3 490 Kč

Momentálně nedostupné - Termín dodání tohoto produktu není v současné době známý. Můžete nám zaslat poptávku a jakmile bude termín naskladnění aktualizovaný, budeme Vás informovat.
ks

Zrcadlový dalekohled typu Newton.

Průměr 76mm.

Ohnisková délka 700mm.

Aperturní poměr f/9,2.

Okuláry H 20mm, H 12,5mm, SR 4mm, barlow 2x, převracející člen.

Optický hledáček 5x24mm

Azimutální vidlicová montáž AZ-1.

Hliníkový stativ.

Přepravní hmotnost: 6kg

Více

Výrobce: OmegonKód produktu: 13760Doprava a platba

Tento dalekohled je ideální pro začátky pozorování objektů ve vesmíru a pro poznávání objektů na hvězdné obloze.

Výborný dárek pro děti i dospělé. Za příznivou cenu získáte pěkný a funkční výrobek. 

Dalekohled snadno sestavíte - nepotřebujete složité nářadí - prostě rozbalíte z krabic, složíte montáž, stativ, připevníte tubus, zasunete okulár a můžete pozorovat.

Dalekohled Omegon 76/700 AZ je na vstupní úrovni mezi hvězdářskými dalekohledy se zrcadlovým objektivem. Můžete jím velmi dobře pozorovat měsíce obíhající kolem planety Jupiter, prstence Saturna a také detaily v kráterech na Měsíci. Tento dalekohled zobrazí hvězdy, dvojhvězdy, jasné hvězdokupy, galaxie a mlhoviny jako např. galaxii M31 v souhvězdí Andromedy nebo velkou mlhovinu M42 v souhvězdí Orionu.

Pokud si pořídíte jednoduchou mapku hvězdné oblohy, můžete se s tímto jednoduchým teleskopem naučit orientaci na obloze a poznávat souhvězdí a hvězdy a zdokonalit se ve vyhledávání objektů teleskopem.

Vlastnosti:

 • Dalekohled o průměru 76mm pojme asi 118x více světla než lidské oko. Zrcadlový objektiv má ohniskovou délku 700 mm a v poměru s průměrem 76mm je jeho relativní apertura (někdy se používá pojem světelnost) f/9,2mm, což pro získání ostrého obrazu umožní použít zrcadlo sférického tvaru.  

 • Tubus je osazený okulárovým výtahem o průměru 1.25" (31,7m). Můžete tedy používat jakékoli standardně vyráběné okuláry o průměru 1,25" (31,7mm).

 • Ostření zajišťuje jemný hřebenový převod, který je dostatečně citlivý pro přesné zaostření obrazu.

 • Tubus dalekohledu je upevněný ve vidlicové montáži, která je součástí hliníkového stativu s měnitelnou výškou.Otáčení dalekohledu je proto velmi snadné v horizontálním i vertikálním směru.

Sada obsahuje:

 • optický hledáček - 5x24mm
 • okuláry - SR 4mm, H 20mm, H 12.5mm (1.25")
 • Barlow čočku - 2x (1.25"), která násobí výsledné zvětšení 2x
 • převracející čočku (1.25"), která obrací převrácený obraz a díky ní můžete pozorovat i pozemské objekty.

Azimutální montáž AZ 1:

Tato montáž je mezi začínajícími astronomy velmi populární pro její velmi snadné ovládání. Dalekohled můžete jednoduše natáčet v horizontálním i vertikálním směru podle azimutu a výšky objektu. Před pozorováním není potřeba montáž nijak nastavovat, jako v případě rovníkových montáží.

V obou osách je aretace, díky níž můžete ustavit tubus na pozorovaný objekt a v klidu jej sledovat.

Montáž je upevněná na stabilním hliníkovém stativu s nastavitelnou výškou.

Součástí sady montáže je:

 • AZ-1 azimutální montáž
 • stabilní hliníkový stativ s nastavitelnou výškou (od 71cm do 121cm)
 • odkládací destička na příslušenství

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

PARAMETRY:

Tubus s optikou:
Optický systém zrcadlový, Newton
Průměr 76mm
Ohnisková délka 700mm
Relativní apertura f/9,2
Max. využitelné zvětšení 150x
Výtah ostření hřebenové ostření
Výstupní průměr pro okuláry 1,25" (31,7mm)
Hledáček optický 5x24mm
Okulár v sadě H 20mm (35x), H 12,5mm (56x), SR 4mm (175x)
Další příslušenství v sadě Barlow násobič zvětšení 2x, převracející člen
Rozměry tubusu
cca 600 x 90mm
Hmotnost tubusu
cca 3kg
Montáž
Typ montáže azimutální vidlicová AZ-1
Motorový pohon ne
Stativ hliníkový stativ, výsuvné nohy
Výška stativu 71-121cm
Max. nosnost do 13kg
Hmotnost montáže cca 3kg

Názor:

Tento dalekohled je dostatečný pro začátky s pozorováním objektů na hvězdné obloze. Pozorování Měsíce je velmi vzrušující zážitek i tímto jednoduchým dalekohledem, stejně jako pozorování Galileových měsíců Jupitera nebo rozeznání prstenců Saturna. V dalekohledu může zkušenější začátečník rozpoznat dvojhvězdy a jasné galaxie.

Velkým přínosem levnějších teleskopů je, že se díky nim může pozorovatel naučit orientovat se na obloze a poznávat souhvězdí a hvězdy a samostatně vyhledávat objekty pomocí hledáčku a poté je identifikovat v teleskopu.

Poznámka ke zvětšení: Podobné dalekohledy jsou na běžném trhu inzerovány se zvětšením 300x nebo dokonce 600x. Některé dalekohledy mohou sice teoreticky dosáhnout tak velké zvětšení, ale neuvidíte v nich ostrý obraz - většinou bude rozmazaný. Nejprve vždy používejte menší zvětšení (35x a postupně přecházejte na větší zvětšení). Maximální využitelné zvětšení je takové zvětšení, při kterém ještě můžete pozorovat ostrý obraz.

Tento dalekohled je výborný pro děti, ale i pro starší děti nebo dospělé pozorovatele pro občasné pokoukání na Měsíc a jasné planety. 

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Typ objektivu zrcadlový - Newton
Průměr objektivu 76mm
Ohnisková délka 700mm
Relativní apertura f/9,2
Typ hledáčku Optický 5x24mm
Okuláry v sadě H-12.5mm, H-20mm, SR-4mm
Průměr okuláru 31,7mm (1,25")
Ostření teleskopu Hřebenové
Montáž Azimutální
Motory Není možné připojit motor
Navádění GoTo Není možné připojit
Stativ Hliníkový - stavitelná výška
Dalekohledy OMEGON Basic