Dalekohledy Kowa

     

Japonská společnost Kowa byla založená v roce 1894 a od té doby se rozrostla v nadnárodní japonskou společnost, která se aktivně zabývá různými výrobními a obchodními aktivitami v oblasti farmacie, biologických věd, informačních technologií, textilu, strojů a dalších spotřebních produktů.

Třetí generace rodinné společnosti je nyní 3. největší soukromě vlastněnou společnost v Japonsku. S více než 6500 zaměstnanci nabízí Kowa produkty a služby prostřednictvím 40 mezinárodních obchodních center po celém světě.

V roce 1946, po skončení 2. světové války, se spojili technici a pracovníci z optického oddělení námořního arzenálu Toyokawa a své technické dovednosti zúročili založením divize optických produktů ve společnosti Kowa. KOWA Electronics and Optics zahájila výrobu dalekohledů v roce 1952. První dalekoledy Kowa byly používány na olympijských hrách v roce 1964 v Tokiu pro kontrolu zásahů do terčů při sportovní střelbě.

Dalekohledy Kowa jsou velmi oblíbení pro ornitologii, pozorování ptactva a přírody po celém světě. Sportovní optika Kowa je vysoce ceněna díky kvalitě a spolehlivosti, které jsou výsledkem více než půlstoletí zkušeností a vývoje.

Jako odpovědný výrobce optiky jde Kowa příkladem v celém výrobním procesu se zaměřením na ekologickou bezpečnost a úsporu energie. Všechny objektivy Kowa používané v řadě dalekohledů PROMINAR využívají ECO GLASS, materiál šetrný k životnímu prostředí, který neobsahuje žádné olovo ani jiné škodlivé látky.

Kowa je jediným výrobcem dalekohledů, který používá pro výrobu čoček čistý fluoritový krystal, který poskytuje nejlepší kvalitu obrazu tím, že velmi výrazně eliminuje chromatickou aberaci a poskytuje čistý obraz s vynikajícím rozlišením a kontrastem. Fluoritový krystal je přírodní minerál a je extrémně obtížné s tímto křehkým materiálem pracovat během přesných a zdlouhavých výrobních procesů. Vytvoření čočky z čistého fluoritového krystalu vyžaduje specializované znalosti, dovednosti a nákladné investice. Společnost Kowa se před mnoha lety rozhodla rozvinout tyto požadované dovednosti a vytvořit čočky objektivů z čistého fluoritového krystalu, které poskytují dokonalý zážitek ze sledování. Kowa po dlouhou dobu zdokonalovala všechny postupy a techniky tak, aby se fluorit stal "24karátovým zlatým standardem", o který většina konkurentů usiluje.

Portfolio firmy Kowa zahrnuje:

Dalekohledy:

Prominar Genesis

BD-II XD

SV-II

SV II 8x25

SV II 10x25

SV II 8x32

SV II 10x32

SV II 8x42

SV II 10x42

SV II 10x50

SV II 12x50

BD56 - XD

Pocket - kapesní dalekohledy

SV 8x25 DCF

SV 10x25 DCF

SV II 8x25

SV II 10x25

YF II

Pozorovací dalekohledy - spektivy

PROMINAR HIGHLANDER

TSN 99 PROMINAR

TSN 88 PROMINAR

TSN 77 PROMINAR

TSN 550 PROMINAR

TSN 660M

TSN 600

TSN-500

TSN 82SV