Dalekohledy Vortex Viper HD 12x50

15 890 Kč s DPH
2-3 prac. dny
ks

Vodotěsný binokulární dalekohled.
Zvětšení 12x | průměr objektivů 50mm | zorné pole 96m/1000m.
Velmi kvalitní HD optika pro jasný a ostrý obraz.
Fázové vrstvy.
Ostření již od 3m
XR Fully Multi-Coating antireflexní vrstvy.
ArmorTek ochrana vnějších optických ploch před nečistotami.
Plnění argonem.

Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 1,2kg.

Více

Výrobce: VortexKód produktu: V203

Viper 12x50 HD jsou vodotěsné, argonem plněné dalekohledy se zvětšením 12x a průměrem objektivu 50mm.

Viper HD jsou vynikající dalekohledy, které mají všechny vlastnosti, co potřebujete. Pevné, kompaktní a lehké (jedny z nejlehčích dalekohledů v této kategorii, které jsou na trhu). Je jasné, proč dalekohledy Viper získávají nejlepší ocenění mezi uživateli.  Přidejte HD (High Density) optiku s nízkou disperzí, která dává ostrý a jasný obraz s velkým rozlišením detailů a s věrným podáním barev a pochopíte, že Viper  přináší lovcům nejen obraz, ale i výsledky.

Optika vyrobená z HD skla s nízkou disperzí dává jasný a ostrý obraz s věrným podáním barev.

Tělo z lehkých slitin hořčíku má velmi nízkou hmotnost, takže jej můžete snadno nosit celý den v ruce bez únavy. Jak byste také mohli být unavení dalekohledem, který má tak úžasný obraz!

Střechové hranoly s fázovými vrstvami a vícenásobnými antireflexními vrstvami Vortex XR™ vytváří jasný a perfektně ostrý obraz od kraje do kraje zorného pole.

Ochranné vrstvy Vortex ArmorTek nanesené na vnějších čočkách jsou účinné proti drobným škrábancům a skvrnám.

Dalekohled má skvělou optiku, která dává vynikající ostrý, jasný a kontrastní obraz v němž lze snadno rozlišit i velmi jemné detaily.

Dalekohled je velmi dobře zpracovaný i po mechanické stránce. Díky ergonomickému designu a kompaktním rozměrům se s ním velmi pohodlně pozoruje. Tělo dalekohledu je vyrobené z lehkých slitin, tak aby dalekohled vyhověl i na dlouhých cestách v členitém terénu. Ostření je velmi přesné.

Zvolte si dalekohled podle potřebného zvětšení a světelnosti.

 • Dalekohled Viper HD 10x50 má vynikající světelnost i v šeru nebo ve tmě za svitu Měsíce.
 • Dalekohled Viper HD 12x50 má větší zvětšení pro pozorování detailů nebo hodně vzdálených objektů.

Optické vlastnosti:

 • HD (High Density) optika s velmi nízkou disperzí poskytuje ostrý obraz s rozlišením i velmi jemných detailů a věrné podání barev.
 • XR™ Fully Multi-Coated - speciální antireflexní vrstvy od firmy Vortex, které výrazným způsobem zvyšují účinnost přenosu světla optickou soustavou a dávají jasný obraz.
 • Fázové vrstvy na střechových hranolech – korigují fázový posun světla při průchodem hranoly a mají velký vliv na čistotu a ostrost obrazu. Získáte dalekohled s vysokou rozlišovací schopností.
 • Vícenásobné dielektrické vrstvy na střechových hranolech poskytují jasný a čistý obraz s věrným podáním barev.

Konstrukční vlastnosti:

 • Střechové hranoly – umožní vyrobit výkonný dalekohled s menšími rozměry a delší životností.
 • Vodotěsnost – dalekohledy jsou těsněné proti průniku vody, vlhkosti, nečistoty a prachu. Je možné je použít i v nepříznivém počasí.
 • Inertní plyn (argon) chrání vnitřní prostory dalekohledu před srážením vlhkosti během teplotních výkyvů a výrazně tak prodlužuje živostnost dalekohledu.
 • ArmorTek - speciální tvrzené vrstvy na vnějších čočkách dalekohledu chrání před drobnými škrábanci, mastnými skvrnami a nečistotami.
 • Pogumovaný povrch – chrání proti nechtěnému vyklouznutí dalekohledu z rukou a zlepšuje stabilitu úchopu během pozorování.

Užitečné vlastnosti:

 • Nastavitelné vysunovací očnice – usnadňují vymezení okrajů zorného pole podle očí pozorovatele. Umožňují (pokud jsou zasunuté) pozorovat i s nasazenými brýlemi. Zároveň brání průniku nežádoucího bočního světla do okulárů. Povrch očnic je pogumovaný, takže příjemně dolehnou na oční jamky a pozorování je pohodlné.
 • Centrální ostření – umožní současné zaostření obou okulárů otáčením pouze jednoho ostřícího segmentu. Ostřící kolečko pro snadné ovládání na obvodu drážkované. Ostření je přesné s jemným chodem.
 • Dioptrická korekce – pokud máte na každém oku jiné dioptrie, pak právě tato korekce umožní vyrovnat zaostření tak, aby bylo souběžně správně pro obě oči najednou.
 • Závit pro stativ – dalekohled lze upevnit ke stativu s dostatečnou nosností pomocí stativového adapteru (volitelné příslušenství) a zajistit tak stabilitu při pozorování. Tímto můžete v obraze rozlišit jemnější detaily než při držení dalekohledu v ruce.

TIP: jeden z nejlepších dalekohledů pro pozorování při častém nošení. Excelentní obraz, nízká hmotnost a za velmi přijatelnou cenu. Ideální dalekohled na denní a večerní lov.

Obsah balení: dalekohled, brašna, krytky, popruh, antistatická utěrka.

VIP záruka VORTEXNa produkt se vztahuje neomezená VIP záruka Vortex.

PARAMETRY:

Název Viper 10x50 Viper 12x50
Art. No. VPR-5010 VPR-5012
Zvětšení 10x 12x
Průměr objektivu 50mm 50mm
Zorné pole 115m/1000m 96m/1000m
Zorný úhel 6,6° 5,5°
Ostření centrální vnitřní centrální vnitřní
Průměr výstupní pupily 5mm 4,16mm
Vzdálenost výstupní pupily 16mm 16mm
Nejkratší ostřící vzdálenost 2,9m 2,9m
Optický materiál BaK4, nízkodisperzní HD sklo BaK4, nízkodisperzní HD sklo
Antireflexní vrstvy Vortex XR FMC Vortex XR FMC
Mezioční vzdálenost 59-75mm 59-75mm
Očnice pogumované, twist-up pogumované, twist-up
Vodotěsnost ano ano
Plnění plynem ano - argon ano - argon
Závit pro stativový adapter ano ano
Rozměry 165x132 165x132
Hmotnost 805g 816g
Barva olivově zelená olivově zelená

 

Upozornění: tento popis produktu je vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Rozměr (zvětšení x průměr) 12x50
Zvětšení 12x
Průměr objektivu 50mm
Dalekohledy VORTEX Viper HD