Mikroskop Bresser Science ETD 201 8x-50x + kamera MikroCam SF 5.0 MP
Pro pozorování vzorků v odraženém i procházejícím světle.
Zoom objektiv 0,8x - 5x.
Okuláry WF 10x.
Zvětšení 8x - 50x.
Horní a spodní LED světlo.
Pevný a stabilní stojan.
Třetí výstup s c-mount závitem pro kameru.
Vsadě dodávaný s kamerou Bresser MikroCam SF 5.0 MP (5914522).
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 7kg.
Více
Bresser Science ETD 201 je velmi kvalitní stereomikroskop s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 8x-50x, pro pozorování vzorků v odraženém i procházejícím světle.
Mikroskop nalezne uplatnění v medicíně, vědeckých laboratořích, školách, biologii, entomologii, mineralogii, numismatice, filatelii, při nedestruktivním testování povrchů, rytectví aj.
Praktická sada skládající se z mikroskopu a mikroskopické kamery
- Stereo zoom objektiv: 0,8x–5x; zvětšení 8x–50x
- 6,25x zoom s velkou pracovní vzdáleností (105 mm)
- LED dopadající a procházející osvětlení
- Rozlišení: 4000 x 3000 pixelů
- USB 3.0 připojení pro vyšší přenosové rychlosti
- Moderní snímač Sony® IMX226 CMOS
Profesionální kompletní sada pro přesné analýzy a přenos obrazu ve vysokém rozlišení:
Tato výkonná sada kombinuje vysoce kvalitní stereomikroskop Science ETD-201 s kamerou Bresser MikroCam SF 5.0 MP (5914522). Je ideální pro pozorování jemných detailů, ostré živé obrazy a spolehlivou dokumentaci vašich výsledků.
VLASTNOSTI:
-
Achromatický zoom objektiv s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 0,8x - 5x. S dodávanými okuláry WF 10x dává systém zvětšení 8x-50x.
-
Širokoúhlé okuláry se zvětšením 10x a průměrem tubusu 30mm.
-
Pracovní vzdálenost je 105mm.
-
Dioptrická korekce na obou okulárech.
-
Pevné a stabilní tělo s velkou pracovní deskou, která zajišťuje výbornou stabilitu celému přístroji.
-
Boční i spodní LED osvit vzorku. Intenzitu světla lze plynule měnit.
-
Nastavení vzdálenosti optických os okulárů (interpupilární vzdálenost) je v rozmezí 55mm - 75mm.
-
Trinokulární hlavici je možné otáčet v rozsahu 360°.
-
Kruhová pracovní plocha pro umístění vzorků je skleněná nebo ji lze vyměnit za plastovou podložku s jednou stranou bílou a druhou černou (podložka je součástí dodávky).
-
Třetí výstup je zakončený c-mount závitem a je možné na něj přímo našroubovat kameru s c-mount závitem.
-
Napájení je řešeno pomocí USB kabelu nebo pomocí napájecího adapteru - oba jsou součástí balení.
-
Rozměry: 300x295x380mm
-
Hmotnost: 5.2kg
Součástí dodávky je: mikroskop, okuláry, síťový adapter, USB adapter, kryt proti prachu, kamera.
Mikroskopická kamera v detailu
Kamery BRESSER MicroCam SF jsou vynikající pro pořizování fotografií a videí pomocí mikroskopu. To umožňuje snadno dokumentovat pozorování objektů a sdílet je s ostatními. Vysoká snímková frekvence řady MicroCam SF umožňuje vytvářet videa s plynulým obrazem. Vestavěné snímače Sony poskytují dobrou kvalitu obrazu, reprodukci barev a dynamiku.
Přiložený software podporuje následující jazyky: němčina, angličtina, francouzština, španělština, italština, polština, turečtina.
Software MicroCamLabII nabízí širokou škálu funkcí. Základní funkce (např. expoziční čas a citlivost) lze ovládat automaticky nebo ručně.
Velmi praktické jsou funkce pro tzv. focus stacking (pro vysokou hloubku ostrosti) a vytváření mozaiky nebo panoramatu. Tyto dvě funkce lze provádět s předem zaznamenanou sérií snímků nebo přímo z živého náhledu. Vytváření ostře zaostřených snímků pomocí live focus stackingu (EDF) je možné pomocí softwaru MicroCamLabII během několika minut. Zatímco se soustředíte na mikroskop, software postupně sestaví hotový, zcela ostrý výsledný obraz bez dalšího zásahu. Tímto způsobem získáte působivé, ostré obrazové výsledky v krátkém čase.
Funkce měření* obsažená v softwaru vám pomůže určit velikosti nebo zobrazit měřítko. Pomocí několika kliknutí můžete měřit vzdálenosti, úhly nebo plochy. Rozsáhlé funkce vám pomohou při měření kruhů s plochou a poloměrem nebo dokonce složitých mnohoúhelníků.
Měření lze provádět na zachyceném snímku nebo na živém obrazu. Software MicroCamLabII také obsahuje rozsáhlé algoritmy pro automatické vyhodnocení obrazu, např. pro počítání částic nebo vyhodnocení plochy.
Pouzdro má závit C-Mount a lze jej proto použít na mikroskopech různých výrobců. Rádi vám poradíme, která MicroCam je pro váš mikroskop nejvhodnější.
Pro použití na zařízeních s 23,2 mm přípojkou je k dispozici volitelná redukční optika 0,5x (č. art. 5914015 (pevná), č. art. 5914005 (variabilní)). Pro speciální aplikace, např. s objektivem C-Mount, lze kameru také namontovat na integrovaný 1/4" stativový závit.
*K kalibraci měřicí funkce je zapotřebí vhodný měřicí nástroj, např.: č. art. 5916710 nebo 5916720.
VLASTNOSTI MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- Snímač s rozlišením 2592 x 1944 pixelů, 5,18 x 3,89 mm (1/2,8")
- Snímková frekvence: až 26 fps
- Vysoce kvalitní kovové pouzdro
- Mnoho softwarových funkcí, jako je měření, focus stacking (pro překrytí více záznamů pro větší hloubku ostrosti), mozaika (pro zobrazení větších obrazových polí)
- Záznam obrazu a videa, včetně funkce časosběru
- Kompatibilní s mikroskopy všech výrobců
SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY
- Windows 10 nebo 11
- Procesor Intel i3, i5, i7 nebo i9 6. generace nebo vyšší nebo
- Procesor AMD FX nebo Ryzen 1. generace
- Připojení k internetu pro stažení softwaru
- Min. USB 2.0
ROZSAH DODÁVKY MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- Hlava kamery
- Kabel USB 2.0 (cca 1,8 m)
- Adaptér pro okulárové trubice 23,2 mm, 30 mm a 30,5 mm
- Software CamLabLite jako odkaz ke stažení, jazykové verze němčina, angličtina, francouzština, španělština, katalánština, italština, turečtina, ruština, polština, portugalština, indonéština, čínština, bulharština
PARAMETRY:
| Typ mikroskopu | stereomikroskop s horním s podním světlem |
| Objektiv | zoom stereo objektiv, rozsah 0,8x - 5x |
| Okuláry v sadě | WF 10x |
| Průměr okulárů | 30mm |
| Zvětšení | plynule měnitelné, zoom 8x - 50x |
| Zorné pole | 22mm |
| Hlavice | binokulární se třetím přímým výstupem pro C-mount adapter, sklon 45°, nastavitelná rozteč mezi okuláry 55-75mm, usazená v nosné objímce, otočná o 360°) |
| Ostření | dvostupňové, kovový hřebínek, nastavení tuhosti |
| Pracovní vzdálenost | 105mm |
| Osvit | LED horní a spodní, měnitelná intenzita |
| Průměr průsvitného matného sklíčka ve stolku | 90mm |
| Napájení | síťový adapter USB koncovka, kabel je součástí |
| Rozměry | 300 x 295 x 390mm |
| Hmotnost | 5,2kg |
PARAMETRY KAMERY:
| Senzor | Sony® IMX335 CMOS barevný senzor |
| Rozlišení | 2592 x 1944px (5,0M) |
| Rozměry senzoru |
5,18 mm x 3,89 mm (1/2.8'') |
| Velikost pixelu |
2,0 x 2,0 µm |
| Upevnění kamery k mikroskopu | c-mount závit |
| Adaptery v sadě |
c-mount - 23,2mm 23,2 - 30mm 23,2 - 30,5mm |
| Připojení k PC |
USB2.0 |
| Formát obrazu |
jpg |
| Formát videa |
avi, mp4 (Codec: H264) |
| Software |
MicroCamLab-II s funkcemi měření a možností kalibrace |
| Požadavky na PC |
Windows 10 or 11 Intel i3, i5, i7, i9 CPU 2. generace nebo AMD FX nebo Ryzen CPU internetové připojení pro stažení softwaru USB 2.0 |
| Materiál |
celokovový základ - povrch plast |
| Rozměry | 58 x 58 x 37mm |
| Hmotnost | 175g |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Typ mikroskopu | na pozorování povrchů (stereomikroskop) |
|---|---|
| Objektivy mikroskopu | stereo achromat zoom 0.8x - 5x |
| Okuláry mikroskopu | WF 10x (30mm) |
| Zvětšení mikroskopu | zoom 8x-50x |
| Typ hlavice | binokulární se třetím výstupem |
| Průměr okulárů | 30mm |
| Osvětlení | LED |
| Napájení | ze sítě |
| Ostření mikroskopu | jednostupňové |
| Uchycení preparátu | kovové klipsny na stolku |
| Mikroskopy BRESSER | Science |
| Výrobní společnost | Bresser GmbH |
|---|---|
| Adresa | Gutenbergstr. 2 DE – 46414 Rhede |









