Dalekohledy LUNT Solar Systems

Americká firma z Tusconu, která se již více než 20 let zaměřuje na výrobu velmi kvalitních optických přístrojů, teleskopů a filtrů na pozorování Slunce. Všechny výrobky jsou ISO certifikované a schválené, jako bezpečná optická zařízení na pozorování Slunce. Firma má dlouhou historii spolupráce s vládními subjekty USA včetně NASA a US Air Force. Výrobky používají vzdělávací isntituce, univerzity a observatoře po celém světě. Bezpečnost je prioritou číslo jedna. Výrobky prochází pečlivým testováním zkušenými testery, kteří posuzují zda vyhovují přísným kriteriím na kvalitu a bezpečnost.

Společnost založil Andrew Lunt, který má dlouhodobé zkušenosti s výrobou optiky a navrhováním optického designu. Posláním firmy je dodávat kvalitní optiku pro nadšené i náročné amatérské pozorovatele Slunce.

Dalekohledy a filtry dodávané firmou Lunt jsou zaměřené na pozorování Slunce ve velmi úzkém spektrálním okně na vlnové délce H-alfa 656nm nebo na vlnové délce Ca-K 393nm. Můžete zakoupit celé dalekohledy, modulární teleskopy na pozorování noční oblohy i Slunce nebo samostatné úzkospetrální filtry pro vaše stávající teleskopy.

Dalekohledy, filtry a další výrobky LUNT