Kamera Magus CHD30 FullHD 2,1Mpx HDMI+WiFi, autofokus
Autofokus - automatické ostření
Senzor SONY Starvis s podsvícením.
1/1,9" Full HD CMOS snímač (1920 x 1080px)
Připojení k TV monitoru HDMI
Možnost připojení k PC pomocí USB2.0
Software s funkcí měření.
Slot pro SD kartu.
Připojení k mikroskopu c-mount závit.
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 800g.
Více
Digitální kamera MAGUS CHD30 je vybavená 2 Mpx snímačem a vytváří realistické snímky v rozlišení Full HD 1920x1080 px. Má vysokou světelnou citlivost, funkci automatického zaostřování a je vhodná pro i fluorescenční mikroskopii.
HDMI rozhraní pro přímé připojení k televizoru, monitoru nebo projektoru. V tomto režimu pracuje kamera samostatně bez připojení k počítači. Vysoká a stabilní rychlost přenosu z na externí obrazovku.
Kameru (fotoaparát) lze propojit s počítačem prostřednictvím sítě Wi-Fi.
Video se nahrává rychlostí 60 snímků za sekundu nebo 25 snímků za sekundu v závislosti na výstupním rozhraní videa.
Vysoká rychlost snímání (počet snímků za sekundu) s velkou šířkou pásma HDMI. Díky tomu mají videa živý obraz bez zamrzání a prodlev mezi snímky. Při maximálním rozlišení produkt nabízí dobře prokreslený obraz, bezchybně se pohybující objekty a zobrazení bez zpožďování.
Snímač
Kamera je vybavená barevným snímačem SONY CMOS s pixely o rozměrech 3,75x3,75 µm. Snímač 1/1,9'' s pixely o velikosti 3,45x3,45 µm poskytuje světelnou citlivost 1120 mV/lux/s s hodnotou expozice 1/30 s. Pro dosažení maximálního zorného pole bez zkreslení doporučujeme použít adaptér se zvětšením 0,5x až 0,75x.
Automatické zaostřování
V režimu HDMI se zaostření upravuje automaticky. Díky automatickému zaostřování budou vaše snímky vždy ostré, vyhnete se tak rozmazaným obrázkům ve vašich prezentacích.
Funkce softwaru
Při připojení přes rozhraní HDMI používá kamera vlastní software, který umožňuje zobrazení snímků na externím displeji, fotografování, záznam videa, úpravu snímků a měření lineárních a úhlových rozměrů vzorků a jejich struktur. Před měřením je třeba software pro každý objektiv kalibrovat pomocí kalibračního sklíčka.
Rozhraní Wi-Fi umožňuje připojení k počítači. Na přiloženém CD je k dispozici software pro vlastní instalaci.
Podpora dalších zařízení
Chcete-li používat integrovaný software, je nutné připojit myš pomocí portu USB. Při ovládání pomocí myši jsou eliminovány vibrace, které vznikají při interakci uživatele s fotoaparátem.
Místo myši lze do portu USB připojit adaptér Wi-Fi. Ten slouží pro připojení a přenos dat do počítače.
Fotografie a videa se ukládají na SD kartu nebo na flash disk.
V nabídce produktové řady MAGUS jsou také LCD monitory určené pro přímou montáž na HDMI fotoaparáty. Při použití fotoaparátu spolu s monitorem získáte kompaktní a výkonný zobrazovací systém pro jakýkoli mikroskop MAGUS.
Instalace
Kamera se upevňuje na mikroskop do trinokulárního tubusu nebo portu pro fotoaparát pomocí závitu typu C-mount. Chcete-li připevnit k tubusu okuláru namísto okuláru kameru, budete potřebovat speciální adaptér typu C-mount a adaptérové kroužky (nejsou součástí dodávky), které odpovídají průměru tubusu.
Klíčové vlastnosti
-
Kameru lze používat samostatně prostřednictvím rozhraní HDMI bez nutnosti připojení k počítači. Lze ji také připojit k počítači pomocí rozhraní USB 2.0
-
Díky funkci automatického zaostřování v režimu HDMI lze snadno nastavit vlastní ostrost obrazu
-
Rozlišení senzoru je 1920x1080 px. Jde o ideální hodnoty pro zobrazení na monitoru s rozlišením Full HD
-
Rychlost 60 snímků za sekundu pro pozorování pohybujících se vzorků, nahrávání videa a přesouvání preparátu bez trhání nebo zpoždění
-
Rychlost 25 snímků za sekundu při přenosu přes Wi-Fi je dostatečná pro úpravu zaostření a zpracování snímků s využitím softwaru
-
Barevný snímač SONY CMOS s nízkou hladinou šumu a vysokou světelnou citlivostí
-
Software s funkcemi fotografování, záznamu videa, střihu/úprav obrazu, externího zobrazení, lineárního a úhlového měření
Obsah sady
- Digitální kamera
- Kabel HDMI (1,5 m)
- USB myš
- Paměťová karta SD 32 GB
- Adaptér USB Wi-Fi
- Napájecí adaptér 12 V/1 A (Euro)
- Instalační CD s ovladači a softwarem
- Uživatelská příručka a záruční list
PARAMETRY:
| ID výrobku | 83193 |
| Značka | MAGUS |
| Záruka | 5 let |
| EAN | 5905555019154 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 25x17x9 cm |
| Přepravní hmotnost | 1.5 kg |
| Snímač | SONY CMOS |
| Barevný/černobílý | barevný |
| Megapixely | 2 |
| Maximální rozlišení, px | 1920x1080 |
| Velikost snímače | 1/1,9" (7,20x4,05 mm) |
| Rozměr pixelu, mkm | 3.75x3.75 |
| Konektory rozhraní | Wi-Fi, HDMI 1,4 |
| Paměťová karta | SD až 32 GB |
| Možnost připojení dalších zařízení | myš (USB), adaptér Wi-Fi (USB) |
| Nastavení Wi-Fi | 802.11n, 150 Mbps, 20 dBm |
| Citlivost na světlo | 1120 mV s 1/30 s |
| Poměr signálu k šumu | 0,15 mV při 1/30 s |
| Expoziční čas | 0,06 ms – 918 ms |
| Záznam videa | ✓ |
| Snímková frekvence, fps (počet snímků za sekundu) při rozlišení | 60 při rozlišení 1920x1080 (HDMI), 25 při rozlišení 1920x1080 (Wi-Fi) |
| Místo montáže | trinokulární tubus, okulárový tubus namísto okuláru |
| Obrazový formát | *.jpg |
| Formát videozáznamů | *.asf |
| Spektrální rozsah, nm | 380–650 (vestavěný IR filtr) |
| Typ závěrky | ERS (Electronic Rolling Shutter – elektronická rolovací závěrka) |
| Systémové požadavky | Windows 8/10/11 (32 bit a 64 bit), Mac OS X, Linux, až 2,8 GHz Intel Core 2 nebo vyšší, minimálně 4 GB RAM, port USB 2.0, RJ45, CD-ROM, 19" nebo větší displej |
| Software | HDMI: vestavěné; USB: MAGUS View |
| Typ montáže | C-mount |
| Tělo | CNC slitina hliníku |
| Napájení | adaptér DC 12 V, 1 A |
| Teplotní rozsah fotoaparátu, °C | -10...+50 |
| Rozsah provozní vlhkosti, % | 30 — 80 |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Přenos obrazu | WiFi, HDMI |
|---|---|
| Senzor mikro kamery | 2,1M - Sony IMX 385 (1920x1080px), 1/2" (7,2x4,05mm), 3.75μm |
| Počet pixelů | 2,1M |
| Snímkovací frekvence při max. rozlišení | 25fps, 60fps |
| Výrobní společnost | Levenhuk s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Levenhuk Optics s.r.o., V Chotejne 700/7, 102 00 Prag, CZ, www.levenhuk.com |







