Omegon AC 102/600 AZ-3 astro teleskop

Cena
10 950 Kč

Výrobce

Kód produktu
33133

Dostupné cca od 15.8.2021
ks

Hvězdářský dalekohled s achromatickým čočkovým objektivem o průměru 102mm s ohniskovou délkou 600mm.

Dalekohled má menší rozměry, je vhodný jako dobrý cestovní dalekohled na přehledné pozorování oblohy. Díky aperturnímu poměru f/6,3 má velmi dobrou světelnost a lze jej používat jako dalekohled na pozorování Měsíce, planet, ale i větších oblastí hvězdných polí, jasnějších mlhovin, hvězdokup a galaxií.

Dalekohled, který vás může doprovázet na cestách nebo jej můžete používat jako jednoduchý teleskop na zahradě pro pozorování okolní krajiny a hvězdné oblohy.

Achromatický objektiv 102/600mm f/6,5

Čočkový achromat s antireflexními vrstvami a větším aperturním poměrem dosáhne větší šířky zorného pole a umožní pohodlně pozorovat i rozlehlejší oblasti na obloze nebo v okolní krajině.

LED záměrný hledáček.

Pokud je hledáček dobře sosený s dalekohledem, můžete velmi snadno najít požadovaný objekt.

Celokovové hřebenové ostření

Díky kovovému hřebenovému převodu je ostření dostatečně přesné pro běžné vizuální pozorování vesmírných i pozemských objektů.

Okulárový výtah s průměrem 2" a adapterem na 1,25"

K dalekohledu jsou dodávané dva okuláry s ohniskovou délkou 20mm (zvětšení 30x) a 10mm (zvětšení 60x) o průměru 1,25". Pro dosažení většího zvětšení doporučujeme pořídit kráskoohniskový okulár nebo Barlow násobič 2x. K dalekohledu je možné použít okuláry o průměru 1.25" i 2". Pokud budete chtít použít 2" okuláry, pak doporučujeme rozšířit výbavu dalekohledu o 2" diagonální zrcátko.

Azimutální montáž AZ-3

Dalekohled je dodávaný na praktické azimutální montáži s jemnými posuvy v obou osách. Montáž je celokovová a díky bovdenům pro jemné posuvy umožní snadné ovládání při pozorování. Stabilní hliníkový stativ má nízkou hmotnost a lze jej velmi pohodlně přenášet.

Montáž lze velmi dobře použít pro vizuální pozorování hvězdných i pozemských objektů.

Základní parametry:

Průměr objektivu: 102mm

Ohnisková délka: 600mm

Aperturní poměr: 1/6,5

Mezní hvězdná velikost: 11,8mag. (při ideálních podmínkách)

Max. využitelné zvětšení: 200x

Balení obsahuje: dalekohled, okuláry, diagonální zrcátko (1,25"), LED hledáček, montáž, stativ, bovdeny, sadu klíčů pro sestavení.

Názor:  kvalitně provedený dalekohled za velmi dobrou cenu. Ideální na cesty nebo jako příruční dalekohled na pozorování Měsíce, planet i větších hvězdných polí, mlhovin, hvězdokup i galaxií.

Typ objektivu čočkový achromat
Průměr objektivu 102mm
Ohnisková délka 600mm
Relativní apertura f/6,5
Hledáček Záměrný s LED bodem
Okuláry v sadě Super 10mm (31,7mm), Super 20mm (31,7mm)
Průměr okuláru 31,7mm (1,25"), 50,8mm (2")
Ostření teleskopu Hřebenové
Montáž Azimutální
Stativ Hliníkový - stavitelná výška
Dalekohledy OMEGON Basic