9 850 Kč

Momentálně nedostupné - Termín dodání tohoto produktu není v současné době známý. Můžete nám zaslat poptávku a jakmile bude termín naskladnění aktualizovaný, budeme Vás informovat.
ks

Astronomický teleskop s čočkovým achromatickým objektivem.

Průměr 127mm, ohnisková délka 1200mm, f/9,4.

Pevný 2,5" výtah ostření Hexafoc s výstupem pro 2" a 1,25" okuláry.

V sadě je okulár SP26mm a hledáček 8x50mm.

Samostatný tubus s optikou a montážními obručemi.

Více

Výrobce: BresserKód produktu: 4827120Doprava a platba

Messier AR 127/1200mm je čočkový dalekohled s achromatickým objektivem o průměru 127mm, ohniskovou vzdáleností 1200mm a světelností f/9.4 Teleskop je dodávaný saomstatně jako tubus s optikou s okulárem, diagonálním zrcátkem a obručemi bez montáže.

Dalekohled AR127/1200mm je vynikající pro pozorování detailů na Měsíci, jasných planet, dvojhvězd, jasnějších mlhovin a galaxií. Dalekohled má kvalitní achromatický objektiv o průměru 127mm s minimalizovanou barevnou vadou a relativní aperturu 1/9.4. Kvalitní celokovový okulárový výtah s hřebenovým ostřením umožní připojení příslušenství o průměru 31.7mm (1,25") i 50.8mm (2"). Dalekohled má velmi dobré dílenské zpracování.

Tubus a optika  

 • Achromatický objektiv se dvěma členy se vzduchovou mezerou. Optické plochy jsou opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami MC (Multi Coating) pro účinnější přenos světla a výraznější kontrast obrazu.

 • Pevný celokovový tubus s bíle lakovaným povrchem. V přední části je umístěná hluboká rosnice, která chrání objektiv před orosením.

 • Přesný a robustní systém ostření Hexafoc o průměru 2,5" (65mm) se šikmým hřebenovým převodem. Vysouvací tubus ostřícího mechanismu má hexagonální průřez, který zajišťuje pevné vedení bez vůle i při použití těžšího příslušenství. Výstupní průměr výtahu je zvětšený ze standardních 2" na 2.5" (65mm) a díky tomu má menší vinětaci.

 • K ostření je možné pořídit převodový mechanismus se dvěma rychlostmi, které jsou ve vzájemném poměru 1:8 (obj. č.0625720)  S tímto duálním ostřením lze velmi pohodlně a rychle zaostřit a přesně doostřit obraz. Hřebenový výtah má možnost nastavení tuhosti chodu a je možné jej zaaretovat ve zvolené poloze.

 • Koncovka okulárového výtahu je osazená kovovým adapterem s výstupním průměrem 2" (50,8mm) s plošnou obvodovou aretací. Můžete tedy použít okuláry, diagonální zenitové zrcadlo, hranoly a další příslušenství o průměru 2" (50.8mm). Pro okuláry a příslušenství o průměru 1,25" (31,7mm ) je součástí přechodový adapter z průměru 2" na 1,25", který má na vnějším obvodu T-2 závit pro připojení fotoaparátu a jiného příslušenství. Pro upevnění DSLR zrcadlovky je potřeba dokoupit T-2 kroužek podle značky fotoaparátu. Vybrat můžete z nabídky # příslušenství - fotoadaptery, přechodky

 • Tubus je v základu dodávaný s diagonálním zrcátkem, které má výstupní průměr 1.25" (31.7mm). V případě potřeby je možné dokoupit diagonální zenitové zrcadlo s výtupem pro 2" okuláry. Zvolit můžete z nabídky # příslušenství - hranoly, zrcátka.

 • V setu je dodávaný okulár Super Plossl 26mm o průměru 1.25", který v tomto případě dává zvětšení 46x.

 • Dalekohled je osazený centrovatelným optickým hledáčkem 8x50mm s vestavěným záměrným křížem pro pohodlnější vyhledávání objektů.  

 • Součástí tubusu jsou kovové obruče spojené lištou o standardní šířce 44mm. Obruče jsou na vnitřní straně vypolstrované jemným filcem, který chrání tubus před poškrábáním. V horní části obručí je praktické madlo pro pohodlné přenášení. Madlo má podélnou drážku, v níž je nasunutý šroub se závitem 1/4", který lze použít pro upevnění DSLR fotoaparátu nebo jiného menšího teleskopu.

 • Obruče jsou ve spodní části spojené pevnou lištou pro připojení k montáži. Na jedné straně je lišta osazená pevným ocelovým páskem, který slouží pro bezpečné uchycení k hlavě montáže pomocí aretačních šroubů. Lišta má standarní šířku 44mm a je možné ji použít s většinou běžných montáží EXOS, EQ4/5, LXD75 aj.

  Obsah balení :

  Sada obsahuje tubus s optikou, okulár SP 26mm, hledáček 8x50mm, zenitové zrcátko, CD s astronomickým softwarem, otočnou mapu oblohy, mapu Měsíce.

  Záruka: ze zákona 2 roky, výrobce poskytuje po registraci záruku 10 let.

  Doporučené příslušenství - okuláry:

  Nezapomínejte, že pokud si pořizujete dalekohled s kvalitním objektivem, je dobré používat také kvalitní okuláry. Většinou se teleskopy dodávají pouze se základním setovým okulárem typu Plossl s ohniskovou délkou kolem 20-26mm. Jedná se okuláry, které lze používat univerzálně na první pozorování vesmírných objektů. Výrobci předpokládají, že si pozorovatel vybaví sestavu teleskopu podle vlastních požadavků na zvětšení a zorné pole. Pokud možno, volte okuláry s kvalitní optikou, které byť jsou většinou dražší, dají nesrovnatelně lepší obraz než základní levnější okuláry. Kvalitní okulár významně zlepší obraz už i u jednoduchých levnějších teleskopů.

  Pro pozorování detailů na Měsíci a jasných planetách (Mars, Jupiter, Saturn) je vhodné použít větší zvětšení cca od 80x až do limitu daného teleskopu, který je omezený průměrem objektivu (max. využitelné zvětšení se udává jako dvojnásobek průměru objektivu v mm) a samozřejmě atmosférickými podmínkami. Pro pozorování hvězdných polí, jasnějších "deep sky" objektů a větších oblastí na obloze jsou zase vhodnější menší zvětšení, při nichž je viditelné širší zorné pole. 

  Zvětšení teleskopu si můžete snadno spočítat:  Zvětšení = ohnisková délka objektivu (mm) / ohnisková délka okuláru (mm).

  Pokud tedy máte objektiv s ohniskovou délkou 1000mm a okulár s ohniskovou délkou 10mm, získáte zvětšení 1000/10=100x. Podle uvedeného vzorečku si můžete snadno najít okulár, který poskytuje požadované zvětšení pro Váš konkrétní teleskop.

  Maximální využitelné zvětšení  - optická soustava zvládne zvětšení, které odpovídá zhruba dvojnásobku průměru objektivu. Zmax. = 2 x D(mm) Nicméně, tepelné proudění v atmosféře a v poslední době i světelný smog umožní využít maximální zvětšení cca 200x-300x – hodně záleží na kvalitě atmosféry. Nejlépe můžete dosáhnout dobrého obrazu při velkém zvětšení hlavně v zimních mrazivých nocích. Důležité je, aby byla velmi dobře vyrovnaná teplota tubusu a optiky s teplotou okolního vzduchu. Nejhůře se dosahuje velké zvětšení naopak v letních nocích, kdy z rozehřáté země stoupá teplý vzduch a v atmosféře je tak hodně teplotních turbulencí.

  Dalším parametrem okulárů je zorné pole. Čím větší má okulár zorné pole, tím větší oblast můžete v okuláru vidět.

  Dalekohled si můžete libovolně vybavit okuláry, které naleznete v nabídce # příslušenství - okuláry.

  Kvalitní okulár je polovina dalekohledu.

  Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

  PARAMETRY:

  Tubus s optikou:
  Optický systém čočkový achromat se vzduchovou mezerou
  Průměr 127mm
  Ohnisková délka 1200mm
  Relativní apertura f/9,4
  Max. využitelné zvětšení 254x
  Výtah ostření Hexafoc 2,5", šikmý hřebínek
  Výstupní průměr pro okuláry 2" s adapterem na 1,25" (součástí adapteru je T-2 závit)
  Hledáček optický 8x50mm
  Okulár v sadě SPL 26mm (1,25"), zvětšení 46x
  Rozměry tubusu
  133 x 1300mm
  Hmotnost tubusu
  7,9kg

   

  Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

  Typ objektivu čočkový achromat
  Průměr objektivu 127mm
  Ohnisková délka 1200mm
  Relativní apertura f/9,4
  Typ hledáčku Optický 8x50mm
  Okuláry v sadě SP 26mm (31,7mm)
  Průměr okuláru 31,7mm (1,25"), 50,8mm (2")
  Ostření teleskopu Hexafoc - šikmý hřeben
  Dalekohledy BRESSER Messier AR - čočkové, Messeir AR 127/1200