45633

2-4 dny V současné době se, díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu, může doba dodání prodloužit. V tom případě Vás budeme informovat. Děkujeme za pochopení.

1 390 Kč s DPH

Rychloupínací přechodový systém Twist-lock pro 1,25" okuláry - automatické centrování okuláru. Přechod z 2" průměru na 1,25".

Aretační šroubky, které se běžně používají u okulárových výtahů mohou nerovnoměrně tlačit na tubus okuláru a tím jej mohou posunout, nebo naklonit a optická osa okuláru pak přesně nenavazuje na optickou osu objektivu. Navíc, pokud aretační šroubky tlačí přímo na chromovaný tubus okuláru, mohou jej poškrábat.

Twist-lock spolehlivě vycentruje okulár, nepoškrábe jej a navíc se s ním velmi dobře a snadno manipulije. Již nebudete muset po tmě hledat ty správné aretační šroubky na obvodu okulárového výtahu a obávat se, že uvolníte jiný šroubek než zrovna potřebujete.

Výměna okuláru je s Twist-lock adapterem velmi snadná a rychlá.

Adapter lze upevnit do 2" koncovky okulárového výtahu a výstupní průměr je zredukovaný na 1,25". Vložíte tedy 1,25" okulára a otočíte horní žlutou maticí a okulár je bezpečně upevněný a zároveň vycentrovaný.

Stačí jedno otočení a okulár nebo jiné příslušenství je vycentrované a bezpečně upevněné.

Adapter má vnitřní závit pro 2" filtry. Pokud tedy používáte 1,25" i 2" okuláry, nyní již stačí pořídit pouze 2" filtry, které našroubujete do adapteru a můžete je používat i s 1.25" okulárem. Ušetříte tedy za 1.25" filtry.

Tělo z anodizovaného hliníku je pevné a má elegantní vzhled.

Celková délka: 38mm (optická dráha je 12mm)

Hmotnost: 102g

Kontaktujte nás!