Mikroskop Bresser Science ETD 201 8x-50x + kamera MikroCam II 12Mpx
Pro pozorování vzorků v odraženém i procházejícím světle.
Zoom objektiv 0,8x - 5x.
Okuláry WF 10x.
Zvětšení 8x - 50x.
Horní a spodní LED světlo.
Pevný a stabilní stojan.
Třetí výstup s c-mount závitem pro kameru.
Vsadě dodávaný s kamerou Bresser MikroCam II 12Mpx.
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 7kg.
Více
Bresser Science ETD 201 je velmi kvalitní stereomikroskop s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 8x-50x, pro pozorování vzorků v odraženém i procházejícím světle.
Mikroskop nalezne uplatnění v medicíně, vědeckých laboratořích, školách, biologii, entomologii, mineralogii, numismatice, filatelii, při nedestruktivním testování povrchů, rytectví aj.
Praktická sada skládající se z mikroskopu a mikroskopické kamery
- Stereo zoom objektiv: 0,8x–5x; zvětšení 8x–50x
- 6,25x zoom s velkou pracovní vzdáleností (105 mm)
- LED dopadající a procházející osvětlení
- Rozlišení: 4000 x 3000 pixelů
- USB 3.0 připojení pro vyšší přenosové rychlosti
- Moderní snímač Sony® IMX226 CMOS
Profesionální kompletní sada pro přesné analýzy a přenos obrazu ve vysokém rozlišení:
Tato výkonná sada kombinuje vysoce kvalitní stereomikroskop Science ETD-201 s kamerou Bresser MicroCamII 12MP (5914912). Je ideální pro pozorování jemných detailů, ostré živé obrazy a spolehlivou dokumentaci vašich výsledků.
VLASTNOSTI:
-
Achromatický zoom objektiv s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 0,8x - 5x. S dodávanými okuláry WF 10x dává systém zvětšení 8x-50x.
-
Širokoúhlé okuláry se zvětšením 10x a průměrem tubusu 30mm.
-
Pracovní vzdálenost je 105mm.
-
Dioptrická korekce na obou okulárech.
-
Pevné a stabilní tělo s velkou pracovní deskou, která zajišťuje výbornou stabilitu celému přístroji.
-
Boční i spodní LED osvit vzorku. Intenzitu světla lze plynule měnit.
-
Nastavení vzdálenosti optických os okulárů (interpupilární vzdálenost) je v rozmezí 55mm - 75mm.
-
Trinokulární hlavici je možné otáčet v rozsahu 360°.
-
Kruhová pracovní plocha pro umístění vzorků je skleněná nebo ji lze vyměnit za plastovou podložku s jednou stranou bílou a druhou černou (podložka je součástí dodávky).
-
Třetí výstup je zakončený c-mount závitem a je možné na něj přímo našroubovat kameru s c-mount závitem.
-
Napájení je řešeno pomocí USB kabelu nebo pomocí napájecího adapteru - oba jsou součástí balení.
-
Rozměry: 300x295x380mm
-
Hmotnost: 5.2kg
Součástí dodávky je: mikroskop, okuláry, síťový adapter, USB adapter, kryt proti prachu, kamera.
Mikroskopická kamera v detailu
Kamery BRESSER MikroCam II umožňují snadné pořizování fotografií a videí pomocí mikroskopu.
Moderní snímače Sony® CMOS poskytují brilantní barvy s velmi nízkým obrazovým šumem, což z nich činí ideální řešení pro aplikace, kde je důležitá přirozená reprodukce barev. Součástí balení je záznamový software, který nabízí řadu nastavení pro pořizování jednotlivých snímků a videí. Integrovaná měřicí funkce* umožňuje měření již v živém obrazu. Přiložený software podporuje následující jazyky: němčina, angličtina, francouzština, polština, turečtina, čínština.
Kryt je vybavený závitem C-Mount. Pro použití na zařízeních s 23,2mm úchytem je k dispozici volitelná variabilní redukční optika 0,5x (č. art. 5914005). Pro speciální aplikace lze kameru také připevnit na integrovaný 1/4'' závit pro stativ.
Kamery BRESSER MikroCam II jsou na rozdíl od kamer MikroCam SP vybaveny rozhraním USB 3.0. To umožňuje až 8x vyšší přenosovou rychlost než u připojení USB 2.0. Kamery jsou tak schopny přenášet více než 25 snímků za sekundu (v závislosti na rozlišení, expoziční době a výkonu počítače). To je zvláště důležité pro živé mikroorganismy. Kamera je také mimořádně citlivá na světlo, což umožňuje práci s krátkými expozičními časy i při vysokém zvětšení nebo náročných kontrastních metodách.
VLASTNOSTI MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- Kvalitní kovové pouzdro
- Mnoho softwarových funkcí, jako je měření, focus stacking (pro překrývání více snímků, pro větší hloubku ostrosti), mozaika (pro zobrazení větších obrazových polí)
- Snímání obrázků a videa, včetně funkce časosběrného snímání
- Dobrá kompatibilita s různými mikroskopy
- Vysokorychlostní připojení USB 3.0
- Moderní snímač Sony® IMX226 7,53 mm x 5,64 mm (1/1,7'')
SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY
- Windows 10 nebo 11
- Procesor Intel i3, i5, i7 nebo i9 od 6. generace nebo
- Procesor AMD Ryzen
- Optická mechanika nebo připojení k internetu pro stažení softwaru
- USB 3.0, 3.1
OBSAH BALENÍ MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- Kamera
- Kabel USB 3.0
- Adaptér 23,2 mm, 30 mm a 30,5 mm
- Software pro nahrávání a úpravu obrazu (pro Windows)
PARAMETRY:
| Typ mikroskopu | stereomikroskop s horním s podním světlem |
| Objektiv | zoom stereo objektiv, rozsah 0,8x - 5x |
| Okuláry v sadě | WF 10x |
| Průměr okulárů | 30mm |
| Zvětšení | plynule měnitelné, zoom 8x - 50x |
| Zorné pole | 22mm |
| Hlavice | binokulární se třetím přímým výstupem pro C-mount adapter, sklon 45°, nastavitelná rozteč mezi okuláry 55-75mm, usazená v nosné objímce, otočná o 360°) |
| Ostření | dvostupňové, kovový hřebínek, nastavení tuhosti |
| Pracovní vzdálenost | 105mm |
| Osvit | LED horní a spodní, měnitelná intenzita |
| Průměr průsvitného matného sklíčka ve stolku | 90mm |
| Napájení | síťový adapter USB koncovka, kabel je součástí |
| Rozměry | 300 x 295 x 390mm |
| Hmotnost | 5,2kg |
PARAMETRY kamery:
| Senzor | CMOS - barevný, Sony® IMX226 |
| Rozlišení | 4000 x 3000px |
| Rozměry senzoru |
7,54 x 5,64 mm (1/1,7") |
| Velikost pixelu |
1,85 x 1,85 µm |
| Upevnění kamery k mikroskopu | c-mount závit |
| Adaptery v sadě |
c-mount - 23,2mm 23,2 - 30mm 23,2 - 30,5mm |
| Připojení k PC |
USB3.0 |
| Formát obrazu |
jpg |
| Formát videa |
avi, mp4 (codec: H.264) |
| Software |
MicroCamLab-II s funkcemi měření a možností kalibrace |
| Požadavky na PC |
Windows 8.1, 10 or 11 Intel i3, i5, i7, i9 CPU 2. generace nebo AMD FX nebo Ryzen CPU internetové připojení pro stažení softwaru USB 3.0, 3.1 |
| Materiál |
celokovový základ - povrch plast |
| Rozměry | 68 x 68 x 46mm |
| Hmotnost | 290g |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Typ mikroskopu | na pozorování povrchů (stereomikroskop) |
|---|---|
| Objektivy mikroskopu | stereo achromat zoom 0.8x - 5x |
| Okuláry mikroskopu | WF 10x (30mm) |
| Zvětšení mikroskopu | zoom 8x-50x |
| Typ hlavice | binokulární se třetím výstupem |
| Průměr okulárů | 30mm |
| Osvětlení | LED |
| Napájení | ze sítě |
| Ostření mikroskopu | jednostupňové |
| Uchycení preparátu | kovové klipsny na stolku |
| Mikroskopy BRESSER | Science |
| Výrobní společnost | Bresser GmbH |
|---|---|
| Adresa | Gutenbergstr. 2 DE – 46414 Rhede |










