Kamera Magus CDF10 USB3.0 - 2,1Mpx FullHD
Senzor CMOS Sony Exmor 1/2" 2,1Mpx (1920x1080), (7,2x4,05mm), 3,75μm
Přenosová rychlost 125fps.
Přenos obrazu a videa: USB3.0
Upevnění k mikroskopům: C-mount závit.
Software Magus View s funkcemi měření
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 600g.
Více
Digitální kamera MAGUS CDF10 je určená pro mikroskopii světlého i tmavého pole. Garantuje nízkou hladinu šumu a vysokou světelnou citlivost.
Kamera je vybavena 2,1Mpx snímačem a poskytuje realistický obraz v rozlišení Full HD (1920x1080 pixelů) při pozorování pomocí objektivu s 40x, 60x a 100x zvětšením.
Video se nahrává rychlostí 125 snímků za sekundu v maximálním rozlišení: plynulý záznam vykazuje jemné a decentní přechody mezi snímky. Pohyb vzorku se zobrazuje v reálném čase bez zpoždění. Kamera usnadňuje práci s pohyblivými vzorky a je ideálním nástrojem pro výuku a prezentace.
Kamera je vybavená rozhraním USB 3.0. Rychlost přenosu dat je 10krát vyšší než u kamer s rozhraním USB 2.0. Doporučuje se pro profesionální laboratoře, výzkum nebo výuku na univerzitách.
Snímač
Kamera je osazená barevným snímačem CMOS SONY Exmor s podsvícením. Tato technologie zvyšuje citlivost na světlo a zlepšuje výkon fotoaparátu při slabém osvětlení.
1/2" snímač s pixely o rozměrech 3,75x3,75 µm poskytuje světelnou citlivost 2350 mV při expozici 1/30 s. Pro dosažení maximálního zorného pole bez zkreslení doporučujeme použít adaptér se zvětšením 0,4x až 0,6x. Jedná se o cenově nejdostupnější fotoaparát pro mikroskopování v tmavém poli.
Funkce softwaru
Kamera používá software pro zobrazení snímků na externím displeji, fotografování, záznam videa, úpravu snímků a měření lineárních a úhlových rozměrů vzorků a jejich struktur. Před měřením je třeba software pro každý objektiv kalibrovat pomocí kalibračního sklíčka.
Instalace
Kamera se upevňuje na mikroskop do trinokulárního tubusu nebo portu pro fotoaparát pomocí adaptéru typu C-mount (je součástí dodávky). Chcete-li ji připevnit k tubusu okuláru namísto okuláru, budete potřebovat speciální adaptér typu C-mount a adaptérové kroužky (nejsou součástí dodávky), které odpovídají průměru tubusu.
Klíčové vlastnosti
-
Určeno pro mikroskopování ve světlém i tmavém poli s objektivy s 40x, 60x a 100x zvětšením; jedná se o cenově nejdostupnější fotoaparát pro mikroskopování v tmavém poli se snímačem s velkými pixely
-
Rozlišení senzoru je 1920x1080 pixelů: jde o ideální hodnoty pro zobrazování na monitoru s rozlišením Full HD
-
125 fps (počet snímků za sekundu) pro pozorování pohybujících se vzorků, záznam videa a pohyb vzorku bez trhání obrazu nebo zpožďování
-
Barevný snímač CMOS SONY Exmor s podsvícením zajišťuje nízkou úroveň šumu a vysokou citlivost na světlo i při slabém osvětlení. Získáte jasnější, čistší a barevně sytější snímky
-
Rozhraní USB 3.0 pro rychlý a plynulý přenos dat
-
Software s funkcemi fotografování, záznamu videa, střihu/úprav obrazu, externího zobrazení, lineárního a úhlového měření
Obsah sady
- Digitální kamera
- USB kabel
- Instalační CD s ovladači a softwarem
- Uživatelská příručka a záruční list
PARAMETRY:
| ID výrobku | 83202 |
| Značka | MAGUS |
| Záruka | 5 let |
| EAN | 5905555019246 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 15x15x10 cm |
| Přepravní hmotnost | 0.6 kg |
| Snímač | SONY Exmor CMOS |
| Barevný/černobílý | barevný |
| Megapixely | 2 |
| Maximální rozlišení, px | 1920x1080 |
| Velikost snímače | 1/2" (7,2x4,05 mm) |
| Rozměr pixelu, mkm | 3.75x3.75 |
| Citlivost na světlo | 2350 mV při 1/30 s |
| Poměr signálu k šumu | 0,15 mV při 1/30 s |
| Expoziční čas | 0,1 ms – 15 s |
| Záznam videa | ✓ |
| Snímková frekvence, fps (počet snímků za sekundu) při rozlišení | 125 při rozlišení 1920x1080 |
| Místo montáže | trinokulární tubus, okulárový tubus namísto okuláru |
| Obrazový formát | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif |
| Formát videozáznamů | výstup: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 a pozdější), *h265 (Windows 10 a pozdější) |
| Spektrální rozsah, nm | 380–650 (vestavěný IR filtr) |
| Typ závěrky | ERS (Electronic Rolling Shutter – elektronická rolovací závěrka) |
| Vyvážení bílé | manuální, automatický |
| Kontrola expozice | manuální, automatický |
| Funkce softwaru | rozměr obrazu, jas, doba expozice |
| Výstup | USB 3.0, 5 Gb/s |
| Systémové požadavky | Windows 8/10/11 (32 bit a 64 bit), Mac OS X, Linux, až 2,8 GHz Intel Core 2 nebo vyšší, minimálně 2 GB RAM, port USB 3.0, CD-ROM, 17" nebo větší displej |
| Software | MAGUS View |
| Typ montáže | C-mount |
| Tělo | pevné hliníkové |
| Napájení | DC proud, 5 V, z USB portu počítače |
| Teplotní rozsah fotoaparátu, °C | -10...+50 |
| Rozsah provozní vlhkosti, % | 30 — 80 |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Přenos obrazu | USB 3.0 |
|---|---|
| Senzor mikro kamery | 2,1M - Sony IMX 385 (1920x1080px), 1/2" (7,2x4,05mm), 3.75μm |
| Počet pixelů | 2,1M |
| Snímkovací frekvence při max. rozlišení | 125fps |
| Výrobní společnost | Levenhuk s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Levenhuk Optics s.r.o., V Chotejne 700/7, 102 00 Prag, CZ, www.levenhuk.com |






