Kamera Magus CHD10 FullHD 2,1Mpx HDMI
Cenově dostupná kamera určená hlavně pro prezentace a výuku.
Sony IMX307 1/2,8" Full HD CMOS snímač (1920 x 1080px).
Není potřeba externí PC, je možné přímo připojit k HDMI monitoru nebo TV.
Není možné propojení s PC. USB slouží pouze k připojení ovládací myši.
Připojení k mikroskopu pomocí c-mount závitu.
Možnost vybavit redukcemi z c-mount na 23,2mm.
Slot pro SD kartu
Obsah dodávky: HDMI kamera, myš, AC adaptér, HDMI kabel, SD karta 32GB.
Zásilka obsahuj 1 balík o hmotnosti cca 500g.
Více
MAGUS CHD10 je řada cenově nejdostupnějších kamer s rozhraním HDMI.
Je vybavená 2 MP snímačem a vytváří realistické Full HD snímky v rozlišení 1920x1080 pix.
Jedná se o autonomní kameru, která nevyžaduje připojení k počítači ani instalaci dodatečného softwaru. Lze ji připojit přímo k televizoru, monitoru nebo projektoru.
Rozhraní HDMI poskytuje vysokou a stabilní rychlost přenosu na externí obrazovku. Záznam videa probíhá rychlostí 60 snímků za sekundu.
Kamera nabízí kombinaci vysoké rychlosti snímání (počet snímků za sekundu) s velkou šířkou pásma HDMI. Výsledkem je živý obraz, plynulý záznam bez zamrzání a nulové prodlevy mezi snímky. Při maximálním rozlišení produkt nabízí dobře prokreslený obraz, bezchybně se pohybující objekty a zobrazení bez zpožďování.
Snímač
Kamera je osazená barevným snímačem CMOS SONY Starvis s podsvícením. Tato technologie zvyšuje citlivost na světlo a zlepšuje výkon fotoaparátu při slabém osvětlení.
1/2,8" snímač s pixely o velikosti 2,9x2,9 µm poskytuje světelnou citlivost 1 300 mV a 1/30 s. Pro dosažení maximálního zorného pole bez zkreslení doporučujeme použít adaptér se zvětšením 0,35x až 0,6x.
Funkce softwaru
Kamera používá software pro zobrazení snímků na externím displeji, fotografování, záznam videa, úpravu snímků a měření lineárních a úhlových rozměrů vzorků a jejich struktur. Před měřením je třeba software pro každý objektiv kalibrovat pomocí kalibračního sklíčka.
Podpora dalších zařízení
Chcete-li používat dostupný software, připojte k portu USB myš. Ovládání myší eliminuje vibrace, které vznikají při přímé interakci uživatele s kamerou.
Fotografie a videa se ukládají na paměťovou SD kartu.
Produktová řada MAGUS nabízí monitory, které lze namontovat přímo na HDMI kamery. Současné použití kamery a monitoru nabízí kompaktní a výkonný zobrazovací systém pro jakýkoli mikroskop MAGUS.
Instalace
Kamera se upevňuje na mikroskop do trinokulárního tubusu nebo portu pro kameru pomocí závitu typu C-mount. Pokud chcete kameru namontovat do tubusu okuláru namísto okuláru, budete potřebovat speciální adaptér typu C-mount a adaptérové kroužky (nejsou součástí dodávky) pro přizpůsobení průměru tubusu.
Klíčové vlastnosti
-
Kamera funguje samostatně bez připojení k počítači nebo instalace jakéhokoli softwaru
-
Rozhraní HDMI pro vysokou a stabilní rychlost přenosu dat
-
Rozlišení fotoaparátu je 1920x1080 pixelů – ideální volba pro zobrazování snímků na monitoru s rozlišením Full HD
-
60 fps (počet snímků za sekundu) pro pozorování pohybujících se vzorků, záznam videa a pohyb vzorku bez trhání obrazu nebo zpožďování
-
Barevný snímač CMOS SONY Starvis s podsvícením zajišťuje nízkou úroveň šumu a vysokou citlivost na světlo i při slabém osvětlení. Získáte jasnější, čistší a barevně sytější snímky
-
Software s funkcemi fotografování, záznamu videa, střihu/úprav obrazu, externího zobrazení, lineárního a úhlového měření
Obsah sady
- Digitální kamera
- Kabel HDMI (1,5 m)
- USB myš
- Paměťová karta SD 32 GB
- Napájecí adaptér 12 V/1 A (Euro)
- Uživatelská příručka a záruční list
PARAMETRY:
| ID výrobku | 83191 |
| Značka | MAGUS |
| Záruka | 5 let |
| EAN | 5905555019130 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 17x17x8 cm |
| Přepravní hmotnost | 0.9 kg |
| Snímač | SONY Starvis CMOS |
| Barevný/černobílý | barevný |
| Megapixely | 2 |
| Maximální rozlišení, px | 1920x1080 |
| Velikost snímače | 1/2,8" (5,57x3,13mm) |
| Rozměr pixelu, mkm | 2.9x2.9 |
| Konektory rozhraní | HDMI 1,4 |
| Paměťová karta | SD až 32 GB |
| Možnost připojení dalších zařízení | myš (USB) |
| Citlivost na světlo | 1300 mV při 1/30 s |
| Expoziční čas | 0,04 ms – 1000 ms |
| Záznam videa | ✓ |
| Snímková frekvence, fps (počet snímků za sekundu) při rozlišení | 60 při rozlišení 1920x1080 (HDMI) |
| Místo montáže | trinokulární tubus, okulárový tubus namísto okuláru |
| Obrazový formát | *.jpg |
| Formát videozáznamů | *.h264, *.mp4 |
| Spektrální rozsah, nm | 380–650 (vestavěný IR filtr) |
| Typ závěrky | ERS (Electronic Rolling Shutter – elektronická rolovací závěrka) |
| Systémové požadavky | nevyžaduje připojení k počítači |
| Software | HDMI: integrovaný |
| Typ montáže | C-mount |
| Tělo | pevné hliníkové |
| Napájení | AC adaptér 12 V, 1 A |
| Teplotní rozsah fotoaparátu, °C | -10...+50 |
| Rozsah provozní vlhkosti, % | 30 — 80 |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Přenos obrazu | HDMI |
|---|---|
| Senzor mikro kamery | 2,1M - Sony IMX 307 (1920x1080px), 1/2.8" (5,57x3,13mm), 2.9µm |
| Počet pixelů | 2,1M |
| Snímkovací frekvence při max. rozlišení | 60fps |
| Výrobní společnost | Levenhuk s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Levenhuk Optics s.r.o., V Chotejne 700/7, 102 00 Prag, CZ, www.levenhuk.com |








