Bresser Science ETD-301 7-63x Trino Zoom + kamera MikroCamII 12MP USB 3.0
Stereo zoom objektiv: 0,7x - 6,3x; zvětšení 7x-63x
9x zoom s velkou pracovní vzdáleností (100 mm)
Dioptrická korekce na okulárech nastavitelná na obou stranách
Rozlišení: 4000 x 3000 pixelů
Připojení USB 3.0 pro vyšší přenosové rychlosti
Moderní snímač Sony® IMX226 CMOS
Zásilka obsahuje 1 balík 65x40x40cm o hmotnosti cca 9,5kg.
Více
Bresser Science ETD 301 je velmi kvalitní stereomikroskop s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 7x-63x, pro pozorování vzorků v odraženém i procházejícím světle.
Mikroskop je v tomto setu dodávaný s kamerou Bresser MikroCamII 12MP USB 3.0 (5914912) a c-mount adapterem (5942101).
Mikroskop nalezne uplatnění v medicíně, vědeckých laboratořích, školách, biologii, entomologii, mineralogii, numismatice, filatelii, při nedestruktivním testování povrchů, rytectví aj.
VLASTNOSTI:
-
Achromatický zoom objektiv s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 0,7x - 6,3x. S dodávanými okuláry WF 10x/22mm dává systém zvětšení 7x-63x.
-
Vyměnitelné širokoúhlé okuláry se zvětšením 10x/22mm.
-
Pracovní vzdálenost objektivů je 100mm.
-
Dioptrická korekce na obou okulárech.
-
Pevné a stabilní tělo s velkou pracovní deskou, která zajišťuje výbornou stabilitu celému přístroji.
-
Dvoustupňové ostření (hrubé a jemné) s koaxiálním ovladačem s možností nastavení tuhosti chodu.
-
Horní i spodní LED osvit vzorku. Intenzitu světla lze plynule měnit.
-
Nastavení vzdálenosti optických os okulárů (interpupilární vzdálenost) je v rozmezí 55mm - 75mm.
-
Trinokulární hlavici je možné otáčet v rozsahu 360°. Sklon okulárů je pod úhlem 45°.
-
Kruhová pracovní plocha pro umístění vzorků je skleněná nebo ji lze vyměnit za plastovou podložku s jednou stranou bílou a druhou černou (podložka je součástí dodávky).
-
Třetí výstup je určený pro fotoaparát SLR (APS-C nebo DX formátu) nebo kameru (do velikosti čipu 1") s C-mount (je potřeba pořídit c-mount adapter). Pro použití třetího výstupu se přepínačem nasměruje světlo z jednoho okuláru do přímého výstupu (získáte o 50% více světla než u mikroskopu se standardním děličem svazku).
-
Pro připojení SLR zrcadlovky je potřeba pořídit adapter obj.č. 5942100 a T-2 kroužek pro příslušnou značku (Canon, Nikon ...)
-
K mikroskopu lze použít kamery zakončené c-mount závitem (F). Pro připojení kamery je potřeba pořídit c-mount adapter obj.č. 5942101
-
Objektivový tubus je opatřený závitem M48x0,75 a umožňuje použít další přídavné objektivy.
-
Vnější drážku na těle objektivového nástavce lze použít pro upevnění externího kruhového osvitu (volitelné příslušenství).
-
Napájení je řešeno pomocí síťového adapteru 12V/3A.
-
Rozměry: 460 x 310 x 280mmmm
-
Hmotnost: 6.6kg
Součástí dodávky je: mikroskop, okuláry, síťový adapter, kryt proti prachu, kamera, c-mount adapter.
PARAMETRY MIKROSKOPU:
| Typ mikroskopu |
stereomikroskop s horním s podním světlem optický systém Greenough. |
| Objektiv | 9x zoom stereo objektiv, rozsah 0,7x - 6,3x |
| Okuláry v sadě | WF 10x/22mm |
| Průměr okulárů | 30mm |
| Zvětšení | plynule měnitelné, zoom 7x - 63x |
| Zorné pole | 31,43–3,49mm |
| Hlavice | binokulární, sklon 45°, nastavitelná rozteč mezi okuláry 50-80mm, usazená v nosné objímce, otočná o 360°) |
| Ostření | dvostupňové, kovový hřebínek, nastavení tuhosti |
| Pracovní vzdálenost | 100mm |
| Ostřící vzdálenost | 85mm |
| Osvit | LED horní a spodní, měnitelná intenzita |
| Průměr průsvitného matného sklíčka ve stolku | 90mm |
| Napájení | 220V / 12V 3A |
| Rozměry | 460 x 280 x 310mm |
| Hmotnost | 6,6kg |
PARAMETRY KAMERY:
| Senzor | CMOS - barevný, Sony® IMX226 |
| Rozlišení | 4000 x 3000px |
| Rozměry senzoru |
7,54 x 5,64 mm (1/1,7") |
| Velikost pixelu |
1,85 x 1,85 µm |
| Upevnění kamery k mikroskopu | c-mount závit |
| Adaptery v sadě |
c-mount - 23,2mm 23,2 - 30mm 23,2 - 30,5mm |
| Připojení k PC |
USB3.0 |
| Formát obrazu |
jpg |
| Formát videa |
avi, mp4 (codec: H.264) |
| Software |
MicroCamLab-II s funkcemi měření a možností kalibrace |
| Požadavky na PC |
Windows 8.1, 10 or 11 Intel i3, i5, i7, i9 CPU 2. generace nebo AMD FX nebo Ryzen CPU internetové připojení pro stažení softwaru USB 3.0, 3.1 |
| Materiál |
celokovový základ - povrch plast |
| Rozměry | 68 x 68 x 46mm |
| Hmotnost | 290g |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Objektivy mikroskopu | stereo achromat zoom 0,7x - 6,3x |
|---|---|
| Zvětšení mikroskopu | zoom 7x-63x |
| Typ hlavice | binokulární se třetím výstupem |
| Osvětlení | LED |
| Napájení | ze sítě |
| Mikroskopy BRESSER | Science |
| Výrobní společnost | Bresser GmbH |
|---|---|
| Adresa | Gutenbergstr. 2 DE – 46414 Rhede |













