Bresser Advance ICD 10x-160x, LED + kamera MikroCam PRO HDMI Autofocus
Achromatický stereo zoom objektiv 1x-4x.
Předsádková čočka 2x.
Dva páry okulárů WF10x a WF20x
Třetí výstup o průměru 23,2mm určený pro kameru nebo fotoaparát.
Duální ostření (hrubé a jemné).
Horní a spodní LED světlo.
AC síťový adapter EU&UK s USB koncovkou.
Vhodný pro pozorování povrchů v odraženém světle a při použití spodního osvětlení jej lze použít také k prohlížení tenkých preparátů v procházejícím světle.
Horní a spodní LED osvětlení.
V sadě je dodávaný s kamerou BresserMikroCam PRO HDMI Autofocus a 0,5x optickým adapterem.
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 6kg.
Více
Advance ICD je kvalitní mikroskop se stereo objektivem a pevným stabilním tělem s možností horního i spodního osvitu. Mikroskop je vhodný k pozorování a fotografování přírodnin, minerálů, pro biologii, geologii, ale i pro kovorytce, sběratele známek, či miniatur, pro kontrolu kvality výrobků atd. Výhodou je velký rozsah zvětšení, třetí výstup pro kameru nebo fotoaparát a kvalitní optika.
Nová verze od roku 2024 má oproti starší verzi - LED osvětlení, duální (hrubé a jemné) ostření, AC síťový adapter s USB.
Profesionální kompletní sada pro přesné analýzy a výsledky s vysokým rozlišením:
Tato výkonná sada kombinuje vysoce kvalitní stereomikroskop Advance ICD s kamerou Bresser MikroCam PRO HDMI Autofocus (5914190) a optickým adapterem 0,5x.
Je ideální pro pozorování jemných detailů a snímky s vysokým rozlišením, pro spolehlivou dokumentaci výsledků.
Praktická sada skládající se z mikroskopu a mikroskopické kamery
- Trinokulární mikroskop s dopadajícím/procházejícím světlem
- 1x-4x stereo zoom objektiv; zvětšení: 10x-160x
- Pracovní vzdálenost: 28–80 mm; výška objektu až 22 cm
- Rozlišení: 4000 x 3000 pixelů
- USB 3.0 připojení pro vyšší přenosové rychlosti
- Moderní snímač Sony® IMX226 CMOS
VLASTNOSTI:
-
Advance ICD má binokulární hlavici se třetím výstupem určeným pro připojení kamery, fotoaparátu nebo jiného snímacího zařízení. Rozteč mezi okuláry lze nastavit podle mezioční vzdálenosti pozorovatele v rozsahu 53mm - 75mm. Dioptrická korekce je na levém tubusu pro okuláry.
-
K mikroskopu jsou dodávané dva páry širokoúhlých okulárů WF10 a WF20 o průměru 30.5mm.
-
Vestavěný achromatický zoom stereo objektiv má plynule měnitelné zvětšení od 1x - 4x.
-
Sada obsahuje předsádkovou čočku se zvětšením 2x, díky které lze dosáhnout zvětšení až 160x.
-
V dodávaném setu okulárů a předsádkové čočky dává mikroskop zvětšení v rozsahu 10x-40x, 20x-80x a 40x-160x. Kvalita obrazu je výborná i při největším zvětšení.
-
Hlavice má třetí přímý výstup pro připojení fotoaparátu nebo kamery. Průměr nástavce třetího výstupu je 23mm. Pomocí převlečné matice je možné nastavit polohu snímacího zařízení tak, aby byl obraz zaostřený současně na kameře i v okulárech.
-
Osvětlení vzorku je zajištěno jasnými LED. Vzorek je možné nasvítit horním nebo spodním světlem nebo oběma najednou. Intenzitu osvitu lze plynule měnit.
-
Napájení pomocí síťového AC adapteru s USB zásuvkou.
-
Tělo mikroskopu včetně hřebenového ostření je celokovové, stabilní a pevné.
-
Ostření mikroskopu je duální (hrubé a jemné) s koaxiálně umístěnými ovladači na boku stojanu.
-
Pracovní stolek je opatřený matným kruhovým sklíčkem o průměru 94mm. V případě potřeby je možné vzorek upevnit pomocí dvou odpružených kovových klipsen.
-
Hloubka pracovního stolku (od optické osy objektivu k noze) je 117mm.
-
Max. výška preparátu, který lze pozorovat a doostřit je 115mm.
-
Max. výška objektivu od pracovního stolku je 195mm.
-
Součástí sady jsou gumové očnice na okuláry.
-
Rozměry: 502 x 330 x 148mm
-
Hnotnost: 4,7kg
Max. pracovní vzdálenost je:
- při zvětšení 10x ... 80mm,
- při zvětšení 160x ... 28mm.
Zorné pole s okulárem WF-10x má průměr:
- při zvětšeních 10x-40x ... 22mm - 5.5mm,
- při zvětšeních 20x-80x ... 11 - 2.5mm.
Zorné pole s okulárem WF-20x má průměr:
- při zvětšeních 20x-80x ... 11mm - 2.5mm,
- při zvětšeních 40x-160x ... 5.5mm - 1.1mm.
Zvětšení dosažené pomocí okulárů a přídavné předsádkové čočky, které jsou součástí sady:
-
Okuláry WF10x: zvětšení mikroskopu v základní sestavě je 10x – 40x.
-
Okuláry WF10x + 2x předsádková čočka: zvětšení sestavy je 20x – 80x.
-
Okuláry WF20x: zvětšení mikroskopu v základní sestavě je 20x – 80x.
-
Okuláry WF20x + 2x předsádková čočka: zvětšení sestavy je 80x – 160x.
-
(jsou možné další různé kombinace okulárů a přídavných čoček, které je možné objednat zvlášť jako příslušenství)
Doporučené příslušenství :
Pro fotografování můžete použít i jinou z kamer pro mikroskopy. Kamera se zasune do třetího výstupu na trinokulární hlavici a po připojení přes USB je možné přenášet obraz do PC a sledovat mikroskopování na monitoru, ostřit, upravovat intenzitu, gamma korekci, barevné podání atd. Ke kamerám je dodávaný speciální software na zpracování obrazu a měření. Pro fotografování také doporučujeme vybavit mikroskop osvětlovacím kruhem se LED diodami, který se upevňuje na objektiv.
Obsah balení :
mikroskop, okuláry, síťový adapter, gumové očnice, skleněné sklíčko na stolek, kryt proti prachu, kameru, adapter.
Mikroskopická kamera v detailu
BRESSER MikroCam PRO HDMI Autofocus zaujme svou vynikající kvalitou obrazu a zároveň je uživatelsky přívětivá. Zobrazuje obraz z mikroskopu živě a bez zpoždění jako HDMI signál s rozlišením Full HD na monitoru nebo televizoru. Volitelný HDMI monitor (5914120) lze připojit přímo ke kameře a poskytuje brilantní a kontrastní obraz. Díky velmi vysoké citlivosti na světlo je zajištěna dobrá kvalita obrazu i při slabém osvětlení. Tento model je proto zvláště doporučen pro tmavé pole nebo fázový kontrast.
Autofokus umožňuje optimální zaostření kamery bez použití zaostřovacích koleček mikroskopu. Tím je zajištěna parfokalita na různých trinokulárních mikroskopech. Rozsah zaostření sahá od polohy 0, která odpovídá vzdálenosti C-Mount, přes zaostření max. 5,4 mm dopředu, čímž dosahuje také vzdálenosti CS-Mount, a navíc až 10,6 mm dovnitř, aby pokryla ještě větší oblast. Kromě automatického zaostření lze kameru zaostřit také ručně pomocí myši. Je také možné nastavit zaostření na konkrétní oblast.
Ovládání funkcí kamery se provádí pomocí myši přímo v nabídce na obrazovce. Prostřednictvím nabídky na obrazovce lze provádět měření, díky čemuž se váš mikroskop s MikroCam Pro HDMI Autofocus stává plnohodnotným digitálním měřicím mikroskopem.
MikroCam PRO HDMI Autofocus nabízí řadu aplikací, včetně:
- Dokumentace
- Hodnocení
- Analýza
- Prezentace
- Kontrola kvality
- Automatizace
- Strojové vidění
MikroCam PRO Autofocus je tedy vynikající průmyslová kamera s velmi dobrým poměrem cena/výkon.
Kromě toho může kamera také poskytovat zobrazení mikroskopu v bezdrátové síti prostřednictvím modulu WiFi. Pokud je kamera připojena přes HDMI, lze snímky a videa zaznamenávat přímo na SD kartu (není součástí dodávky). Pro tento model však již není k dispozici připojení k PC přes USB.
VLASTNOSTI MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- HDMI připojení pro monitor nebo TV
- Briliantní reprodukce obrazu ve Full HD přes HDMI (60 snímků/s) nebo WiFi (až 25 snímků/s)
- Funkce měření přes obrazovkové menu (*pro kalibraci je nutný objektový mikrometr, č. art. 5916720)
- Funkce pro zvýšení dynamického rozsahu (WDR)
- Ukládání obrázků a videí na SD kartu (není součástí dodávky) max. 32 GB
- Velký rozsah zaostření: -5,4 mm až 0 (vzdálenost C-Mount) až 10,6 mm
- 1/4" stativový závit, např. pro fotografický stativ
- Závit C-Mount: pro snadnou přizpůsobivost, vhodný také pro objektivy C-Mount
SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY
- Windows 10 nebo 11
- Procesor Intel i3, i5, i7 nebo i9 od 6. generace nebo procesor AMD Ryzen
- Optická mechanika nebo připojení k internetu pro stažení softwaru
- USB 2.0
ROZSAH DODÁVKY MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- Kamera
- HDMI kabel
- USB myš
- Napájecí zdroj
- WiFi anténa
- Software pro nahrávání a zpracování obrazu (pro Windows)
PARAMETRY:
| Typ mikroskopu | stereomikroskop |
| Objektiv | achromat zoom stereo 1x-4x, předsádková čočka 2x |
| Okuláry v sadě | WF 10x, WF 20x |
| Průměr okulárů | 30.5mm |
| Zvětšení | 10x-40x, 20x-80x a 40x-160x. |
| Zorné pole |
|
| Hlavice | binokulární s třetím výstupem, typ Greenough 15°, sklon 45°, nastavitelná rozteč mezi okuláry 53-75mm, usazená v nosné objímce, otočná a vyjímatelná, přímý výstup má průměr 23,2mm |
| Ostřící vzdálenost | 80 - 28mm |
| Výška zdvihu stojanu | 195mm |
| Max. výška preparátu | 115mm |
| Osvit | LED horní a spodní |
| Průměr průsvitného matného sklíčka ve stolku | 94mm |
| Napájení | AC adapter s USB zásuvkou |
| Rozměry | 330 x 148 x 502mm |
| Hmotnost | 4,7kg |
PARAMETRY kamery:
| Senzor | CMOS - barevný, Sony® IMX185 |
| Rozlišení | 1920x1080 Px (Full HD) @60fps |
| Rozměry senzoru |
7,2 x 4,05 mm (1/1,9") |
| Velikost pixelu |
3,75 x 3,75 µm |
| Upevnění kamery k mikroskopu | c-mount závit |
| Adaptery (volitelné příslušenství) |
c-mount - 23,2mm 23,2 - 30mm 23,2 - 30,5mm |
| Výstupy |
HDMI 60fps WiFi 25fps slot pro SD kartu (max. 32GB, není součástí) USB pro myš nebo WiFi modul propojení s PC pro přenos obrazu pomocí USB není podporováno konektor napájení 12V/2A (adapter je součástí) |
| Formát obrazu |
jpg |
| Formát videa |
avi |
| Software |
MicroCamLab-II s funkcemi měření a možností kalibrace |
| Požadavky na PC |
Windows 8.1, 10 nebo 11 Intel i3, i5, i7, i9 CPU 2. generace nebo AMD FX nebo Ryzen CPU internetové připojení pro stažení softwaru USB 2.0 |
| Materiál |
celokovové provedení |
| Rozměry | 78 x 72 x 92mm |
| Hmotnost | 470g |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Typ mikroskopu | na pozorování povrchů (stereomikroskop) |
|---|---|
| Objektivy mikroskopu | stereo achromat zoom 1x - 4x |
| Okuláry mikroskopu | WF 10x (30,5mm), WF 20x (30.5mm) |
| Zvětšení mikroskopu | 10x-160x |
| Typ hlavice | binokulární se třetím výstupem |
| Průměr okulárů | 30,5mm |
| Osvětlení | LED |
| Napájení | ze sítě |
| Ostření mikroskopu | dvojstupňové (hrubé a jemné) |
| Uchycení preparátu | kovové klipsny na stolku |
| Mikroskopy BRESSER | Advance |
| Výrobní společnost | Bresser GmbH |
|---|---|
| Adresa | Gutenbergstr. 2 DE – 46414 Rhede |























