BRESSER Analyth STR TRINO 10x/20x/40x + Bresser MikroCam SP 3.1 kamera
Binokulární hlavice se třetím přímým výstupem pro kameru.
Výborný pro hobby použití i jako laboratorní stereomikroskop.
Jasné LED osvětlení horní i spodní s měnitelnou intenzitou.
Pro pozorování povrchů i průsvitných vzorků.
Napájení pomocí síťového adapteru, USB nebo 3x 1,5V AA baterií.
Madlo pro pohodlné přenášení.
Průměr přímého výstupu 23,2mm.
V této sadě je dodávaný s kamerou Bresser MikroCam SP 3.1 (5914321) a optickým adapterem 0,5x.
Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 3,7kg.
Více
Stereomikroskop se třemi vestavěnými objektivy na otočném zásobníku.
V této sadě je dodávaný s kamerou Bresser MikroCam (5914321) a optickým adapterem 0,5x pro upevnění kamery a širší zorné pole.
Změnu zvětšení lze provést velmi jednoduše otočením zásobníku se stereo objektivy. Se setovými okuláry WF 10x tak snadno získáte zvětšení 10x, 20x nebo 40x.
Stereomikroskopy poskytují 3D plastický obraz struktur pozorovaných vzorků.
Pomocí horního LED světla můžete dobře nasvítit povrchy a pomocí spodního LED světla prosvítit tenké vzorky. Lze použít obě světla současně. Světlo je jasné a jeho intenzitu lze měnit v pěti stupních.
Malé zvětšení 10x je vynikající při pozorování větších ploch na vzorcích - zorné pole je 20mm.
Díky širokému rozsahu zvětšení je Analyth STR velmi univerzální a můžete jej použít při prohlížení, hmyzu, rostlin minerálů apod.
Mikroskop kvalitou vyhovuje nejen pro hobby použití, ale nalezne výborné uplatnění i v laboratořích nebo při venkovním pozorování různých objektů. Při kontrole kvality, v entomologii, zoologii, botanice, hydrobiologii apod.
Mikroskop má třetí přímý výstup o průměru 23,2mm, který je určený pro kameru nebo DSLR fotoaparáty. K připojení je potřebný adaptér vhodný pro Váš typ kamery nebo fotoaparát - ohledně adapteru nás kontaktujte.
VLASTNOSTI:
-
Stereo objektivy na otočném zásobníku 1x, 2x, 4x.
-
Širokoúhlé okuláry WF10x/20mm o průměru 30,5mm. Levý okulár s dioptrickou korekcí. Okuláry mají snímatelné gumové očnice pro pohodlné pozorování.
-
Horní a spodní LED osvětlení s měnitelnou intenzitou v pěti stupních nezávisle u každého světla zvlášť. Světla lze použít samostatně i současně.
-
Zorné pole při zvětšení 10x je 20mm, při zvětšení 20x ... 10mm, při zvětšení 40x ... 5mm.
-
Ostřící vzdálenost objektivů je 50mm. Max. výška objektu na nějž lze zaostřit je cca 30mm.
-
Třetí přímý výstup pro kameru má průměr 23,2mm. Kameru o průměru 23,2mm lze vsunout do tubusu v přímém výstupu. Tubus má helikální posuv a lze jej tedy výškově upravit a polohu zaaretovat aretačním šroubkem. Díky tomu můžete nastavit obraz tak, aby byl ostrý v okulárech a zároveň v kameře. Kamery Bresser MikroCam lze použít s redukčnímu adaptery (0,5x, 0,75x, 1x). Pokud budete potřebovat adapter speciálně pro Váš typ kamery nebo fotoaparátu, prosím kontaktujte nás.
-
Součástí je matná kruhová skleněná podložní destička (průměr 60mm) zasazená do pracovního stolku a plastová kruhová destička z jedné strany matně bílá a ze druhé matně černá, kterou lze použít jako podklad pro neprůsvitné vzorky a nastavit si tak optimální kontrastní pozadí.
-
Kovové tělo se stabilní základnou.
-
Napájení je řešené pomocí AC síťového adapteru, USB (kabel i konektor jsou součástí) nebo pomocí 3ks 1,5V AA baterií (nejsou součástí).
-
Pro další zvětšení je možné dokoupit i další okuláry o průměru 30,5mm.
Obsah balení : mikroskop, dva okuláry, gumové očnice, kruhové sklíčko na stolek, síťový adapter, 5913800 FullHd LF kamera Bresser.
Detail mikroskopové kamery:
Kamery BRESSER MikroCam SP umožňují snadné pořizování fotografií a videí pomocí mikroskopu.
Moderní CMOS senzory poskytují brilantní barvy s velmi nízkým šumem obrazu, což z nich činí perfektní řešení pro aplikace, kde je důležitá přirozená reprodukce barev. Dodávaný software pro snímání nabízí řadu nastavení pro pořizování statických snímků a videí. Integrovaná funkce měření umožňuje měření přímo v živém obrazu (nutno zkalibrovat stupnici pomocí kalibračního sklíčka - není součástí). Dodávaný software podporuje následující jazyky: němčinu, angličtinu, francouzštinu, polštinu, turečtinu, čínštinu.
Pouzdro je vybaveno vnitřním připojovacím závitem C-Mount. Pro použití na tubusu s výstupem o průměru 23,2mm je k dispozici volitelná redukční optika, např. 0,5x (č. výrobku 5914005). Pro speciální aplikace lze kameru také namontovat na integrovaný 1/4" stativový závit.
VLASTNOSTI KAMERY
- Snímač 2048 x 1536 pixelů,
- Velikost senzoru 5,28 x 3,84mm (1/2,8''), rozměr pixelu: 2,5 x 2,5 µm
- Vysoce kvalitní kovové pouzdro
- Mnoho softwarových funkcí, jako je měření, focus stacking (pro překrývání více snímků pro větší hloubku ostrosti), mozaika (pro zobrazení větších obrazových polí)
- Zachycení snímků a videa, včetně funkce časosběrného snímání
- Dobrá kompatibilita s různými mikroskopy
SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY
- Windows 10 nebo 11
- Procesor Intel i3, i5, i7 nebo i9 6. generace nebo procesor AMD Ryzen
- Optická mechanika nebo připojení k internetu pro stažení softwaru
- USB 2.0
OBSAH DODÁVKY KAMERY
- Hlava kamery
- Kabel USB 2.0 (cca 1,8 m)
- Adaptér pro okuláry 23,2 mm, 30 mm a 30,5 mm
- Pro zachycení a pořízení snímku/videa software (pro Windows)
PARAMETRY:
| Typ mikroskopu | stereomikroskop |
| Objektiv | stereo objektivy 1x, 2x a 4x v otočném zásobníku, parfokální |
| Okuláry v sadě | WF 10x/20mm |
| Průměr okulárů | 30.5mm |
| Zvětšení | 10x, 20x a 40x |
| Zorné pole | 20mm (objektiv1x), 10mm (objektiv 2x) a 5mm (objektiv 4x) |
| Hlavice |
trinokulární, sklon okulárů 45°, nastavitelná rozteč mezi okuláry 50-80mm, usazená v nosné objímce, (není otočná) třetí přímý výstup pro kameru má průměr 23,2mm, s 15mm helikálním ostřícím nástavcem |
| Ostření | jednostupňové, kovový hřebínek |
| Ostřící vzdálenost | 50mm |
| Výška zdvihu stojanu | 85mm |
| Max. výška preparátu | cca 30mm |
| Osvit | LED horní a spodní, měnitelná intenzita v 5-ti stupních |
| Průměr průsvitného matného sklíčka ve stolku | 60mm |
| Napájení | síťový adapter s USB konektorem, baterie AA 1,5V 3ks (nejsou součástí) |
| Rozměry | 260 x 230 x 185mm |
| Hmotnost | 2,49kg |
PARAMETRY KAMERY:
| Senzor | Sony® IMX123 CMOS barevný senzor |
| Rozlišení | 2048 x 1536px |
| Rozměry senzoru |
5,28 mm x 3,84 mm (1/2.8'') |
| Velikost pixelu |
2,5 x 2,5 µm |
| Upevnění kamery k mikroskopu | c-mount závit |
| Adaptery v sadě |
c-mount - 23,2mm 23,2 - 30mm 23,2 - 30,5mm |
| Připojení k PC |
USB2.0 |
| Formát obrazu |
jpg |
| Formát videa |
avi, mp4 (Codec: H264) |
| Software |
MicroCamLab-II s funkcemi měření a možností kalibrace |
| Požadavky na PC |
Windows 8.1, 10 or 11 Intel i3, i5, i7, i9 CPU 2. generace nebo AMD FX nebo Ryzen CPU internetové připojení pro stažení softwaru USB 2.0 |
| Materiál |
celokovový základ - povrch plast |
| Rozměry | 58 x 58 x 37mm |
| Hmotnost | 175g |
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz
Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.
| Objektivy mikroskopu | stereo achromat 1x, 2x, 4x |
|---|---|
| Zvětšení mikroskopu | 10x | 20x | 40x |
| Typ hlavice | binokulární se třetím výstupem |
| Osvětlení | LED |
| Napájení | baterie / ze sítě |
| Mikroskopy BRESSER | Analyth |
| Výrobní společnost | Bresser GmbH |
|---|---|
| Adresa | Gutenbergstr. 2 DE – 46414 Rhede |












