FOMEI 20-60x80 FOREMAN ED (A), Spotting Scope

13 990 Kč s DPH
2-3 prac. dny
ks

Velmi kvalitně vyrobený spektiv s ED optikou.
Rozsah zvětšení 20x - 60x.
Průměr objektivu 80mm.
Duální ostření s koaxiálním ovladačem.
Dalekohled je otočný v kovové objímce s patkou pro stativový šroub 1/4".
Možnost upevnění k fotostativu.

Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 2kg.

Více

Výrobce: FomeiKód produktu: OY2730

Pozorovací dalekohledy FOMEI FOREMAN® jsou osazené nízkodisperzními ED skly s minimálním rozptylem světla. Přináší ostrý kontrastní obraz i skvělý komfort pozorování díky velkému objektivu a hranolům s vysokou propustností.

Dostupné varianty:
(A) model s úhlovým výstupem pro okulár
(S) model s přímým výstupem pro okulár

FOREMAN ED 20-60x80 (A) "Angled"

Varianta je vybavena výstupem pro okulár skloněným pod úhlem. Umožňuje pohodlné pozorování i z relativně nízkého stativu nebo stolního stativu a při pozorování objektů ve výšce nad hlavou (ptáci v koruně stromů, hvězdy apod.), kdy nemusíte nepohodlně zaklánět hlavu.

ED objektivy a vícenásobné antireflexní vrstvy FOMEI SMC

Antireflexní vrstvy s vysokou světelnou propustností. Kombinace velkého průměru objektivu, SMC antireflexních vrstev a komponent z ED skla zaručuje jasný, ostrý a kontrastní obraz s věrným podáním barev. Rozlišení optické soustavy umožňuje pozorování detailů na velké vzdálenosti.

Duální ostření

Hlavní výhoda spočívá v kombinaci rychlého - hrubého ostření a přesnějšího - jemného doostření. Tato funkce je neocenitelným pomocníkem zejména při pozorování na velké vzdálenosti nebo při fotografování, kdy je potřeba precizní zaostření. Náročný pozorovatel ocení vysokou hranovou ostrost i rozlišení optické soustavy v ornitologii, myslivosti nebo na sportovní střelnici.

Koaxiláně umístěný ovladač hrubého a jemného ostření je uprostřed těla dalekohledu a je snadno dostupný pravou i levou rukou.

Voděodolné tělo plněné dusíkem umožňuje použití dalekohledu v jakémkoli počasí. Povrch dalekohledu je pogumovaný.

Tělo dalekohledu je nasunuté v objímce s patkou na jejíž spodní části je otvor se závitem 1/4" pro stativový šroub. Spektiv lze umístit na jakýkoli pevný fotostativ s dostatečnou nosností. Po povolení aretačního šroubu na obvodu objímky lze tubus natočit podél podélné osy podle potřeby.

Vysunovací rosnice zabrání orosení objektivu během večerního pozorování. Může sloužit také jako sluneční clona, která zamezí vstupu bočních paprsků při pozorování během dne a zlepší tak sytost a kontrast obrazu.

Dalekohled se dodává v pevném vypolstrovaném látkovém pouzdru, které je možné ponechat na dalekohledu i během pozorování.

K dalekohledu 20-60x80 FOREMAN ED je možné připojit DSLR (SLR) fotoaparát pomocí adaptéru a příslušné T2 redukce (Canon, Nikon, atd.) - adapter není součástí dodávky.

Balení obsahuje: spektiv, krytky, pevné textilní pouzdro.

PARAMETRY:

Název FOREMAN 20-60x80 A
Art. No OY2730
Zvětšení 20-60x
Průměr objektivu 80mm
Zorné pole 20-36m/1000m
Zorný úhel 1,1°-2,1°
Ostření duální, koaxiální ovládače
Min. ostřící vzdálenost
5,5m - 6m
Průměr výstupní pupily 4mm - 1,3mm
Optický materiál Objektiv ED sklo, hranol - BaK4
Antireflexní vrstvy Fomei SMC
Očnice gumová
Vodotěsnost ano
Plnění plynem ano - dusík
Závit pro stativový adapter 1/4" v patce objímky
Rozměry délka 390mm
Hmotnost 1560g
Barva černá

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Rozměr (zvětšení x průměr) 20-60x80
Zvětšení 20-60x
Průměr objektivu 80mm
Dalekohledy FOMEI Foreman ED