BMS D3-220eP ~1000x BINO HR ePlan Infinity

21 867 Kč s DPH
8-12 prac. dní - Zboží je dostupné u dodavatele. Po objednání je doba dodání cca 8-12 prac. dní. O průběhu dodávky Vás budeme informovat.
ks

Binokulární průsvitový mikroskop.
DIN HR Infinity ePlan objektivy korigovanými na nekonečno.
Širokoúhlé (WF) okuláry 10x/22mm s planachromatickou optikou.
Nový ergonomicky řešený design, robustní ovládací komponenty a vysoce kvalitní LED osvětlení umožní pohodlné pozorování.
Optika poskytuje ostrý, barevně věrný a jasný obraz s vysokým kontrastem.

Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti cca 9,5kg.

Více

Výrobce: BMS MicroscopesKód produktu: 9746120

Mikroskopy BMS řady D3 jsou laboratorní průsvitové mikroskopy, které jsou osazené kvalitní optikou a přináší větší flexibilitu a pohodlnost při používání.

Jsou vhodné pro klinické využití, biologické, lékařské a veterinární laboratoře a ordinace, pro studijní a výzkumné účely... atd.

Dodávají se ve verzích s binokulární hlavicí a s binokulární hlavicí se třetím přímým výstupem.

Mikroskopy BMS D3 jsou osazené objektivy s vysokým rozlišením korigované na nekonečno a mají dva širokoúhlé (WF) okuláry s planachromatickou optikou.

Nový ergonomicky řešený design, robustní ovládací komponenty a vysoce kvalitní LED osvětlení umožní pohodlné pozorování.

Optika poskytuje ostrý, barevně věrný a jasný obraz s vysokým kontrastem. Stabilitu mikroskopu zaručuje masivní provedení těla a základny. Rameno mikroskopu má na zadní straně otvor pro snadnější přenášení.

Stolek mikroskopu má velkou plochu (144 x 200mm) na níž lze umístit i dvě sklíčka najednou. Integrovaný držák vzorků s křížovým mikroposuvem X-Y se snadno používá díky ergonomicky umístěným koaxiálním ovladačům.

Abbe kondenzor je centrovatelný a výškově nastavitelný pomocí hřebenového převodu. Lze jej snadno vyměnit za kondenzor pro tmavé pole nebo pro fázový kontrast (nejsou součástí).

Všechny optické povrchy (okulár a objektivy) jsou potaženy speciální vrstvou proti plísním.

Nová generace LED osvětlení poskytuje dostatek světla, které má spektrální charakteristiku jako běžné denní světlo, takže i dlouhodobé pozorování není pro oči zatěžující. Jas světla lze nastavit podle potřeby. Osvit vestavěnou LED je srovnatelný s 30W halogenovou žárovkou.

VLASTNOSTI:

Robustní hlavice mikroskopu:

Binokulární nebo trinokulární (podle volby) hlavice typu Siedentopf má sklon 45°a je otočná o 360°. Je osazená dvěma širokoúhlými okuláry (WF) 10x/22mm s velkou vzdáleností výstupní pupily pro pohodlné pozorování. Antireflexní vrstvy a planachromatický design poskytují ostrý, jasný obraz s kontrastem a vynikajícím podáním barev. Optické členy jsou opatřené speciální vrstvou proti plísním. Okuláry mají měkké ohrnovací vyměnitelné očnice, které umožní pohodlné pozorování.

Objektivy:

Invertovaný otočný zásobník objektivů je osazený čtyřmi DIN HR (high-resolution) Infinity ePlan objektivy korigovanými na nekonečno - 4x (N.A. 0.10), 10x (N.A. 0.25), 40x (N.A. 0.65), 100x (N.A. 1.25) oil. Objektivy 40x a 100x mají pružinkovou ochranu proti poškození sklíček. Samotný otočný zásobník má na obvodu gumový vroubkovaný grip pro pohodlné otáčení a nastavení objektivů. Všechny optické plochy objektivů jsou opatřené antireflexními vrstvami pro dosažení jasného a kontrastního obrazu a speciálními vrstvami proti plísním.

Pracovní stolek a posuvný mechanismus:

Pracovní stolek mikroskopu má velké rozměry (144 x 200mm), takže se na něj vejdou i dvě podložní sklíčka. Svorky pro uchycení sklíček jsou součástí mikrometrického posuvného systému X-Y (křížový stolek), který má ergonomicky umístěné koaxiální ovladače po straně mikroskopu.

Ostření:

Mikroskop je vybavený koaxiálním ostřícím mechanismem na obou stranách. Umožňuje hrubší zasotření a jemné přesné doostření obrazu. Ovladače jemného ostření mají vyznačenou stupnici, kde každý dílek odpovídá 0.0015 mm (0.30 mm/otáčku).

Kondenzor:

Abbe kondenzor s numerickou aperturou N.A.=1.25 je vyjímatelný, lze jej pohodlně vycentrovat a je výškově nastavitelný pomocí hřebenového systému. Součástí je přesná irisová clona pro nastavení optimálního kontrastu a hloubky ostrosti. Clona je nastavitelná v rozsahu 0 - 100% . Kondenzor je možné pohodlně vyjmout a nahradit jej systémem pro pozorováním v temném poli nebo kondenzorem pro fázový kontrast, které lze pořídit jako příslušenství.

Ovětlení:

Osvětlení je řešené pomocí LED (3 Watt) se spektrální charakteristikou odpovídající dennímu světlu. Köhlerův systém s irisovou clonou. Jas světla lze plynule nastavit pomocí potenciometru. Intenzita LED je srovnatelná s 30W halogenovou žárovkou. Životnost LED je cca 50.000 hodin.

Napájení:

Osvětlení mikroskopu lze napájetřemi různými způsoby:

  1. ze sítě 100 ~ 240 V/50 Hz pomocí odnímatelného síťového kabelu.
  2. pomocí 3ks nabíjecích baterií typu AA, které jsou dobíjené během provozu při zapojení do elektrické zásuvky (nejsou součástí balení)
  3. pomocí 3ks standardních baterií AA, 1,5V.

Napájecí síťový kabel je odnímatelný. Hlavní vypínač je umístěný v zadní části mikroskopu.

Balení obsahuje: mikroskop s objektivy a okuláry, kryt proti prachu, návod.

Mikroskop je v základu dodávaný plně vybavený pro okamžité použití bez nutnosti dokupovat jakékoli další součásti. Pro náročnější uživatele lze mikroskop rozšířit o řadu příslušenství (kondenzor pro temné pole, fázový kontrast, fotoadapter aj.)

PARAMETRY

Typ mikroskopu
průsvitový
Hlavice binokulární, 160mm, otočná o 360°, sklon okulárů 45°, bino hlavice typ Siedentopf, mezioční vzdálenost 48-75mm
Průměr okulárů 30mm
Objektivy

DIN HR (high-resolution) Infinity ePlan objektivy korigovanéi na nekonečno - 4x (N.A. 0.10), 10x (N.A. 0.25), 40x (N.A. 0.65), 100x (N.A. 1.25) oil. Objektivy 40x a 100x mají pružinkovou ochranu proti poškození sklíček

karusel na kuličkových ložiskách má prostor pro 4 objektivy

Okuláry WF10x/22mm (průměr 30mm), dioptrická korekce ±5D
Stolek mikroskopu

200 x 144mm, osazený svorkou s mikroposuvem X-Y (křížový stolek) rozsah 77x32mm, koaxiální ovladače, adjustace pro horní doraz

Kondenzor Abbe kondenzor N.A. 1,25, centrovatelný, výškově stavitelný, irisová clona 0-100%
Ostření dvoustupňové, minimální posun: hrubé o 0,5mm, jemné o 1,5μm, nastavení tuhosti
Osvit spodní, LED 3W , plynule měnitelná intenzita světla, polní clona pro Kohlerův osvit
Napájení

100-230V, odnímatelný síťový kabel, pojistka

3ks 1,5V AA nabíjecí baterie (nejsou součástí)

3ks 1,5V AA baterie (nejsou součástí)

Rozměry balení cca 58 x 35 x 29cm
Hmotnost balení cca 10kg

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Typ objektivu DIN HR Infinity ePlan achromat
Typ hlavice binokulární
Osvětlení LED
Napájení baterie, ze sítě, baterie / ze sítě
Mikroskopy BMS BMS D3