Nové kamery s aktivním termoelektrickým chladicím systémem od Explore Scientific. Kamery mají parametry ideální pro astrofotografii Měsíce, planet a hlavně Deep sky objektů.

Tři stejná těla, tři různé čipy:

ES DSO kamera s 7,1Mpx velkoformátovým barevným čipem SONY Exmor IMX428 CMOS Color

ES DSO kamera s 1,7Mpx velkoformátovým barevným čipem SONY Exmor IMX432 CMOS Color 

ES DSO kamera s 16Mpx velkoformátovým barevným čipem Panasonic NM34230PLI CMOS Color

Senzory s vysokou citlivostí a aktivním chlazením pro čistý a ostrý obraz s minimalizovaným šumem.

    

Chlazení senzoru na teplotu až o 40°C nižší než je teplota okolí.

Aktivní chlazení znatelně sníží tepelný šum a obraz získá lepší rozlišení. Dvoustupňové termoelektrické chlazení umožní dosáhnout teplotu až o 40°C nižší než je okolní teplota. Součástí je malý větráček pro zvýšení účinnosti.

Rychlý přenos obrazu přes USB3.0 port.

USB2.0 Hub pro prorojení více kamer s jedním PC bez zbytečných kabelů. Dva USB porty na zadní straně kamery umožní přehlednější a praktičtější propojení kamery s PC. Prostřednictvím tohoto rozbočovače lze připojit i další zařízení (např. naváděcí kamery). Samostatné připojení každého jednotlivého zařízení k PC je u této kamery minulostí.

Díky adapteru T-2 / na průměr 2" a krátké "backfocus" vzdálenosti (pouze 17,5 mm) lze kameru přizpůsobit téměř jakémukoli astrofotografickému nastavení.

Kamera má v těle vnitřní T-2 (M42x0,75) závit pro připojení na vnější T-2 závit teleskopu. Součástí je také adapter z T-2 na 2", takže kameru lze vsunout do tubusů o vnitřním průměru 2" - tedy místo jakéhokoli 2" okuláru.

Pevné celokovové tělo, přesný CNC obrobek z hliníkové slitiny.

    

Kamera je dodávaná v pevném transportním kufříku s vypolstrováním.

Napájení kamery je řešené pomocí síťového adapteru 12V/3A (je součástí).

Kompatibilní s mnoha programy pro astrofotografii pomocí rozhraní ASCOM.

Součástí je software EXPLORE Capture Pro software v angličtině.

Nenechte se zmást cenou za počet pixelů. Pro astrofotografii není hlavní parametr množství pixelů, ale citlivost na světlo. Hlavní předností kamer pro astrofotografii je schopnost zaznamenat co nejvíce světla v co nejkratší době.