Bresser Arcturus 60/700 AZ + kufr

Běžná cena 2 856 Kč. Ušetříte 17% (476 Kč) 2 380 Kč s DPH
5-6 prac. dní - V současné době se díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu může doba dodání prodloužit. Děkujeme za pochopení.
ks

Jednoduchý čočkový teleskop optimální pro děti nebo začátečníky.
Čočkový achromatický objektiv.
Průměr 60mm | ohnisková délka 700mm | aperturní poměr f/11,6.
Dodávaný na azimutální vidlicové montáži.
Komplet včetně okulárů je uložený v pevném přepravním kufříku.

Zásilka obsahuje 1 balík: 75x39x16cm | hmotnost 4,9kg. 

Více

Výrobce: BresserKód produktu: 4511600

Jednoduchý čočkový teleskop optimální pro děti a začínající pozorovatele. Sada je uložená v plastovém kufru.

Teleskop s achromatickým objektivem s ohniskovou délkou 700mm poskytne větší zvětšení než teleskopy s kratší ohniskovou délkou. Při pozorování povrchu Měsíce můžete rozlišit i menší krátery, brázdy, pohoří a další útvary.

Na rozdíl od kratších teleskopů je tento více zaměřený na sledování Měsíce, jasných planet, nalezení hvězd a dvojhvězd a jasnější hvězdokup a galaxií. Pozemské objekty lze tímto teleskopem pozorovat také, ale úzké zorné pole a velké zvětšení nejsou pro tyto účely úplně ideální.

Dalekohled je velmi dobrý pro děti. Umožní jim naučit se orientovat na noční obloze a vyhledávat objekty. Azimutální montáž se snadno a intuitivně ovládá a otáčení dalekohledem je velmi snadné.

VLASTNOSTI:

 • Achromatický čočkový objektiv o průměru 60mm s ohniskovou délkou 700mm.

 • Aperturní poměr f/11.7. Objektiv je opatřený MC antireflexními vrstvami pro lepší kontrast.

 • Vidlicová azimutální montáž je vhodná pro snadné vyhledávání objektů a seznamování se s hvězdnou oblohou.

 • Pomocí dalekohledu můžete dobře pozorovat povrch Měsíce s jeho krátery, pohořími, brázdami a dalšími útvary. Jasné planety, jasnější kulové hvězdokupy, galaxie, dvojhvězdy... Pomocí mapy hvězdné oblohy nebo libovolné "Sky" aplikce (dnes snadno dostupné na smartphonech) se můžete naučit vyhledávat objekty a orientovat se na hvězdné obloze.

 • Teleskop je dodávaný s potřebným příslušenstvím.

 • Sada obsahuje okuláry H-20mm (35x), H-12.5mm (56x), SR-4mm (175x). Průměr okulárů je 31,7mm.

 • Součástí je převracející člen 1.5x, díky němuž můžete pozorovat i pozemské objekty.

 • Pro rychlejší a přesnější vyhledávání objektů slouží optický hledáček 5x24 s vestavěným záměrným křížem.

 • Diagonální zrcátko pro snadnější a pohodlnější pozorování objektů v nadhlavníku. Zrcátko má vstupní a výstupní průměr 31,7mm.

 • Tubus teleskopu je upevněný ve vidlici azimutální montáže. Montáž je umístěná na stabilním hlinikovém stativu s měnitelnou výškou.

 • Celý komplet je dodávaný v pevném přepravním kufříku.

Sada obsahuje: hledáček, optický tubus, stativ, diagonální zrcátko, převracející nástavec 1,5x, malý kompas, mapa oblohy / Měsíce, okuláry, kufr.

Záruka: 2 roky ze zákona. Výrobce poskytuje na tento dalekohled záruku 5let (po registraci).

PARAMETRY:

Název Arcturus AZ
Optický systém, typ objektivu čočkový, achromatický, MC antireflexní vrstvy
Průměr objektivu 60mm
Ohnisková délka
700mm
Aperturní poměr (světelnost)
f/11,7
Rozlišovací schopnost 2,2" (teoretická)
Ostření Hřebínek (31,7mm)
Průměr výstupu pro okuláry
1,25" (31,7mm)
Rosnice
ano
Montáž
azimutální, vidlicová, hliníkový stativ (73-160cm)
Uchycení k montáži
vidlice, celokovová
Stativ
hliníkový
Rozměry a hmotnost tubusu cca 70 x 700mm | 2kg (včetně příslušenství)
Celková hmotnost
včetně kufru cca 5kg

DOPORUČENÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ - OKULÁRY:

 • Pokud si pořizujete dalekohled s kvalitním objektivem, je dobré používat také kvalitní okuláry. Okulár vytváří výsledný obraz, který pozorujeme okem.

 • Většinou se teleskopy dodávají se základním setovým okulárem typu Plossl s ohniskovou délkou kolem 20-26mm. Jedná se okuláry, které lze běžně používat pro první pohledy novým dalekohledem. Výrobci předpokládají, že si pozorovatelé postupně vybaví sestavu teleskopu podle vlastních požadavků na zvětšení a zorné pole. Pokud tedy chcete lépe využít možnosti Vašeho dalekohledu, poohlédněte se i po nějakých jiných okulárech, než jsou tyto setové.

 • Okuláry s kvalitní optikou, které, byť jsou většinou dražší, dávají lepší obraz než základní levnější okuláry. Kvalitní okulár výrazně zlepší obraz také u jednoduchých teleskopů.

 • Okulár zvětšuje obraz vytvořený objektivem dalekohledu. Zvětšení lze snadno spočítat podle jednoduchého vzorečku: Zvětšení = ohnisková délka objektivu (mm) / ohnisková délka okuláru (mm). Pokud tedy máte objektiv s ohniskovou délkou 1000mm a okulár s ohniskovou délkou 10mm, získáte zvětšení 1000/10=100x. Podle uvedeného vzorečku si můžete snadno najít okulár, který poskytuje požadované zvětšení pro Váš konkrétní teleskop.

V tabulce níže jsou uvedené ohniskové délky okulárů vhodné pro tento teleskop s objektivem 60/700mm, f/11,6 rozdělené podle typu zvětšení:

POPIS TYPU ZVĚTŠENÍ

ZVĚTŠENÍ OKULÁRY

Max. konstrukční (2xD, pupila 0,5mm)

Max. technické zvětšení dosažitelné optickou soustavou za ideálních podmínek. Lze jej použít na rozlišení dvojhvězd nebo testování optické soustavy za ideálních podmínek, ale pro běžná pozorování je díky rušivým vlivům v atmosféře a limitům teleskopu málo používané.

cca 120x okuláry 5,8mm

Extra velké (pupila 0,7-1mm)

Velké zvětšení pro sledování těsných dvojhvězd a jemných detailů např. na kotoučcích jasných planet nebo na povrchu Měsíce. Při výstupní pupile 1mm odpovídá rozlišení teleskopu rozlišení oka. Kvalita obrazu při těchto zvětšeních je hodně závislá na pozorovacích podmínkách a tepelných turbulencích v atmosféře.

cca 63x - 88x okuláry 11mm - 8mm

Optimální velké (pupila 1-2mm)

Vhodné pro rozlišení dvojhvězd a pozorování jemných detailů na kotoučcích jasných planet a Měsíce. Vhodné i pro vyhledávání menších jasnějších galaxií a mlhovin. Při výstupní pupile 1mm odpovídá rozlišení teleskopu rozlišení oka. Na ostrosti a rozlišení se může projevovat tepelné proudění v atmosféře.

cca 30x - 63x okuláry 23mm - 11mm

Optimální střední (pupila 2-3mm )

Ideální zvětšení pro pohodlné pozorování ostrého obrazu. Výstupní pupila 2,4mm je nejlepší pro maximální využití rozlišovací schopnosti oka. Navíc je při těchto zvětšeních ještě zachovaný dobrý plošný jas, takže můžete pěkně pozorovat i jasnější objekty hlubokého vesmíru (mlhoviny, galaxie, kulové hvězdokupy...) Obraz Měsíce a jasných planet je ostrý a vliv atmosféry není tak výrazný jako při větších zvětšeních).

cca 20x - 30x okuláry 35mm - 23mm

Střední (pupila 3-4mm) - dobrý jas a šířka zorného pole

Ideální zvětšení pro pohodlné pozorování ostrého obrazu. Obraz má při těchto zvětšeních ještě velmi dobrý plošný jas a široké zorné pole, takže můžete pozorovat i jasnější objekty hlubokého vesmíru (mlhoviny, galaxie, kulové hvězdokupy...) Obraz Měsíce a jasných planet je ostrý a vliv atmosféry není tak výrazný jako při větších zvětšeních). Menší zvětšení poskytuje i možnost vidět větší úsek oblohy.

cca 15x - 20x okuláry 46mm - 35mm

Malé (pupila 4-6mm) - velká světelnost a zorné pole

Menší zvětšení, ale lepší plošný jas a širší zorné pole. Pohodlně uvidíte větší úsek oblohy. Používá se pro snadnější vyhledávání a identifikaci objektů. Vhodné pro sledování rozlehlejších kulových hvězdokup a jasnějích mlhovin a galaxií např. z Messierova katalogu. Pozn. jelikož se nevyrábí okuláry s ohniskovou délkou větší než 56mm, může se v některých případech stát, že tohoto malého zvětšení nelze dosáhnout.

cca 10x - 15x okuláry 69mm - 46mm

Nejmenší (pupila 7mm) - max. světelnost

Nejmenší zvětšení, které poskytuje výstupní pupilu o průměru cca 7mm. Oko, které má ve tmě průměr zorničky cca 7mm tedy může využít velké množství světla. V těchto případech je zvětšení tak malé, že je možná lepší použít běžný binokulární dalekohled. Navíc se nevyrábí okuláry s ohniskovou délkou větší než 56mm, takže dosažitelnost tohoto zvětšení není s běžným příslušenstvím mnohdy ani možná.

cca 9x okuláry větší než 81mm

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

 

Typ objektivu čočkový achromat
Průměr objektivu 60mm
Ohnisková délka 700mm
Relativní apertura (světelnost) f/11,7
Dalekohledy BRESSER Bresser Basic - čočkové