Nikon Monarch HG 8x42 | 10x42

Cena
od 25 490 Kč

Výrobce

Kód produktu
BAA793xx

Varianta neexistuje
ks
Rozměr (zvětšení x průměr) Dostupnost Cena  Množství (ks)
Dalekohledy Nikon Monarch HG 8x42 | 10x42 8x42 Na objednávku 25 490 Kč
Dalekohledy Nikon Monarch HG 8x42 | 10x42 10x42 Na objednávku 26 490 Kč

Velmi kvalitní, vodotěsné, dusíkem plněné dalekohledy Nikon Monarch HG s asférickými okuláry, objektivy s ED členy, prvotřídním optickým materiálem, širokým zorným polem, ergonomicky tvarovaným hořčíkovým tělem.

Dalekohledy Nikon Monarch HG dávají ostrý a jasný obraz s kontrastem a věrným podáním barev i v nejmenších detailech v širokém zorném poli.

Skvělé dalekohledy poskytující vysoké rozlišení a čistý obraz můžete používat i ve špatnýcjh klimatických podmínkách.

VYSOKÝ OPTICKÝ VÝKON

Díky vynikajícímu optickému výkonu získáte brilantní obraz vždy, když ho budete potřebovat. Široké zorné pole vám umožní rychle přehlédnout celou krajinu a optická konstrukce s korekcí zklenutí pole zajistí ostrý a brilantní obraz až do krajů. Optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) korigují projevy barevné vady, takže uvidíte vysoce kontrastní obraz s vysokým rozlišením a přirozenou reprodukcí barev. U všech čoček a hranolů jsou použity vysoce kvalitní vícenásobné antireflexní vrstvy, které zlepšují přenos světla, a na střechových hranolech jsou navíc použity vícenásobné dielektrické vrstvy zvyšující odraznost. Díky tomu lze dosáhnout výjimečně jasného zorného pole až do 92% nebo vyšší propustnosti světla.

ŠTÍHLÁ, LEHKÁ A ODOLNÁ KONSTRUKCE

Ve stylovém designu dalekohledů MONARCH HG můžete kvalitu přímo cítit. Nejenže vypadají dobře, jsou také kompaktní a lehké, díky čemuž je s sebou můžete snadno vzít kamkoli půjdete. Tělo z hořčíkové slitiny je pevné, lehké a odolné, a čočky opatřené vrstvou odolnou proti poškrábání současně zaručují dlouhodobě jasný obraz a bezstarostné používání dalekohledu.

DOSTATEČNÁ ROBUSTNOST PRO KAŽDOU VENKOVNÍ AKTIVITU

Dusíkem plněné tělo nabízí vynikající vodotěsnost až do hloubky 5 metrů po dobu až 10 minut, takže můžete být klidní a věnovat se svým koníčkům za každého počasí. Zamlžování vnitřních částí optického systému je zamezeno i v prostředích s nízkým tlakem vzduchu až do ekvivalentu nadmořské výšky 5 000 m, takže se můžete spolehnout na brilantní obraz v případech, kdy ho nejvíce potřebujete.

PŘÍJEMNÝ OBRAZ PRO VŠECHNY

Dalekohledy MONARCH HG vám vždy poskytnou příjemný obraz. Velké předsunutí výstupní pupily zajišťuje přehledné zorné pole i při nošení brýlí a otočné a výsuvné gumové očnice umožňující snadné umístění oka do optimální pozorovací pozice. Kroužek dioptrické korekce s aretací zabraňuje neúmyslné rotaci, takže po přizpůsobení, které vyhovuje vašim osobním potřebám, získáte vždy perfektní nastavení pro svůj zrak. K dispozici je také volitelný adaptér, díky kterému můžete dalekohledy připevnit ke stativu, který vám umožní delší sledování vašich objektů.

PŘESNÉ ZPRACOVÁNÍ NABÍZEJÍCÍ NEJVYŠŠÍ KVALITU

Tyto dalekohledy splňují ve všech oblastech kritéria nejvyšší kvality a poskytují obraz s bezkonkurenční brilancí. Funkčnost není podřízena formě, takže máte i v těle kompaktních rozměrů k dispozici vysokou výkonnost. Kromě vynikajícího jasu obrazu nabízejí dalekohledy také praktické vybavení, jako jsou integrované krytky objektivů, takže se nebudete muset obávat jejich ztráty.

VLASTNOSTI:

  • Optická ED skla s nízkým rozptylem světla. Získáte ostrý obraz s velmi dobře korigovaným barevným rozkladem světla na kontrastním rozhraní.

  • Vysoce kvalitní vícenásobné antireflexní vrstvy FMC a dielektrické vícenásobné fázové vrstvy na hranolech. Dalekohled dává jasný, kontrastní obraz s věrným podáním barev. Dobře rozlišíte i velmi jemné detaily. Celková propustnost světla optického systému je větší než 92%.

  • Štíhlé, ergonomicky tvarované tělo dalekohledu je vyrobené z hořčíkové slitiny. Má nízkou hmotnost, je však pevné a odolné.

  • Dalekohled je vodotěsný do tlaku vodního sloupce 5m po dobu až 10 minut. Vnitřní prostory jsou plněné dusíkem proti zamlžování při náhlých teplotních změnách. Prodlouží se tím životnost celého dalekohledu, včetně vnitřních optických vrstvev na čočkách a hranolech.

  • Zamlžování vnitřních částí optického systému je zamezeno i v prostředích s nízkým tlakem vzduchu až do ekvivalentu nadmořské výšky 5 000 m, takže se můžete spolehnout na brilantní obraz v případech, kdy ho nejvíce potřebujete.

  • Dalekohled můžete používat i v dešti a vlhkém prostředí.

  • Díky velkému předsunutí výstupní pupily získáte jasně přehledné zorné pole.

  • Otočné a výsuvné gumové očnice typu Twist-up umožňují snadné umístění oka do optimální pozorovací pozice.

  • Kroužek dioptrické korekce s aretací zabraňuje neúmyslné rotaci, takže po přizpůsobení, které vyhovuje vašim osobním potřebám, získáte vždy perfektní nastavení pro svůj zrak.

  • Dalekohled je možné připevnit ke stativu pomocí stativového adapteru (není součástí dodávky). Obraz je pak stabilnější a můžete v něm pohodlně pozorovat i velmi jemné detaily.

Dalekohledy Nikon MONARCH HG vám vždy poskytnou příjemný zážitek z pozorování.

Balení obsahuje: dalekohled, brašnu, integrované krytky, popruh

PARAMETRY:

Název Monarch HG 8x42 Monarch HG 10x42
Zvětšení 8x 10x
Průměr objektivu 30mm 30mm
Zorné pole 145m/1000m 121m/1000m
Zorný úhel 8,3° 6,9°
Ostření centrální vnitřní centrální vnitřní
Průměr výstupní pupily 5,25mm 4,2mm
Vzdálenost výstupní pupily 17,8mm 17mm
Nejkratší ostřící vzdálenost 2m 2m
Optický materiál Optické sklo Nikon ED Optické sklo Nikon ED
Antireflexní vrstvy FMC Nikon FMC Nikon
Vrstvy na hranolech MC dielectric Nikon MC dielectric Nikon
Mezioční vzdálenost 56-74mm 56-74mm
Očnice pogumované, twist-up pogumované, twist-up
Vodotěsnost ano, 5m/10min. ano, 5m/10min.
Plnění plynem ano - dusík ano - dusík
Závit pro stativový adapter ano ano
Rozměry 145x131x56mm 145x131x56mm
Hmotnost 665g 680g
Barva černá černá

 

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Rozměr (zvětšení x průměr) 8x42, 10x42
Zvětšení 8x, 10x
Průměr objektivu 42mm
Typ hranolů střechové
Dalekohledy NIKON Monarch HG