Kamera Magus CBF30 USB3.0 - 6,3Mpx
Senzor CMOS Sony Exmor 1/1,8" 6,3Mpx (3072x2048px), (7,37x4,92 mm), 2,4μm
Přenosová rychlost 59fps.
Přenos obrazu a videa: USB3.0
Upevnění k mikroskopům: C-mount závit.
Software Magus View s funkcemi měření
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 600g.
Více
Digitální kamera MAGUS CBF30 je určená pro mikroskopii ve světlém poli.
Kamera je vybavená 6,3 Mpx snímačem a vytváří realistické snímky v rozlišení 3072x2048 px. Doporučuje se používat s objektivy 4x, 10x, 20x a 40x. Při práci s objektivy s malým zvětšením umožní rozlišit jemnější detaily.
Video se při maximálním rozlišení nahrává rychlostí 59 fps (snímků za sekundu). Videa jsou plynulá, s měkkými a jemnými přechody mezi snímky. Pohyb vzorku se zobrazuje v reálném čase bez zpoždění. Kamera usnadňuje práci se vzorky, které se pohybují, a je vhodný pro ukázky ve školních třídách. Rozlišení lze v případě potřeby snížit na 1536x1024 px.
Kamera má rozhraní USB 3.0. Rychlost přenosu dat je 10krát vyšší než u kamer s rozhraním USB 2.0. Vysokorychlostní fotoaparát se doporučuje pro profesionální laboratoře, výzkum nebo výuku na univerzitách.
Snímač
Kamera je osazená barevným snímačem CMOS SONY Exmor s podsvícením. Tato technologie zvyšuje citlivost na světlo a zlepšuje výkon při slabém osvětlení.
Snímač 1/1,8" s pixely o velikosti 2,4x2,4 µm poskytuje světelnou citlivost 425 mV při 1/30 s. Pro dosažení maximálního zorného pole bez zkreslení doporučujeme použít adaptér se zvětšením 0,5x až 0,75x.
Funkce softwaru
Kamera používá software pro zobrazení snímků na externím displeji, fotografování, záznam videa, úpravu snímků a měření lineárních a úhlových rozměrů objektů a jejich struktur. Před měřením je třeba software pro každý objektiv kalibrovat pomocí kalibračního sklíčka.
Instalace
Kamera se upevňuje na mikroskop do trinokulárního tubusu nebo portu pro fotoaparát pomocí závitu typu C-mount. Pokud chcete kameru instalovat do tubusu okuláru namísto okuláru, budete potřebovat speciální adaptér typu C-mount a adaptéry pro přizpůsobení průměru tubusu (nejsou součástí dodávky).
Klíčové vlastnosti
-
Pro objektivy 4x, 10x, 20x a 40x mikroskopie ve světlém poli
-
6,3 Mpx rozlišení: při práci s objektivy s malým zvětšením vám kamera umožní vidět více jemných detailů
-
59 snímků za sekundu pro pozorování pohybujících se vzorků, nahrávání videa a přesouvání preparátu bez trhání nebo zpoždění
-
Barevný snímač CMOS SONY Exmor s podsvícením zajišťuje nízkou úroveň šumu a vysokou citlivost na světlo i za špatných světelných podmínek. Získáte jasnější, čistší a barevně sytější snímky
-
Rozhraní USB 3.0 pro rychlý a plynulý přenos dat
-
Software s funkcemi fotografování, záznamu videa, úprav obrazu, externího displeje a lineárního a úhlového měření
Obsah sady
- Digitální kamera
- USB kabel
- Instalační CD s ovladači a softwarem
- Uživatelská příručka a záruční list
PARAMETRY:
| ID výrobku | 83204 |
| Značka | MAGUS |
| Záruka | 5 let |
| EAN | 5905555019260 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 15x15x10 cm |
| Přepravní hmotnost | 0.6 kg |
| Snímač | SONY Exmor CMOS |
| Barevný/černobílý | barevný |
| Megapixely | 6.3 |
| Maximální rozlišení, px | 3072x2048 |
| Velikost snímače | 1/1,8" (7,37x4,92 mm) |
| Rozměr pixelu, mkm | 2.4x2.4 |
| Citlivost na světlo | 425 mV při 1/30 s |
| Poměr signálu k šumu | 0,15 mV při 1/30 s |
| Expoziční čas | 0,02 ms – 15 s |
| Záznam videa | ✓ |
| Snímková frekvence, fps (počet snímků za sekundu) při rozlišení | 59 při rozlišení 3072x2048, 59 při rozlišení 1536x1024 |
| Místo montáže | trinokulární tubus, okulárový tubus namísto okuláru |
| Obrazový formát | *.jpg, *.bmp, *.png, *.tif |
| Formát videozáznamů | výstup: *.wmv, *.avi, *.h264 (Windows 8 a pozdější), *h265 (Windows 10 a pozdější) |
| Spektrální rozsah, nm | 380–650 (vestavěný IR filtr) |
| Typ závěrky | ERS (Electronic Rolling Shutter – elektronická rolovací závěrka) |
| Vyvážení bílé | manuální, automatický |
| Kontrola expozice | manuální, automatický |
| Funkce softwaru | rozměr obrazu, jas, doba expozice |
| Výstup | USB 3.0, 5 Gb/s |
| Systémové požadavky | Windows 8/10/11 (32 bit a 64 bit), Mac OS X, Linux, až 2,8 GHz Intel Core 2 nebo vyšší, minimálně 2 GB RAM, port USB 3.0, CD-ROM, 17" nebo větší displej |
| Software | MAGUS View |
| Typ montáže | C-mount |
| Tělo | pevné hliníkové |
| Napájení | DC proud, 5 V, z USB portu počítače |
| Teplotní rozsah fotoaparátu, °C | -10...+50 |
| Rozsah provozní vlhkosti, % | 30 — 80 |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Přenos obrazu | USB 3.0 |
|---|---|
| Senzor mikro kamery | 6,3M - Sony Exmor (3072x2048px), 1/1.8" (7,37x4,92 mm), 2,4 µm |
| Počet pixelů | 6,3M |
| Snímkovací frekvence při max. rozlišení | 59fps |
| Výrobní společnost | Levenhuk s.r.o. |
|---|---|
| Adresa | Levenhuk Optics s.r.o., V Chotejne 700/7, 102 00 Prag, CZ, www.levenhuk.com |






