Kamera Magus CHD40 4K HDMI+WiFi+USB3.0
1/2" Sony Exmor CMOS 4K (3840x2160 px).
HDMI + WiFi + USB3.0 přenos obrazu a videa
Přiojení k externímu monitoru HDMI
C-mount upevnění k mikroskopům.
Slot pro SD kartu.
Software s funkcí měření.
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 800g.
Více
MAGUS CHD40 je digitální HDMI kamera se třemi video rozhraními a automatickým přepínáním mezi rozlišením 4K a Full HD v závislosti na rozlišení monitoru.
Kamera je osazená 8Mpx snímačem a po připojení přes HDMI nebo USB 3.0 vytváří realistické snímky v rozlišení 4K (3840x2160 px). Při připojení přes Wi-Fi je kvalita obrazu Full HD (1920x1080 px).
Využívá rozhraní HDMI pro přímé připojení k televizoru, monitoru nebo projektoru. V tomto režimu pracuje samostatně bez připojení k počítači. Rozhraní HDMI poskytuje vysokou a stabilní rychlost přenosu z kamery na externí obrazovku.
Kameru můžete k počítači připojit prostřednictvím rozhraní Wi-Fi nebo USB 3.0. Video se nahrává rychlostí 30 snímků za sekundu.
Nabízí kombinaci vysoké rychlosti snímání (počet snímků za sekundu) s velkou šířkou pásma HDMI. Výsledkem je živý obraz, plynulý záznam bez zamrzání a nulové prodlevy mezi snímky. Při maximálním rozlišení poskytuje dobře prokreslený obraz, bezchybně se pohybující objekty a zobrazení bez zpožďování.
Snímač
Kamera je osazená barevným CMOS snímačem SONY Exmor/Starvis s podsvícením. Tato technologie zvyšuje citlivost na světlo a zlepšuje výkon kamery při slabém osvětlení.
1/1,2" snímač s pixely o velikosti 2,9x2,9 µm poskytuje světelnou citlivost 1028 mV při expozici 1/30 s.
K dosažení maximálního zorného pole bez zkreslení doporučujeme používat adaptér se zvětšením 0,75x až 1x.
Funkce softwaru
Kamera používá software pro zobrazení snímků na externím displeji, fotografování, záznam videa, úpravu snímků a měření lineárních a úhlových rozměrů vzorků a jejich struktur. Před měřením je třeba software pro každý objektiv kalibrovat pomocí kalibračního sklíčka.
Pro připojení fotoaparátu k počítači se používají rozhraní USB 3.0 a Wi-Fi. Na přiloženém CD je k dispozici software pro vlastní instalaci.
Podpora dalších zařízení
Chcete-li používat integrovaný software, je nutné připojit myš pomocí portu USB. Ovládání myší eliminuje vibrace, které vznikají při přímé interakci uživatele s kamerou.
Místo myši lze do portu USB připojit adaptér Wi-Fi. Ten slouží pro připojení a přenos dat do počítače.
Fotografie a videa se ukládají na SD kartu nebo na flash disk.
V nabídce produktové řady MAGUS jsou také LCD monitory určené pro přímou montáž na HDMI kamery. Současné použití kamery a monitoru nabízí kompaktní a výkonný zobrazovací systém pro jakýkoli mikroskop MAGUS.
Instalace
Kamera se upevňuje na mikroskop do trinokulárního tubusu nebo portu pro fotoaparát pomocí závitu typu C-mount (je součástí dodávky). Chcete-li připevnit k tubusu okuláru namísto okuláru kameru, budete potřebovat speciální adaptér typu C-mount a adaptérové kroužky (nejsou součástí dodávky), které odpovídají průměru tubusu.
Klíčové vlastnosti
-
Kamera pracuje samostatně bez připojení k počítači a prostřednictvím rozhraní HDMI. Možnost připojení k počítači prostřednictvím Wi-Fi a rozhraní USB 3.0.
-
Automatické přepínání mezi rozlišením 4K a Full HD v závislosti na rozlišení monitoru
-
30 snímků za sekundu pro pozorování pohybujících se objektů, záznam videa a pohyb vzorku bez trhání nebo zpoždění
-
Barevný CMOS snímač SONY Exmor/Starvis s podsvícením zajišťuje nízkou úroveň šumu a vysokou citlivost na světlo i za špatných světelných podmínek. Získáte jasnější, čistší a barevně sytější snímky.
-
Software s funkcemi fotografování, záznamu videa, střihu/úprav obrazu, externího zobrazení, lineárního a úhlového měření
Obsah sady
- Digitální kamera
- Kabel HDMI (1,5 m)
- USB 3.0 kabel (1,5 m)
- USB myš
- Paměťová karta SD 32 GB
- USB Wi-Fi adaptér (2 ks)
- Napájecí adaptér 12 V/1 A (Euro)
- Instalační CD s ovladači a softwarem
- Uživatelská příručka a záruční list
PARAMETRY:
| ID výrobku | 83194 |
| Značka | MAGUS |
| Záruka | 5 let |
| EAN | 5905555019161 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 25x17x9 cm |
| Přepravní hmotnost | 1.5 kg |
| Snímač | Sony Exmor/Starvis CMOS |
| Barevný/černobílý | barevný |
| Megapixely | 8 |
| Maximální rozlišení, px | 3840x2160 |
| Velikost snímače | 1/1,2" (11,14x6,26 mm) |
| Rozměr pixelu, mkm | 2.9x2.9 |
| Konektory rozhraní | Wi-Fi, HDMI 1,4, USB 3.0 |
| Paměťová karta | SD až 32 GB |
| Možnost připojení dalších zařízení | myš (USB), flash disk (USB), adaptér Wi-Fi (USB) |
| Citlivost na světlo | 1028 mV s 1/30 s |
| Poměr signálu k šumu | 0,13 mV při 1/30 s |
| Expoziční čas | 0,14 ms – 1000 ms |
| Záznam videa | ✓ |
| Snímková frekvence, fps (počet snímků za sekundu) při rozlišení | 30 při rozlišení 3840x2160 (HDMI), 30 při rozlišení 1920x1080 (Wi-Fi), 30 při rozlišení 3840x2160 (USB 3.0) |
| Místo montáže | trinokulární tubus, okulárový tubus namísto okuláru |
| Obrazový formát | *.jpg, *.tif |
| Formát videozáznamů | *.h264/*.h265, *.mp4 |
| Spektrální rozsah, nm | 380–650 (vestavěný IR filtr) |
| Typ závěrky | ERS (Electronic Rolling Shutter – elektronická rolovací závěrka) |
| Systémové požadavky | Windows 8/10/11 (32 bit a 64 bit), Mac OS X, Linux, až 2,8 GHz Intel Core 2 nebo vyšší, minimálně 4 GB RAM, port USB 2.0, RJ45, CD-ROM, 19" nebo větší displej |
| Software | HDMI: vestavěné; USB: MAGUS View |
| Typ montáže | C-mount |
| Tělo | CNC slitina hliníku |
| Napájení | adaptér DC 12 V, 1 A |
| Teplotní rozsah fotoaparátu, °C | -10...+50 |
| Rozsah provozní vlhkosti, % | 30 — 80 |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Přenos obrazu | USB 3.0, WiFi, HDMI |
|---|---|
| Senzor mikro kamery | 8,3M Sony Exmor (3840x2160), 1/1,2" (11,14x6,26mm), 2.9μm |
| Počet pixelů | 8,3M |
| Snímkovací frekvence při max. rozlišení | 30fps |
| Výrobní společnost | Levenhuk s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Levenhuk Optics s.r.o., V Chotejne 700/7, 102 00 Prag, CZ, www.levenhuk.com |







