14172

2 700 Kč s DPH

Omegon 90°převracející hranol se vstupním a výstupním průměrem 1,25".

Hranol převrací obraz z hvězdářských dalekohledů a slouží pro pozorování pozemských objektů. Obraz je pak díky tomuto hranolu stranově i výškově orinetovaný tak, jak je vypadá skutečnosti.

Hvězdářské dalekohledy dávají převrácený obraz. Toto není na překážku při pozorování objektů na hvězdné obloze. Pokud však chcete pozorovat pozemské objekty, je jejich obraz stranově i výškově převrácený. Pro pozorování pozemských objektů hvězdářskými dalekohledy (kromě zrcadlových systémů Newton) slouží převracející hranoly. Hranol jednoduše zasunete do okulárového výtahu místo diagonálního zrcátka a do něj vložíte okulár. Takto můžete použít jakýkoli hvězdářský dalekohled s čočkovým objektivem (refraktor), systémem Maksutov-Cassegrain, Schmidt-Cassegrain i Ritchey-Chretien pro pozorování pozemských objektů.

Hranol má na všech optických plochách na přechodu skol/vzduch vícenásobné antireflexní vrstvy FMC. Nesnižuje tedy jas a kontrast obrazu z dalekohledu.

Výstup pro okulár má obvodovou plošnou aretaci. Nepoškrábe tedy tubus okuláru a okulár je bezpečně upevněný a nevypadne.

Průměr okuláru
31,7mm (1,25")

Kontaktujte nás!