Vortex Diamondback 4-12x40 BDC

Cena
5 500 Kč

Výrobce

Kód produktu
DBK-04-BDC

1-3 dny
ks

Puškohledy Vortex řady Diamondback vynikají skvělými optickými i mechanickými vlastnostmi za velmi přijatelnou cenu. Mají kvalitní optiku s FMC antireflexními vrstvami, která dává jasný a ostrý obraz. Jsou vyrobené z jednoho kusu leteckého hliníku a díky tomu bez problémů odolávají zpětným rázům i velkých ráží. Vnitřní prostory puškohledů jsou plněné argonem a celé tělo je vodotěsné, takže je chráněné proti průniku prachu, nečistot a vlhosti čímž se výrazně prodlužuje jejich životnost.

Optické vlastnosti:

 • Fully Multi Coated: vícenásobné antireflexní vrstvy na všech optických plochách (sklo/vzduch) výrazně zlepšují přenos světla a kontrast obrazu.

 • Záměrná osnova: je umístěná ve druhé fokální rovině. Velikost záměrné osnovy se nemění se změnou zvětšení.

Technické vlastnosti:

 • Průměr tubusu: tubus o průměru 1" (25,4mm) umožňuje přesné sesazení záměrného mechanismu, má lepší stabilitu a pevnost.

 • Single-Piece Tube: tubus je vyrobený z jednoho kusu, čímž získává vysokou přesnost, pevnost a dlouhou životnost.

 • Aircraft-Grade Aluminium: tubus je vyrobený z pevného hliníku používaného v leteckém průmyslu.

 • Vodotěsnost: puškohledy jsou kompletně vodotěsné. "O-kroužky" chrání vnitřní prostory tubusu před průnikem prachu, nečistot a vlhkosti.

 • Plnění argonem: vnitřní prostory puškohledu jsou plněné argonem, který zamezuje kondenzaci vlhkosti na vnitřních plochách tubusu i na optice a účinně působí proti zamlžování optiky při prudkých změnách teplot. Tím, že udržuje suché vnitřní prostředí, prodlužuje životnost celého puškohledu.

 • Odolnost proti nárazům: vzhledem k použitým technologiím jsou puškohledy odolné i proti zpětným rázům silnějších zbraní.

 • Eloxovaný povrch tubusu: zpevněná eloxovaná povrchová vrstva je matná, nemá odlesky a lépe tak maskuje pozici střelce.

 • Kryté klikací komínky: nastavení stranové i výškové korekce je velmi snadné pomocí standardních klikacích komínků. Pro nastavení na "0" není potřeba žádný nástroj. Krytky poskytují ochranu obou komínků.

 • Okulár s velmi pohodlným systémem ostření: umožní přesné zaostření obrazu objektu i záměrné osnovy.

 • Precizní kluzný zoom systém umožní plynulý a hladký chod zoomovací optické soustavy při změně zvětšení v celém rozsahu.

Typ záměrné osnovy:

 • Dead-Hold BDC (MOA): záměrný kříž formátu BDC.

 • Nastavení stranové korekce a elevace: klikací komínky - 1klik je 1/4MOA.

PARAMETRY:

Zvětšení 4x - 12x
Průměr
40mm
Zorné pole
10,8 - 3,8 m/100m
Zoom faktor
3x
Vzdálenost pupily
79mm
Paralaxa 91,4m
Průměr tubusu
1" (25,4mm)
Klikání
1/4 MOA
Jedna otočka komíku
15 MOA
Rozsah stranové korekce
60 MOA
Rozsah elevace
60 MOA
Vodotěsnost ano
Plnění plynem argon
Délka 305mm
Hmotnost 414g
Typ osnovy Dead-Hold BDC
Přísvit
ne
Typ fokální roviny
druhá (velikost osnovy se nemění se zvětšením)

VIP záruka VORTEXNa produkt se vztahuje neomezená VIP záruka Vortex.

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Rozměr (zvětšení x průměr) 4-12x40
Zvětšení 4-12x
Průměr objektivu 40mm
Typ záměrné osnovy Dead-Hold BDC (MOA)
Poloha osnovy Druhá fokální rovina (SFP)
Přísvit Ne
Průměr tubusu (1") 25,4mm
Puškohledy VORTEX Diamondback