20643

3 600 Kč s DPH

Jednoduchý hvězdářský dalekohled pro příležitostné pozorování Měsíce, jasných planet, dvojhvězd, jasných mlhovin, galaxií a hvězdokup.

Dalekohled je vhodný i pro děti.

Díky výškově nastavitelnému stativu mohou tímto dalekohledem objevovat krátery na Měsíci nebo pozorovat prstence planety Saturn i menší děti. Hliníkový stativ je lehký a stabilní. Přenášení dalekohledu je snadné.

Pohodlné pozorování.

Pro děti i pro nezkušené pozorovatele je vynikající čočkový dalekohled, protože se na oblohu díváte ve směru, kterým je natočený tubus. Čočkovým dalekohledem je mnohem snadnější najít objekt na obloze než zrcadlovým dalekohledem. Díky tomu se můžete rychle seznámit s hvězdami na obloze.

Azimutální vidlicová montáž AZ-2 a hliníkový stativ.

Ovládání dalekohledu je velmi snadné a intuitivní. Dalekohled je zasazený ve vidlici, v níž jím můžete volně otáčet nahoru dolů, doprava, doleva a pohodlně tak vyhledávat objekty. K nalezení objektů pomůže záměrný hledáček s LED červeným záměrným bodem.

Kvalitní optika - achromatický čočkový objektiv 70/700mm.

Objektiv o průměru 70mm pojme 36x více světla než objektiv 60mm a 100x více světla než lidské oko. Ohnisková délka je 700mm. Max. využitelné zvětšení dalekohledu je 140x. Toto zvětšení je ideální pro pozorování detailů na jasných planetách Mars, Saturn, Jupiter a na Měsíci. Povrch čoček je opatřený vícenásobnými antireflexními vrstvami pro zvýšení jasu a kontrastu obrazu.

Okuláry a Barlow 2x.

K dalekohledu jsou dodávané základní okuláry Super 20mm (zvětšení 35x), Super 10mm (zvětšení 70x). Pokud použijete Barlow čočku 2x, která je také součástí vybavení, dosáhnete spolu s okuláry zvětšení 70x a 140x. V základní výbavě je tedy všechno potřebné příslušenství i pro dosažení max. využitelného zvětšení. Nenechte se zlákat nereálným zvěštením 300x-600x apod. které se uvádí u jiných výrobců. Zvětšení 140x je skvělé na planety i detaily na Měsíci. Při větších zvětšeních se u jakéhokoli (i u těch profesionálních) dalekohledu do obrazu promítá teplotní nestabilita astmosféry a obraz nelze dobře doostřit.

Diagonální zrcátko

Pro pohodlnější pozorování je k dalekohledu dodávané také diagonální zrcátko, které usnadní sledování objektů v nadhlavníku. Nemusíte tedy nepřirozeně zaklánět hlavu, abyste viděli hvězdy vysoko nad hlavou, stačí se posadit k dalekohledu, nasměrovat jej nahoru a podívat se do okuláru, který zasunete do diagonálního zrcátka.

Základní vlastnosti:

  • Objektiv : čočkový achromat o průměru 70mm, ohnisková délka 700mm
  • Aperturní poměr : 1/10
  • Okuláry o průměru 1,25" (31,7mm) v sadě jsou okuláry Super 10mm a 20mm
  • Max. hvězdná velikost: 11mag. (za ideálních podmínek)
  • Rozlišovací schopnost: 1,64" (za ideálních podmínek)
  • Výškově nastavitelný stativ  67-119cm.
  • Celková hmotnost : 4kg

Názor: dalekohled je velmi jednoduchý, ale má dobrou optiku a je skvělý pro děti nebo pro první seznámení se s objekty na hvězdné obloze. Můžete pozorovat krátery na Měsíci, jasné planety a pomocí mapy nebo aplikace na chytrém telefonu vyhledávat a poznávat hvězdy a souhvězdí na obloze.

Typ objektivu
čočkový achromat
Průměr objektivu
70mm
Ohnisková délka
700mm
Relativní apertura
f/10
Hledáček
Záměrný s LED bodem
Okuláry v sadě
Super 10mm (31,7mm), Super 20mm (31,7mm)
Průměr okuláru
31,7mm (1,25")
Ostření teleskopu
Hřebenové
Montáž
Azimutální
Stativ
Hliníkový - stavitelná výška

Kontaktujte nás!