Celestron NexStar 6" Evolution 150/1500 (WiFi)

48 000 Kč s DPH
2-3 prac. dny
ks

Hvězdářský dalekohled typu Schmidt-Cassegrain s WiFi ovládáním.
Průměr 150mm | ohnisková délka 1500mm | aperturní poměr f/10.
Motorové pohony v obou osách.
GoTo systém s databází objektů.
WiFi modul SkyPortal pro ovládání z chytrého telefonu nebo tabletu.
Nabíjecí baterie LiFePo4 (lithium-iron phosphate).
Pevná jednoramenná montáž.
Antireflexní vrstvy StarBright XLT.
Okuláry 40mm (38x) a 13mm (115x).
Dodávaný na pevném ocelovém stativu.

Zásilka obsahuje 1 balík 24kg.

Více

Výrobce: CelestronKód produktu: 12090

Teleskopy Celestron řady Evolution jsou vybavené stabilní a pevnou montáží s nejnovějšími funkcemi včetně WiFi ovládání ze smartphonu nebo tabletu tak, aby poskytovaly nejlepší zážitek z pozorování hvězd pro začátečníky i zkušené pozorovatele.

NexStar Evolution je první dalekohled Schmidt-Cassegrain s integrovanou WiFi. Nechte své ruční ovládání za sebou a otočte se ke všem nejlepším nebeským objektům klepnutím na váš chytrý telefon nebo tablet. Připojte své zařízení k vestavěné bezdrátové síti NexStar Evolution a prozkoumejte vesmír s mobilní aplikací Celestron SkyPortal pro iOS a Android.

Použijte rozhraní planetária k zobrazení noční oblohy v reálném čase nebo zobrazení seznamu nebeských objektů aktuálně viditelných na základě vašeho času a polohy. Postup pro nastavení SkyAlign je implementovaný přímo do mobilní aplikace Celestron. Ovládání je snadné a intuitivní, takže teleskop je připravený k pozorování během několika minut.

150mm objektiv poskytuje vynikající optické vlastnosti za dostupnou cenu. Získáte působivé pohledy na Měsíc a planety spolu s objekty hlubokého vesmíru, jako je např. mlhovina v Orionu, při zachování kompaktních rozměrů.

Plně automatizovaná montáž s vestavěnými motory a GoTo funkcí pro vyhledádání objektů z databáze více než 40 000 nebeských objektů.

Technologie SkyAlign zajistí, aby byl váš dalekohled nasměrován a připraven k pozorování během několika minut. I když neznáte noční oblohu, můžete svůj dalekohled snadno nastavit podle jednoduchého návodu pomocí tří hvězd.

Teleskop je poměrně dobře skladný a snadno jej můžete převážet za tmavou noční oblohou nebo přenášet na kratší vzdálenosti např. na zahradě.

Antireflexní vrstvy StarBright XLT:

StarBright XLT je revoluční systém optických vrstvev Celestron. Skládá se ze tří hlavních komponent, které ve výsledku znatelně zlepšují přenos světla, kontrast a jas obrazu:

 1. Jedinečné vylepšené vícevrstvé reflexní vrstvy vyrobené z přesných vrstev hliníku, SiO2 (křemen), TiO2 (oxid titaničitý) a SiO2 (oxid křemičitý). Odrazivost je v celém spektru poměrně rovnoměrná, což ji optimalizuje jak pro zobrazování, tak pro vizuální pozorování.

 2. Vícevrstvé antireflexní vrstvy vyrobené z přesných vrstev MgF2 (fluorid hořečnatý) a HfO2 (oxid hafničitý). Hafnium – vzácný prvek, který stojí téměř 2 000 dolarů za kilogram – poskytuje širší pásmovou propustnost než titan používaný u konkurenčních firem.

 3. Místo sodnovápenatého skla pro korekční čočku je použito vysoce propustné čiré plavené sklo. Čiré sklo propouští asi 90,5 % světla bez antireflexních vrstev; to je o 3,5 % lepší než sodnovápenaté sklo. Při použití čirého skla ve spojení s antireflexními vrstvami StarBright XLT dosahuje průměrná propustnost úžasných 97,4.

Tyto tři složky dělají ze StarBright XLT jeden z nejlepších dostupných optických vrstev. Další informace o StarBright XLT naleznete zde

Pevná montáž s jedním ramenem:

 • Celestron vytvořil jedinečný, patentovaný typ montáže s jedním ramenem NexStar. Je dokonale přenosná a nastavení je rychlé a snadné. NexStar EVolution lze rozložit na několik lehkých a kompaktních kusů, což usnadňuje přepravu i v malých vozidlech. Nebudete mít problém dostat NexStar SE na své oblíbené pozorovací místo nebo jej rychle postavit na vaší zahradě.

 • Samozřejmě záleží na tom, co je uvnitř montáže. Robustní konstrukce z vysoce kvalitních komponentů dává NexStar přesnost nasměrování a sledování potřebnou k pozorování a sledování vašich oblíbených cílů jednoduchým stisknutím tlačítka. Pomocí přiloženého ručního ovladače NexStar+ můžete vyhledat více než 40 000 nebeských objektů nebo si prohlédnout nejlepší z aktuálně pozorovatelných objektů podle výběru montáže.

 • Před použitím funkce GoTo pro vyhledávání je potřeba teleskop nejprve nastavit. Nastavení je snadné a jednoduché díky funkci SkyAlign. Tento proces usnadňuje zvolit nastavení 1-2-3: tedy stačí vybrat tři jasné objekty z nabídky v ovladači, vycentrovat je v okuláru a stisknout ALIGN. Pro ještě snazší nastavení můžete připojit speciální modul StarSense AutoAlign (možno dokoupit jako příslušenství) a váš NexStar se nastaví zcela sám!

 • Nebo propojte Vaše chytré zařízení s integrovaným WiFi modulem a ovládejte teleskop pomocí aplikace SkyPortal - je to snadné a rychlé.

Uživatelsky nejpřívětivější dalekohled všech dob

 • Inženýři Celestron navrhli NexStar Evolution na základě dlouholeté zpětné vazby od zákazníků. Nabízí mnoho promyšlených designových funkcí, které se kombinují, aby vám poskytly ten nejlepší možný zážitek pod hvězdami.

 • Zapomeňte na baterie nebo externí napájení. Vůbec poprvé na spotřebitelském dalekohledu obsahuje NexStar Evolution vlastní vestavěnou baterii. S touto lithium-železo fosfátovou baterií LiFePO4 s extrémně dlouhou životností si budete moci užívat maratony s pozorováním hvězd až 10 hodin na jedno nabití. Můžete dokonce použít nabíjecí port USB NexStar Evolution k dobití ostatních zařízení ve vašem okolí, která potřebují zůstat zapnutá během pozorování. Inteligentní systém řízení spotřeby snímá, když je úroveň baterie nízká, a přejde do úsporného režimu, aby váš teleskop zůstal v provozu co nejdéle.

 • Nastavení vašeho NexStar Evolution je rychlé a bezbolestné díky velkým, ergonomicky tvarovaným rukojetím na aretacích. Celokovový stativ je vybavený kovovou přihrádkou na příslušenství s prohlubněmi pro uložení a přenášení stativu. Během nastavování vám znčky na noze pomohou dosáhnout rovné a jednotné výšky vašeho dalekohledu.

 • Manuální spojky pro nastavení výšky i azimutu nabízejí větší flexibilitu pro ruční nasměrování dalekohledu, když je odpojený od elektříny.

 • Ve dvou přihrádkách na příslušenství si můžete uložit až 7 okulárů a 1 nastavitelným červeným LED osvětlením (okuláry nejsou součástí).

Vynikající pro vizuální pozorování i astrofotografii

 • Pokud vás zajímá astrofotografování, NexStar Evolution je vynikající a cenově dostupný teleskop, kterým můžete začít.

 • Je to jediný teleskop na vidlicové montáži ve své cenové kategorii, který nabízí mosazné šnekové převody spolu s vylepšenými motory.

 • Přesnost sledování NexStar Evolution je tak působivá, že můžete pořizovat snímky objektů hlubokého vesmíru, jako je mlhovina v Orionu, pouhým připojením fotoaparátu DSLR.

 • Jak budete postupovat v hobby astrofotografování, můžete přidat HD Pro Wedge, abyste dosáhli delších expozic pro detailnější astrofoto. NexStar Evolution je kompatibilní s klínem při použití se stativem CPC (prodává se samostatně).

 • Optický systém Schmidt-Cassegrain samozřejmě nabízí jasné a ostré pohledy s optickými vrstvami StarBright XLT – skvělá volba pro vizuální pozorovatele i začínající astrofotografy.

 • NexStar Evolution je vybavený 4-mi pomocnými porty – 2 na horní straně vidlice a 2 na spodní straně.

 • Klasické ruční ovládání NexStar+ je součástí dodávky, ale není potřebné při používání NexStar Evolution s mobilní aplikací.

 • Teleskop dále obsahuje hledáček StarPointer, dva 1,25” okuláry Plossl, diagonální zrcadlo 1,25” a síťový adaptér.

SkyPortal WiFi

 • Umožňuje spárovat chytrýtelefon nebo tablet s kompatibilním teleskopem Celestron WiFi, jako je NexStar Evolution a Astro Fi WiFi, nebo s jakýmkoli kompatibilním dalekohledem Celestron vybaveným modulem SkyPortal WiFi (dříve SkyQ-Link).

 • Rychlé a snadné možnosti seřízení vám umožní nastavit dalekohled během několika minut bez předchozí znalosti noční oblohy. Klepněte na libovolný objekt a váš dalekohled jej automaticky vyhledá a vycentruje v okuláru.

 • Poznámka: SkyPortal nefunguje s žádnými WiFi teleskopy nebo WiFi moduly třetích stran.

 • SkyPortal zahrnuje pokročilé nastavení montáže, které poskytuje lepší přesnost zaměření než jiné systémy dalekohledů, které se spoléhají pouze na počítač.

Aplikace SkyPortal ke stažení:


VLASTNOSTI

 • Kompaktní skladný teleskop s čočko-zrcadlovým objektivem typu Shmidt-Cassegrain.

 • Pevný hliníkový tubus.

 • Vestavěný vnitřní systém ostření.

 • Teleskop má kratší délku a snadno se jím manipuluje. Lze jej také dobře transportovat.

 • Součástí je záměrný hledáček s červeným LED bodem StarPointer..
 • Diagonální hranol pro pohodlné pozorování v nadhlavníku. Výstup pro okuláry o průměru 1,25" (31,7mm).

 • V sadě jsou dva okuláry s ohniskovou délkou 40mm, který dává zvětšení 38x a 13mm dává zvětšení 115x. Průměr okuláru je 1,25" (31,7mm). Doporučujeme pořídit i další okuláry pro rozšíření škály zvětšení.

 • Tubus lze z montáže snadno sejmout a díky univerzální liště CG-5 (44mm) jej lze upevnit i na jiné astronomické montáže s rybinovou drážkou typu CG-5 a Vixen.

 • Pevný ocelový stativ s pochromovaným povrchem je výškově nastavitelný (119cm - 175cm). Průměr nohou je 1,5" (38,1mm).

 • Pevná vidlicová montáž s jedním ramenem pohodlně unese celý tubus i s příslušenstvím a dodám teleskopu potřebnou stabilitu.

 • Vestavěné motory v obou osách umožní pohodlné otáčení teleskopu.

 • Naváděcí a vyhledávací systém Nexstar+ nabízí více než 38.000 objektů usnadní vyhledávání i pro začínající pozorovatele. U vybraných 200 objektů je k dispozici také jejich podrobnější popis.

 • Snadné nastavení teleskopu pro automatické vyhledávání používá metodu SkyAlign pomocí tří hvězd. Postup je jednoduchý a nastavení je rychlé. Poté můžete využít databáze objektů a pomocí funkce GoTo nechat montáž vyhledat objekt, který si vyberet z databáze.

 • Teleskop je vybavený SkyPortal WiFi modulem, díky němuž můžete celý systém ovládat prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu. Aplikce jsou dostupné pro Android i iOs.

Obsah balení: Sada obsahuje tubus s optikou, okuláry 40mm a 13mm, LED hledáček StarPointer, Star Diagonal (1,25"), GoTo systém Nexstar+ s ručním ovladačem, vestavěný WiFi modul, nabíjecí baterii, ocelový stativ, montáž.

Podpora, návody a software ke stažení (angličtina):

 

PARAMETRY:

Tubus s optikou:
Optický systém Schmidt-Cassegrain
Průměr 150mm
Ohnisková délka 1500mm
Relativní apertura f/10
Max. využitelné zvětšení 300x
Průměr sekundárního zrcátka 56mm
Rozlišovací schopnost (teoretická, Dawes limit) 0,77"
Mezní hvězdná velikost (teoretická) 13,58mag.
Výstupní průměr pro okuláry 1,25" (31,7mm)
Ostření vnitřní
Hledáček záměrný s červeným LED bodem StarPointer
Okulár v sadě 40mm a 13mm
Zvětšení v základní sadě 38x a 115x
Rozměry tubusu
406 x 184mm
Hmotnost tubusu
4,6kg (bez příslušenství)
MONTÁŽ
Typ montáže motorizovaná azimutální montáž s jedním ramenem
Max. nosnost 11kg
Stativ ocelový, výškově stavitelný 119cm - 175cm, průměr nohou 38,1mm (1,5")
Hmotnost montáže bez stativu 7kg
Hmotnost stativu 5,5kg
Rychlosti otáčení 9 rychlostí, max. 3°/s
Rychlosti sledování siderická, solar a lunární
Režimy sledování Alt-Az, EQ Nord, EQ South
Naváděcí a vyhledávací systém GoTo ovladač Nexstar +, 38 181 objektů, podrobné info u 200 objektů
Způsob připojení teleskopu rybinová drážka pro lištu CG-5
Počet portů OUT 4x AUX port
Port pro Autoguider ne
USB port 1x vstup pro ruční ovladač a motáž výstup
Napájení vestavěná nabíjecí baterie LiFePO4 s výdrží až10h, nabíjení 12V 5A
Motory DC servo motory
Procedura nastavení

SkyAlign, 1-Star Align, 2-Star Align, Auto 2-Star Align, Solar System Align, Quick-Align, Last Alignment, EQ North / EQ South Alignment (pro EQ nastavení je potřebný náklopný klín)

PEC - korekce periodické chyby montáže ne
Ruční ovladač

2řádkový x 18znakový podsvícený displej z tekutých krystalů, 19 tlačítek s LED podsvícením, USB 2.0 port pro připojení k PC 

Software Celestron Starry Night Special Edition Software a SkyPortal App 
Celková hmotnost 17,23kg

DOPORUČENÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ - OKULÁRY:

 • Pokud si pořizujete dalekohled s kvalitním objektivem, je dobré používat také kvalitní okuláry. Okulár vytváří výsledný obraz, který pozorujeme okem.

 • Většinou se teleskopy dodávají se základním setovým okulárem typu Plossl s ohniskovou délkou kolem 20-26mm. Jedná se okuláry, které lze běžně používat pro první pohledy novým dalekohledem. Výrobci předpokládají, že si pozorovatelé postupně vybaví sestavu teleskopu podle vlastních požadavků na zvětšení a zorné pole. Pokud tedy chcete lépe využít možnosti Vašeho dalekohledu, poohlédněte se i po nějakých jiných okulárech, než jsou tyto setové.

 • Okuláry s kvalitní optikou, které, byť jsou většinou dražší, dávají lepší obraz než základní levnější okuláry. Kvalitní okulár výrazně zlepší obraz také u jednoduchých teleskopů.

 • Okulár zvětšuje obraz vytvořený objektivem dalekohledu. Zvětšení lze snadno spočítat podle jednoduchého vzorečku: Zvětšení = ohnisková délka objektivu (mm) / ohnisková délka okuláru (mm). Pokud tedy máte objektiv s ohniskovou délkou 1000mm a okulár s ohniskovou délkou 10mm, získáte zvětšení 1000/10=100x. Podle uvedeného vzorečku si můžete snadno najít okulár, který poskytuje požadované zvětšení pro Váš konkrétní teleskop.

V tabulce níže jsou uvedené ohniskové délky okulárů vhodné pro tento teleskop s objektivem 150/1500, f/10 rozdělené podle typu zvětšení:

POPIS TYPU ZVĚTŠENÍ

ZVĚTŠENÍ OKULÁRY

Max. konstrukční (2xD, pupila 0,5mm)

Max. technické zvětšení dosažitelné optickou soustavou za ideálních podmínek. Lze jej použít na rozlišení dvojhvězd nebo testování optické soustavy za ideálních podmínek, ale pro běžná pozorování je díky rušivým vlivům v atmosféře a limitům teleskopu málo používané.

cca 300x okuláry 5mm

Extra velké (pupila 0,7-1mm)

Velké zvětšení pro sledování těsných dvojhvězd a jemných detailů např. na kotoučcích jasných planet nebo na povrchu Měsíce. Při výstupní pupile 1mm odpovídá rozlišení teleskopu rozlišení oka. Kvalita obrazu při těchto zvětšeních je hodně závislá na pozorovacích podmínkách a tepelných turbulencích v atmosféře.

cca 214x - 150x okuláry 7mm - 10mm

Optimální velké (pupila 1-2mm)

Vhodné pro rozlišení dvojhvězd a pozorování jemných detailů na kotoučcích jasných planet a Měsíce. Vhodné i pro vyhledávání menších jasnějších galaxií a mlhovin. Při výstupní pupile 1mm odpovídá rozlišení teleskopu rozlišení oka. Na ostrosti a rozlišení se může projevovat tepelné proudění v atmosféře.

cca 75x - 150x okuláry 20mm - 10mm

Optimální střední (pupila 2-3mm )

Ideální zvětšení pro pohodlné pozorování ostrého obrazu. Výstupní pupila 2,4mm je nejlepší pro maximální využití rozlišovací schopnosti oka. Navíc je při těchto zvětšeních ještě zachovaný dobrý plošný jas, takže můžete pěkně pozorovat i jasnější objekty hlubokého vesmíru (mlhoviny, galaxie, kulové hvězdokupy...) Obraz Měsíce a jasných planet je ostrý a vliv atmosféry není tak výrazný jako při větších zvětšeních).

cca 50x - 75x okuláry 30mm - 20mm

Střední (pupila 3-4mm) - dobrý jas a šířka zorného pole

Ideální zvětšení pro pohodlné pozorování ostrého obrazu. Obraz má při těchto zvětšeních ještě velmi dobrý plošný jas a široké zorné pole, takže můžete pozorovat i jasnější objekty hlubokého vesmíru (mlhoviny, galaxie, kulové hvězdokupy...) Obraz Měsíce a jasných planet je ostrý a vliv atmosféry není tak výrazný jako při větších zvětšeních). Menší zvětšení poskytuje i možnost vidět větší úsek oblohy.

cca 38x - 50x okuláry 39mm - 30mm

Malé (pupila 4-6mm) - velká světelnost a zorné pole

Menší zvětšení, ale lepší plošný jas a širší zorné pole. Pohodlně uvidíte větší úsek oblohy. Používá se pro snadnější vyhledávání a identifikaci objektů. Vhodné pro sledování rozlehlejších kulových hvězdokup a jasnějích mlhovin a galaxií např. z Messierova katalogu. Pozn. jelikož se nevyrábí okuláry s ohniskovou délkou větší než 56mm, může se v některých případech stát, že tohoto malého zvětšení nelze dosáhnout.

cca  25x - 38x okuláry 60mm - 39mm

Nejmenší (pupila 7mm) - max. světelnost

Nejmenší zvětšení, které poskytuje výstupní pupilu o průměru cca 7mm. Oko, které má ve tmě průměr zorničky cca 7mm tedy může využít velké množství světla. V těchto případech je zvětšení tak malé, že je možná lepší použít běžný binokulární dalekohled. Navíc se nevyrábí okuláry s ohniskovou délkou větší než 56mm, takže dosažitelnost tohoto zvětšení není s běžným příslušenstvím mnohdy ani možná.

22x okuláry 68mm

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Typ objektivu Schmidt-Cassegrain
Průměr objektivu 150mm (6")
Ohnisková délka 1500mm
Relativní apertura (světelnost) f/10
Dalekohledy CELESTRON NexStar Evolution, Schmidt-Cassegrain