickými vrstvami s vysokou odrazností. To vše má velký vliv na lepší propustnost světla - výsledkem je ostrý, jasný, čistý a kontrastní obraz s věrným podáním barev.

S propustností světla více než 92 % vždy získáte obraz s vysokým jasem a kontrastem. S jistotou rozpoznáte skutečné barvy v detailech opeření ptáků nebo na tělech zvířat. Výhledy na krajinu při turistice nebo rozhled na mořské pobřeží z jachty si vychutnáte ve skutečných jasných barvách.

Lehká konstrukce do každého počasí Lehká konstrukce do každého počasí

KOMFORTNÍ PŘENÁŠENÍ A VODOTĚSNÁ KONSTRUKCE DO KAŽDÉHO POČASÍ

Kompaktní design dalekohledů MONARCH HG 10×30 nezná kompromis – nabízí špičkovou optiku v lehkém a současně robustním těle.

Dalekohled váží pouhých 450 g, je vodotěsný a odolný proti zamlžování, vydrží i ve velmi náročných klimatických podmínkách.

Vnitřní prostory dalekohledu jsou plněné dusíkem, který zabraňuje srážení vlhkosti na vnitřních plochách. Tělo vodotěsné a odolá tlaku vody do hloubky 5 m po dobu 10 minut. Zároveň zamezuje zamlžování vnitřních částí optického systému i v prostředích s nízkých tlakem vzduchu do nadmořské výšky až 5 000 m.

Vnější plochy čoček okulárů jsou opatřené specilální vrstvou odolnou proti poškrábání.

Tento dalekohled můžete mít celý den při sobě – užijete si radost z nových pohledů, které vás překvapí díky čistému a kvalitnímu obrazu.

 

Pohodlné pozorování Pohodlné pozorování

EXCELENTNÍ DALEKOHLED PRO SNADNÉ A POHODLNÉ POZOROVÁNÍ

Rádi byste prozkoumali nová místa nebo vyhledali život v přírodě pro vaše jedinečné fotografické záběry? Bez ohledu na to, kam se vydáte a co budete dělat, MONARCH HG bude vždy vaším všestranným společníkem. S pomocí jasného a širokého zorného pole snado a rychle najdete vše, co hledáte, takže se budete moci s jistotou připravit na své snímky.

Dalekohled Monarch HG je ideální pro libovolné volnočasové aktivity doma i v zahraničí. Je jedno, jestli pozorujete městské výhledy, plavíte se na lodi, sledujete migrující ptáky nebo se procházíte v lese – tento dalekohled vždy rozjasní a oživí každý detail.

Dalekohledy se dodávají ve variantách:

Nikon Monarch HG 8x30 - širší zorné pole a stabilnější obraz.

Nikon Monarch HG 10x30 - větší zětšení pro lepší rozezsnání detailů.

VLASTNOSTI:

  • Optická ED skla s nízkým rozptylem světla. Získáte ostrý obraz s velmi dobře korigovaným barevným rozkladem světla na kontrastním rozhraní.

  • Vysoce kvalitní vícenásobné antireflexní vrstvy FMC a dielektrické vícenásobné fázové vrstvy na hranolech. Dalekohled dává jasný, kontrastní obraz s věrným podáním barev. Dobře rozlišíte i velmi jemné detaily. Celková propustnost světla optického systému je větší než 92%.

  • Štíhlé, ergonomicky tvarované tělo dalekohledu je vyrobené z hořčíkové slitiny. Má nízkou hmotnost, je však pevné a odolné.

  • Dalekohled je vodotěsný do tlaku vodního sloupce 5m po dobu až 10 minut. Vnitřní prostory jsou plněné dusíkem proti zamlžování při náhlých teplotních změnách. Prodlouží se tím životnost celého dalekohledu, včetně vnitřních optických vrstvev na čočkách a hranolech.

  • Zamlžování vnitřních částí optického systému je zamezeno i v prostředích s nízkým tlakem vzduchu až do ekvivalentu nadmořské výšky 5 000 m, takže se můžete spolehnout na brilantní obraz v případech, kdy ho nejvíce potřebujete.

  • Dalekohled můžete používat i v dešti a vlhkém prostředí.

  • Díky velkému předsunutí výstupní pupily získáte jasně přehledné zorné pole.

  • Otočné a výsuvné gumové očnice typu Twist-up umožňují snadné umístění oka do optimální pozorovací pozice.

  • Kroužek dioptrické korekce s aretací zabraňuje neúmyslné rotaci, takže po přizpůsobení, které vyhovuje vašim osobním potřebám, získáte vždy perfektní nastavení pro svůj zrak.

  • Dalekohled je možné připevnit ke stativu pomocí stativového adapteru (není součástí dodávky). Obraz je pak stabilnější a můžete v něm pohodlně pozorovat i velmi jemné detaily.

Dalekohledy Nikon MONARCH HG vám vždy poskytnou příjemný zážitek z pozorování.

Balení obsahuje: dalekohled, brašnu, integrované krytky, popruh

PARAMETRY:

Název Monarch HG 8x30 Monarch HG 10x30
Art. No BAA783SA BAA784SA
Zvětšení 8x 10x
Průměr objektivu 30mm 30mm
Zorné pole 145m/1000m 121m/1000m
Zorný úhel 8,3° 6,9°
Ostření centrální vnitřní centrální vnitřní
Průměr výstupní pupily 3,75mm 3mm
Vzdálenost výstupní pupily 16,2mm 15,2mm
Nejkratší ostřící vzdálenost 2m 2m
Optický materiál Optické sklo Nikon ED Optické sklo Nikon ED
Antireflexní vrstvy FMC Nikon FMC Nikon
Vrstvy na hranolech MC dielectric Nikon MC dielectric Nikon
Mezioční vzdálenost 56-72mm 56-72mm
Očnice pogumované, twist-up pogumované, twist-up
Vodotěsnost ano, 5m/10min. ano, 5m/10min.
Plnění plynem ano - dusík ano - dusík
Závit pro stativový adapter ano ano
Rozměry 119x126x47mm 119x126x47mm
Hmotnost 450g 450g
Barva černá

černá

 

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Rozměr (zvětšení x průměr) 8x30
Zvětšení 8x
Průměr objektivu 30mm
Optické hranoly střechové
Zorné pole 121m/1000m, 145m/1000m
Zorný úhel 6,9°, 8,3°
Průměr výstupní pupily 3mm, 3,75mm
Vzdálenost výstupní pupily 15mm, 16mm
Antireflexní vrstvy FMC
Fázové vrstvy ano
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost 2m
Ostření centrální, vnitřní
Mezioční vzdálenost 56-74mm
Očnice pogumované, twist-up
Vodotěsnost a prachotěsnost ano
Plnění inertním plynem N2 - dusík
Dioptrická korekce ano - výrobce neuvádí rozsah
Závit pro stativový adapter ano
Optický materiál ED sklo
Hmotnost 450g
Dalekohledy NIKON Monarch HG