53651

2-4 dny V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit. V tom případě Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

6 380 Kč s DPH

Širokoúhlý okulár se zorným polem 100° a ohniskovou délkou 21mm.

Okulár s velmi kvalitní optikou dává vynikající obraz. Můžete si vychutnat nerušený pohled na velkou část oblohy v teleskopu.

Vlastnosti:

 • Panoramatický okulár se širokým zorným polem - 100 °
 • Velmi dobrá ostrost obrazu i v okrajích zorného pole, dokonce i u světelných teleskopů (vhodný i pro teleskopy s aperturním poměrem f/4)
 • Vysoký kontrast díky FMC antireflexním vrstvám
 • Velký průměr výstupní čočky: velmi pohodlné pozorování
 • Vodotěsný
 • Tělo je vyrobené z černého eloxovaného hliníku
 • Vnitřní části jsou opatřené matným povrchem proti nežádoucím odleskům
 • Okuláry se dodávají v ohniskových délkách:  21mm (2 "), 15mm (2"), 10mm (1.25 "), 5mm (1.25")

100 ° zorné pole - panorama

Jistě znáte pohled běžným okulárem. Nyní můžete získat mnohem širší zorné pole a úžasné zobrazení vesmírných objektů v panoramatickém pohledu. Vypadá to, jako byste se dívali bez omezení - nevidíte ohraničené okraje zorného pole, obraz oblohy je nesmírně široký, takže někteří mohou na čas zapomenout, že se dívají dalekohledem.

O 300% větší pole - více pohodlí pro oči

Panoramatické okuláry se zorným polem 100°mají a 300% širší pole než běžné okuláry typu Plossl a o 100% větší pole než širokoúhlé okuláry s polem 70°.

Vysoký kontrast

Při pohledu okulárem si ihned všimnete ostrosti a kontrastu obrazu. Pohled na planetu Jupiter poskytne více detailů v oblačných pásech a v deep-sky objektech rozeznáte jemnější struktury než v běžných okulárech. Čočky mají na na přechodech sklo/vzduch antireflexní vrstvy, které hodně zvyšují kontrast obrazu.

Nízká hmotnost - každý gramm se počítá 

Okuláry Omegon Panorama II mají nízkou hmotnost (mezi 320 a 700 gramy). Můžete je tedy velmi dobře použít i u malých lehkých teleskopů nebo u dalekohledů Dobson mohou nahradit velké težké okuláry.

Moderní optický design - jsou skvělé i pro velmi světelné dalekohledy 

Okuláry Omegon Panorama II můžete použít i pro světelné teleskopy a systémy Newton s aperturním poměrem f/5 i f/4. Okuláry v kombinaci s těmito dalekohledy dávají ostrý obraz s minimální distorzí v okrajích.

Okuláry Omegon Panorama II nabízí vynikající ostrost obrazu s teleskopy s aperturním poměrem do f/4.5 a dobrou ostrost obrazu u teleskopů do f/4.

Vodotěsnost
Přestože se s okuláry nekoupete, je v utěsném těle velmi dobře chráněno 7-9 čoček. Díky vodotěsnému provedení se do okulárů nedostane vlhkost ani jemný prach. Dokonce ani při čištění čistícími roztoky se do okuláru nedostane vlhkost nebo roztok. Díky tomu mají okuláry vysokou životnost.

Další vlastnosti okulárů Panorama II:

 • Moderní elegantní design s vysoce kvalitním zpracováním
 • Tmavě matné hrany čoček proti odleskům
 • Okuláry serie jsou parfokální - při výměně za jinou ohniskovou délku není potřeba přeostřovat.
 • Závit pro filtr: okuláry mají vnitřní závit pro našroubování filtrů.

Parametry:

Ohnisková délka: 21mm

Průměr: 2" (50,08mm)

Vzdálenost výstupní pupily: 20mm

Počet čoček: 7

Rozměry: 118 x 71 x 50,4mm

Hmotnost: 705g

Ohnisková délka
21mm
Průměr okuláru
50,8mm (2")
Zorné pole okuláru
100°

Kontaktujte nás!