Bresser Science ETD 201 + MikroCam PRO HDMI 5MP + LCD monitor
Pro pozorování vzorků v odraženém i procházejícím světle.
Zoom objektiv 0,8x - 5x.
Okuláry WF 10x.
Zvětšení 8x - 50x.
Horní a spodní LED světlo.
Pevný a stabilní stojan.
Třetí výstup s c-mount závitem pro kameru.
Dodávaný s kamerou Bresser MikroCam PRO HDMI 5MP (5914185) a LCD monitorem (5914120).
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 7kg.
Více
Bresser Science ETD 201 je velmi kvalitní stereomikroskop s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 8x-50x, pro pozorování vzorků v odraženém i procházejícím světle.
V této sadě je dodávaný s prezentační kamerou Bresser MikroCam PRO HDMI 5MP (5914185) a Full HD LCD monitorem Bresser (5914120).
Mikroskop nalezne uplatnění v medicíně, vědeckých laboratořích, školách, biologii, entomologii, mineralogii, numismatice, filatelii, při nedestruktivním testování povrchů, rytectví aj.
Praktická sada skládající se z mikroskopu, mikroskopické kamery a obrazovky
- Stereo zoom objektiv: 0,8x–5x; zvětšení 8x–50x
- 6,25x zoom s dlouhou pracovní vzdáleností (105 mm)
- LED osvětlení dopadajícím a procházejícím světlem
- Cenově dostupná kamera HDMI, např. pro prezentace nebo výuku
- Snímač Sony IMX307 1/2,8" s rozlišením Full HD (1920 x 1080)
- Závit C-mount, kompatibilní také s redukční optikou
- 13,3" (33,8 cm) HDMI monitor, aktivní plocha: 16,5 × 29,4 cm
- Technologie „IPS Full View“ s úhlem pohledu 178°
- Nativní rozlišení 16:9 Full HD (1920 × 1080)
VLASTNOSTI:
-
Achromatický zoom objektiv s plynule měnitelným zvětšením v rozsahu 0,8x - 5x. S dodávanými okuláry WF 10x dává systém zvětšení 8x-50x.
-
Širokoúhlé okuláry se zvětšením 10x a průměrem tubusu 30mm.
-
Pracovní vzdálenost je 105mm.
-
Dioptrická korekce na obou okulárech.
-
Pevné a stabilní tělo s velkou pracovní deskou, která zajišťuje výbornou stabilitu celému přístroji.
-
Boční i spodní LED osvit vzorku. Intenzitu světla lze plynule měnit.
-
Nastavení vzdálenosti optických os okulárů (interpupilární vzdálenost) je v rozmezí 55mm - 75mm.
-
Trinokulární hlavici je možné otáčet v rozsahu 360°.
-
Kruhová pracovní plocha pro umístění vzorků je skleněná nebo ji lze vyměnit za plastovou podložku s jednou stranou bílou a druhou černou (podložka je součástí dodávky).
-
Třetí výstup je zakončený c-mount závitem a je možné na něj přímo našroubovat kameru s c-mount závitem.
-
Napájení je řešeno pomocí USB kabelu nebo pomocí napájecího adapteru - oba jsou součástí balení.
-
Rozměry: 300x295x380mm
-
Hmotnost: 5.2kg
Součástí dodávky je: mikroskop, okuláry, síťový adapter, USB adapter, kryt proti prachu, kamera a LCD displej.
Mikroskopická kamera v detailu
BRESSER MikroCam PRO HDMI 5MP zaujme vynikající kvalitou obrazu v kombinaci s uživatelsky přívětivým ovládáním. Obraz z mikroskopu přenáší živě a bez zpoždění jako signál HDMI v rozlišení Full HD na monitor nebo televizor. Volitelný 11'' HDMI monitor (č. výrobku 5914120) lze připevnit přímo na kameru a poskytuje brilantní a kontrastní obraz.
Pro mikrofotografie s vysokým rozlišením je tato kamera vybavena vysoce kvalitním snímačem Sony 5MP, takže obrázky a videa lze ukládat na SD kartu v rozlišení vyšším než Full HD.
Funkce kamery se ovládají myší přímo v nabídce na obrazovce. Měření lze nyní provádět také prostřednictvím nabídky na obrazovce, čímž se váš mikroskop s MikroCam Pro HDMI 5MP stává plnohodnotným digitálním měřicím mikroskopem.
Kromě toho může kamera také poskytovat zobrazení mikroskopu v bezdrátové síti prostřednictvím modulu WiFi. U tohoto modelu však již není k dispozici připojení k PC přes USB. K tomuto účelu doporučujeme model MikroCam Pro HDMI 5914180.
Profesionální software MikroCamLabII je stále součástí balení a umožňuje následnou úpravu a analýzu snímků.
Software pro analýzu snímků je k dispozici v následujících jazycích: (není možné přímé snímání obrazu přes USB)
němčina, angličtina, francouzština, polština, turečtina, indonéština, japonština, čínština (zjednodušená), čínština (tradiční),
Software nabízí řadu funkcí pro zpracování obrazu
- Funkce měření (vyžaduje se další mikrometr, např. Bresser č. 5916720): vzdálenosti, úhly, plochy (mnohoúhelníky, kruhy, elipsy)
- Skládání obrazů z video souborů
- Fluorescenční mikroskopie: v softwaru jsou uložena data pro řadu fluoroforů
- Hromadné ukládání
- HDR (High Dynamic Range)
VLASTNOSTI MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- HDMI připojení pro monitor nebo televizi
- Briliantní reprodukce obrazu v rozlišení Full HD přes HDMI (60 snímků/s) nebo WiFi (až 25 snímků/s)
- Měřicí funkce přes menu na obrazovce (pro kalibraci je nutný mikrometr na objekty, č. výrobku 5916720)
- Funkce pro zvýšení dynamického rozsahu (WDR)
- Ukládání obrázků a videí na SD kartu (není součástí dodávky) max. 32 GB
SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY
- Windows 10 nebo 11
- Procesor Intel i3, i5, i7 nebo i9 od 6. generace nebo
- Procesor AMD Ryzen
- Optická mechanika nebo připojení k internetu pro stažení softwaru
- USB 2.0
ROZSAH DODÁVKY MIKROSKOPICKÉ KAMERY
- MikroCam Pro HDMI 5MP s C-Mount závitem
- Napájecí zdroj
- Myš
- HDMI kabel
- WiFi modul
- Software (ke stažení)
Podrobný popis displeje
Displej Bresser Full HD je ideálním doplňkem ke kameře BRESSER MikroCam Pro HDMI a MINI HDMI.
Displej lze připevnit přímo k fotoaparátu pomocí nastavitelného držáku. Obrazovka poskytuje brilantní obraz bez artefaktů, protože má stejné rozlišení jako výstupní obraz kamery. Sada sestávající z MikroCam a HDMI displeje umožňuje přeměnit téměř jakýkoli trinokulární mikroskop s portem pro kameru na digitální mikroskop. To umožňuje pozorování bez použití počítače.
Velikost displeje je optimálně zvolena tak, aby uživatel mikroskopu mohl mikroskopovat jako obvykle a současně sledovat obraz na monitoru. Displej nabízí optimální kvalitu obrazu s širokým pozorovacím úhlem 178°! To umožňuje několika osobám sledovat obraz bez ztráty kvality.
Obraz z mikroskopické kamery se na monitoru HDMI zobrazuje vždy bez zpoždění a s vysokou obnovovací frekvencí 60 FPS. Zobrazení přes mikroskopickou kameru HDMI na monitoru HDMI je proto často kvalitnější než použití USB kamery s notebookem nebo PC. To je výhodné zejména při práci pod mikroskopickou kontrolou.
Mnoho uživatelů také těží z lepší ergonomie při prohlížení obrazu na HDMI displeji. Zejména při vyšším zvětšení s vysokou numerickou aperturou mohou uživatelé s očními problémy, jako jsou plovoucí skvrny, považovat vizuální pozorování za nepohodlné. Digitální prohlížení může přinést úlevu.
Displej lze napájet stejným napájecím zdrojem jako kameru pomocí přiloženého Y-kabelu. Součástí balení je také odpovídající krátký, zahnutý kabel HDMI, který zabraňuje nepřehlednosti kabelů na pracovišti.
Montáž na MikroCam PRO nebo MINI se provádí pomocí dvou šroubů. Šrouby a nářadí jsou součástí balení.
VLASTNOSTI DISPLEJE
- 16:9 Full HD monitor s rozlišením 1920 × 1080 pixelů
- Aktivní plocha: 16,5 × 29,4 cm
- Snadná montáž přímo na MikroCam PRO nebo MINI
- Široký pozorovací úhel (178°)
- Není vyžadován samostatný napájecí zdroj
ROZSAH DODÁVKY DISPLEJE
- 13,3" displej
- HDMI kabel
- Y-kabel pro napájení přes napájecí adaptér kamery
- Montážní šrouby (2 ks)
- Imbusový klíč
- Uživatelská příručka
PARAMETRY MIKROSKOPU:
| Typ mikroskopu | stereomikroskop s horním s podním světlem |
| Objektiv | zoom stereo objektiv, rozsah 0,8x - 5x |
| Okuláry v sadě | WF 10x |
| Průměr okulárů | 30mm |
| Zvětšení | plynule měnitelné, zoom 8x - 50x |
| Zorné pole | 22mm |
| Hlavice | binokulární se třetím přímým výstupem pro C-mount adapter, sklon 45°, nastavitelná rozteč mezi okuláry 55-75mm, usazená v nosné objímce, otočná o 360°) |
| Ostření | dvostupňové, kovový hřebínek, nastavení tuhosti |
| Pracovní vzdálenost | 105mm |
| Osvit | LED horní a spodní, měnitelná intenzita |
| Průměr průsvitného matného sklíčka ve stolku | 90mm |
| Napájení | síťový adapter USB koncovka, kabel je součástí |
| Rozměry | 300 x 295 x 390mm |
| Hmotnost | 5,2kg |
PARAMETRY displeje
| Displej | Panasonic IPS LCD (Super TFT) |
| Vstup video | HDMI |
| Velikost obrazu | 1920 x 1080px |
| Typ displeje | 16:9 Ratio 13.3 Inch Active Matrix Super TFT LCD |
| Obnovovací frekvence | 60FPS |
| Kontrastní poměr | 1000:1 |
| Množství barev | 16,7mil. |
| Pozorovací úhel (L/R/U/D) | 178° |
| Aktivní displej | 294mm(W) × 165mm(H), |
| Jas | 350 cd/ sq.m ;400cd sq.m / Optional |
| Podsvícení | LED, 5000 hodin |
| Barva | černá |
| Rozměry | 306(L)*183(H)*8(W) mm |
| Hmotnost | 450g |
| Provozní teploty a vlhkost | -15 °C ~55°C, provozní 10%-90%, skladovací: 5%-90% |
| Synchronizace | 30-80 KHz Horizontal, 55-75 Hz Vertical |
| Napájení | AC110V-220V /DC12V(1A ) od kamery - součástí je rozdvojený kabel pro použití napájecího adapteru od kamery |
| Spotřeba | max. 12W |
PARAMETRY kamery
| Senzor | CMOS - barevný, Sony® IMX178 |
| Rozlišení |
Snímek - 2592 x 1944px (5 MP) Video - 1920x1080px (Full HD) @60fps |
| Rozměry senzoru |
7,4 x 4,9mm (1/1,8") |
| Velikost pixelu |
2,4 x 2,4 µm |
| Upevnění kamery k mikroskopu | c-mount závit |
| Adaptery (volitelné příslušenství) |
c-mount - 23,2mm 23,2 - 30mm 23,2 - 30,5mm |
| Výstupy |
HDMI 60fps WiFi 25fps slot pro SD kartu (max. 32GB, není součástí) USB pro myš nebo WiFi modul propojení s PC pro přenos obrazu pomocí USB není podporováno konektor napájení 12V/2A (adapter je součástí) |
| Formát obrazu |
jpg |
| Formát videa |
avi |
| Software |
MicroCamLab-II s funkcemi měření a možností kalibrace |
| Požadavky na PC |
Windows 8.1, 10 nebo 11 Intel i3, i5, i7, i9 CPU 2. generace nebo AMD FX nebo Ryzen CPU internetové připojení pro stažení softwaru USB 2.0 |
| Materiál |
celokovové provedení |
| Rozměry | 78 x 72 x 92mm |
| Hmotnost | 470g |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Typ mikroskopu | na pozorování povrchů (stereomikroskop) |
|---|---|
| Objektivy mikroskopu | stereo achromat zoom 0.8x - 5x |
| Okuláry mikroskopu | WF 10x (30mm) |
| Zvětšení mikroskopu | zoom 8x-50x |
| Typ hlavice | binokulární se třetím výstupem |
| Průměr okulárů | 30mm |
| Osvětlení | LED |
| Napájení | ze sítě |
| Ostření mikroskopu | jednostupňové |
| Uchycení preparátu | kovové klipsny na stolku |
| Mikroskopy BRESSER | Science |
| Výrobní společnost | Bresser GmbH |
|---|---|
| Adresa | Gutenbergstr. 2 DE – 46414 Rhede |















