Kamera Magus CHD20 FullHD 2,1Mpx HDMI+USB2.0
Senzor SONY Starvis s podsvícením.
1/2" Full HD CMOS snímač (1920 x 1080px)
Připojení k TV monitoru HDMI
Možnost připojení k PC pomocí USB2.0
Software s funkcí měření.
Slot pro SD kartu.
Připojení k mikroskopu c-mount závit.
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 800g.
Více
Digitální kamera MAGUS CHD20 je vybavená 2 Mpx snímačem a vytváří realistické snímky Full HD v rozlišení 1920x1080 px.
Vyznačuje se vysokou citlivostí na světlo a je vhodná pro práci při zářivkovém světle. Díky použití mozaikových filtrů základních barev R, G, B je dosaženo nízkého tmavého proudu a čistého obrazu.
Kamera využívá rozhraní HDMI pro přímé připojení k televizoru, monitoru nebo projektoru. V tomto režimu pracuje samostatně bez počítače. Rozhraní HDMI poskytuje vysokou a stabilní rychlost přenosu z kamery na externí obrazovku. Pro připojení kamery k počítači je k dispozici další rozhraní USB 2.0.
Video se nahrává rychlostí 60 nebo 50 snímků za sekundu v závislosti na výstupním rozhraní. Kombinuje vysoký počet snímků za sekundu a velkou šířku pásma HDMI, a proto jsou videa živá bez zamrzání nebo mezer mezi snímky. Při maximálním rozlišení produkt nabízí dobře prokreslený obraz, bezchybně se pohybující objekty a zobrazení bez zpožďování.
Snímač
Kamera je osazená barevným snímačem CMOS SONY Starvis s podsvícením. Tato technologie zvyšuje citlivost na světlo a zlepšuje výkon při slabém osvětlení.
1/2" snímač s pixely o rozměrech 3,75x3,75 µm poskytuje světelnou citlivost 1175 mV při expozici 1/30 s. Pro dosažení maximálního zorného pole bez zkreslení doporučujeme použít adaptér se zvětšením 0,5x až 0,7x.
Funkce softwaru
Po připojení přes rozhraní HDMI používá kamera vestavěný software k zobrazování snímků na externím displeji, pořizování fotografií, záznamu videa, úpravám snímků a měření lineárních a úhlových rozměrů vzorků a jejich struktur. Před měřením je třeba software pro každý objektiv kalibrovat pomocí kalibračního sklíčka.
Rozhraní USB slouží k připojení fotoaparátu k počítači. K dispozici je software, který lze nainstalovat z přiloženého disku CD.
Podpora dalších zařízení
Pokud chcete používat vestavěný software, připojte k portu USB myš. Ovládání myší eliminuje vibrace, které vznikají při interakci uživatele s kamerou.
Fotografie a videa se ukládají na kartu SD nebo flash disk.
Produktová řada MAGUS obsahuje monitory LCD určené k přímé montáži na kamery s rozhraním HDMI. Současné použití kamery a monitoru vytváří kompaktní a výkonný zobrazovací systém pro jakýkoliv mikroskop MAGUS.
Instalace
Kamera se upevňuje na mikroskop do trinokulárního tubusu nebo portu pro fotoaparát pomocí závitu typu C-mount. Pokud chcete kameru namontovat do tubusu okuláru namísto okuláru, budete potřebovat speciální adaptér typu C-mount a adaptérové kroužky (nejsou součástí dodávky).
Klíčové vlastnosti
-
Kamera pracuje samostatně bez připojení k počítači prostřednictvím rozhraní HDMI. Možnost připojení k počítači prostřednictvím rozhraní USB 2.0
-
Rozlišení senzoru je 1920x1080 px – ideální volba pro zobrazení snímků na monitoru s rozlišením Full HD
-
60 nebo 50 snímků za sekundu v závislosti na výstupním rozhraní videa pro pozorování pohybujících se objektů, nahrávání videa a pohyb preparátu bez trhání nebo zpoždění
-
Barevný snímač CMOS SONY Starvis s podsvícením zajišťuje nízkou úroveň šumu a vysokou citlivost na světlo i při slabém osvětlení. Získáte jasnější, čistší a barevně sytější snímky.
-
Software s funkcemi fotografování, záznamu videa, úprav obrazu, externího zobrazení, lineárního a úhlového měření
Obsah sady
- Digitální kamera
- Kabel HDMI (1,5 m)
- Kabel USB 2.0 (2 m)
- USB myš
- Paměťová karta SD 32 GB
- Napájecí adaptér 12 V/1 A (Euro)
- Instalační CD s ovladači a softwarem
- Uživatelská příručka a záruční list
PARAMETRY:
| ID výrobku | 83192 |
| Značka | MAGUS |
| Záruka | 5 let |
| EAN | 5905555019147 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 25x17x9 cm |
| Přepravní hmotnost | 1.5 kg |
| Snímač | Sony Exmor/Starvis CMOS |
| Barevný/černobílý | barevný |
| Megapixely | 2 |
| Maximální rozlišení, px | 1920x1080 |
| Velikost snímače | 1/2" (7,2x4,05 mm) |
| Rozměr pixelu, mkm | 3.75x3.75 |
| Konektory rozhraní | USB 2.0, HDMI 1,4 |
| Paměťová karta | SD až 32 GB |
| Možnost připojení dalších zařízení | myš (USB), flash disk (USB) |
| Citlivost na světlo | 1175 mV s 1/30 s |
| Poměr signálu k šumu | 0,15 mV při 1/30 s |
| Expoziční čas | 0,04 ms – 1000 ms |
| Záznam videa | ✓ |
| Snímková frekvence, fps (počet snímků za sekundu) při rozlišení | 60 při rozlišení 1920x1080 (HDMI), 50 při rozlišení 1920x1080 (USB) |
| Místo montáže | trinokulární tubus, okulárový tubus namísto okuláru |
| Obrazový formát | *.jpg, *.tif |
| Formát videozáznamů | *.h264/*.h265, *.mp4 |
| Spektrální rozsah, nm | 380–650 (vestavěný IR filtr) |
| Typ závěrky | ERS (Electronic Rolling Shutter – elektronická rolovací závěrka) |
| Systémové požadavky | Windows 8/10/11 (32 bit a 64 bit), Mac OS X, Linux, až 2,8 GHz Intel Core 2 nebo vyšší, minimálně 4 GB RAM, port USB 2.0, RJ45, CD-ROM, 19" nebo větší displej |
| Software | HDMI: vestavěné; USB: MAGUS View |
| Typ montáže | C-mount |
| Tělo | CNC slitina hliníku |
| Napájení | adaptér DC 12 V, 1 A |
| Teplotní rozsah fotoaparátu, °C | -10...+50 |
| Rozsah provozní vlhkosti, % | 30 — 80 |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Přenos obrazu | USB 2.0, HDMI |
|---|---|
| Senzor mikro kamery | 2,1M - Sony IMX 385 (1920x1080px), 1/2" (7,2x4,05mm), 3.75μm |
| Počet pixelů | 2,1M |
| Snímkovací frekvence při max. rozlišení | 60fps |
| Výrobní společnost | Levenhuk s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Levenhuk Optics s.r.o., V Chotejne 700/7, 102 00 Prag, CZ, www.levenhuk.com |







