33133

2-4 dny V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit. V tom případě Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

9 700 Kč s DPH

Hvězdářský dalekohled s achromatickým čočkovým objektivem o průměru 102mm s ohniskovou délkou 600mm.

Dalekohled má menší rozměry, je vhodný jako dobrý cestovní dalekohled na přehledné pozorování oblohy. Díky aperturnímu poměru f/6,3 má velmi dobrou světelnost a lze jej používat jako dalekohled na pozorování Měsíce, planet, ale i větších oblastí hvězdných polí, jasnějších mlhovin, hvězdokup a galaxií.

Dalekohled, který vás může doprovázet na cestách nebo jej můžete používat jako jednoduchý teleskop na zahradě pro pozorování okolní krajiny a hvězdné oblohy.

Achromatický objektiv 102/600mm f/6,5

Čočkový achromat s antireflexními vrstvami a větším aperturním poměrem dosáhne větší šířky zorného pole a umožní pohodlně pozorovat i rozlehlejší oblasti na obloze nebo v okolní krajině.

LED záměrný hledáček.

Pokud je hledáček dobře sosený s dalekohledem, můžete velmi snadno najít požadovaný objekt.

Celokovové hřebenové ostření

Díky kovovému hřebenovému převodu je ostření dostatečně přesné pro běžné vizuální pozorování vesmírných i pozemských objektů.

Okulárový výtah s průměrem 2" a adapterem na 1,25"

K dalekohledu jsou dodávané dva okuláry s ohniskovou délkou 20mm (zvětšení 30x) a 10mm (zvětšení 60x) o průměru 1,25". Pro dosažení většího zvětšení doporučujeme pořídit kráskoohniskový okulár nebo Barlow násobič 2x. K dalekohledu je možné použít okuláry o průměru 1.25" i 2". Pokud budete chtít použít 2" okuláry, pak doporučujeme rozšířit výbavu dalekohledu o 2" diagonální zrcátko.

Azimutální montáž AZ-3

Dalekohled je dodávaný na praktické azimutální montáži s jemnými posuvy v obou osách. Montáž je celokovová a díky bovdenům pro jemné posuvy umožní snadné ovládání při pozorování. Stabilní hliníkový stativ má nízkou hmotnost a lze jej velmi pohodlně přenášet.

Montáž lze velmi dobře použít pro vizuální pozorování hvězdných i pozemských objektů.

Základní parametry:

Průměr objektivu: 102mm

Ohnisková délka: 600mm

Aperturní poměr: 1/6,5

Mezní hvězdná velikost: 11,8mag. (při ideálních podmínkách)

Max. využitelné zvětšení: 200x

Balení obsahuje: dalekohled, okuláry, diagonální zrcátko (1,25"), LED hledáček, montáž, stativ, bovdeny, sadu klíčů pro sestavení.

Názor:  kvalitně provedený dalekohled za velmi dobrou cenu. Ideální na cesty nebo jako příruční dalekohled na pozorování Měsíce, planet i větších hvězdných polí, mlhovin, hvězdokup i galaxií.

Typ objektivu
čočkový achromat
Průměr objektivu
102mm
Ohnisková délka
600mm
Relativní apertura
f/6,5
Hledáček
Záměrný s LED bodem
Okuláry v sadě
Super 10mm (31,7mm), Super 20mm (31,7mm)
Průměr okuláru
31,7mm (1,25"), 50,8mm (2")
Ostření teleskopu
Hřebenové
Montáž
Azimutální
Stativ
Hliníkový - stavitelná výška

Kontaktujte nás!