Celestron SCT-6 DX STARSENSE EXPLORER (150/1500mm)

24 800 Kč s DPH
2-3 prac. dny
ks

Hvězdářský dalekohled na aizimutální montáži s aplikací StarSence DX.
Průměr 150mm | ohnisková délka 1500mm | aperturní poměr f/10.
Azimutální montáž na výškově stavitelném stativu.
Okláry PL 40mm (38x) a PL 10mm (150x).
Záměrný LED hledáček s červeným bodem.

Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 9kg.

Více

Výrobce: CelestronKód produktu: 22463

Lehký, snadno přenosný dalekohled s průměrem 150mm a ohniskem 1500mm osvědčené konstrukce Schmidt-Cassegrain na manuální azimutální montáži Celestron StarSense DX.

Azimutální montáž má umístěný držáček na smartphone (není součástí), který lze snadno propojit s montáží s patentovaným systémem StarSense. Pomocí aplikace  SkySafari™ se snadno zorientujete na noční obloze a budete vědět, kam míří Váš dalekohled.

Azimutální montáž je na stabilním stativu s výškově stavitelnými stojnami a odkládací poličkou. Aretace a ovaldač jemných posunů v obou osách zaručí přesné natočení teleskopu.

Technologie StarSense DX umožňuje využití mobilního telefonu k navádění na objekty. Telefon s nainstalovanou aplikací se umístí do držáku, který je součástí dodávky setu a během dvou minut "ustavení" Vás a dalekohled provede aktuálně viditelnými krásami oblohy.

Tubus je ze spodní strany opatřený lištou typu Vixen 44mm, takže jej lze z montáže snadno sejmout a použít s libovolnými jinými montážemi se standardním upínacím systémem pro lištu Vixen nebo naopak na montáž můžet nasadit jiný typ dalekohledu s lištou Vixen (raději lehčí, montáž nemá přiliš rezervu pro těžší dalekohledy).

V sadě jsou dodávané dva okuláry 40mm (38x) a 10mm (150x).

Typ objektivu Schmidt-Cassegrain
Průměr objektivu 150mm (6")
Ohnisková délka 1500mm
Relativní apertura (světelnost) f/10
Dalekohledy CELESTRON StarSense Explorer, Schmidt-Cassegrain