Dalekohledy, hvězdářské dalekohledy, mikroskopy a příslušenství Omegon

Ben Schwarz od malinka sledoval hvězdnou oblohu a astronomie se stala jeho velkou zálibou. V roce 1998 založil informační web astronomia.de, kde se snažil předávat poznatky malé webové komunitě, která se postupně rozrůstala. Jeho bratr Dominik zatím vystudoval ekonomii a přesvědčoval Bena, aby začal využívat svůj web i komerčně k prodeji zboží souvisejícího s astronomií. Jejich prvním a původně jediným zamýšleným zákazníkem měl být vzdělávací institut, ale bratři investovali a založili on-line obchod se skladem v garáži jejich rodičů a poté se intenzivně věnovali rozvoji nabídky, která se kromě astronomického sortimentu rozšířila i o mikroskopy a sportovní optiku. V průběhu dalších let se společnost rozrostla, získala sídlo a skladovací prostory v Landsberg am Lech u Mnichova a spolu s menšími akcionáři založili společnost nimax GmbH.

V roce 2007 byla založena značka Omegon a nimax GmbH již nebyl pouze prodejcem, ale také výrobcem a dodavatelem vlastního portfolia produktů se zaměřením na astronomii, které si nechává, na základě vlastních návrhů a požadavků na kvalitu, vyrábět v Číně, na Tchaj-vanu, v Portugalsku, ale i v USA.

V roce 2019 se nimax GmbH stává distributorem značek Meade a Coronado v 17-ti zapadoevropských zemích. (v ČR a v dalších zemích střední a východní Evropy je distributorem Meade a Coronado ruská společnost Levenhuk).

Obchodní značka Omegon německé společnosti nimax GmbH zahrnuje širokou škálu optických výrobků, jejichž vlastností je vynikající poměr cena/kvalita. Produktové portfolio se pohybuje od dalekohledů, astronomických teleskopů, mikroskopů až po nejrůznější optické a mechanické příslušenství.

Dalekohledy, astronomické teleskopy a další výrobky Omegon.