DB-204

Skladem

6 100 Kč s DPH


ks

Diamondback 8x42WP je vodotěsný dalekohled se střechovými hranoly se zvětšením 8x, průměrem objektivu 42mm a zorným polem 130m/1000m. Více >>

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

Diamondback 8x42WP je vodotěsný dalekohled se střechovými hranoly se zvětšením 8x, průměrem objektivu 42mm a zorným polem 130m/1000m.

Dalekohled Dimanodback má menší rozměry a nižší hmotnost. Je opatřený vynikající optikou, která dává jasný a ostrý obraz. Dalekohled je vodotěsný a proti mlžení vnitřních částí je plněný argonem. Dalekohled je výborný na pozorování okolí, turistické výlety, ornitologii, obhlížení terénu a myslivost. Je možné jej používat i v nepříznivém počasí. Dalekohled má výhodný poměr cena/kvalita/výkon.

Optika

 • Optika dalekohledu má vynikající vlastnosti. Čočky okulárů a objektivů jsou vyrobené z kvalitního optického skla a všechny plochy jsou opatřené vícenásobnými antireflexními vrstvami, které zvyšují účinnost průchodu světla sklem a tím zvyšují skutečnou světelnost dalekohledu.

 • Hranoly jsou vyrobené z optického skla typu BaK4 a  jsou opatřeny fázovými vrstvami pro zvýšení ostrosti a kontrastu obrazu.

 • Zorné pole dalekohledu je 130m/1000m - výborné např. pro rychlé prohlédnutí krajiny nebo pro pozorování rychle se pohybujících objektů.

 • Dalekohledem je možné pozorovat i blízké objekty. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je již od 1.5metru.

Mechanika a zpracování

 • Dalekohled je pečlivě mechanicky zpracovaný.

 • Tělo dalekohledu je vodotěsné a vnitřní prostory jsou plněné argonem, který brání mlžení a orosení vnitřních částí dalekohledu při velkých teplotních změnách a tím prodlužuje jeho životnost.

 • Otočné vysunovací očnice jsou včetně vysouvacího mechanismu mají povrch potažený ergonomicky tvarovanou gumou, která výborně padne na oční jamky pozorovatele. Do okulárů se velmi pohodlně kouká.

 • Ostření je centrání a vnitřní. Ostřící šroub má jemný chod bez výraznějších vůlí.

 • Okuláry a objektivy jsou chráněné odnímatelnými krytkami. Okulárová krytka má oko pro uchycení na popruh - tím se zabrání jejímu ztracení. Objektivové krytky mají gumová oka, která jsou nasunutá na tubusy a tím jsou krytky chráněné proti vypadnutí a ztrátě. Pokud se dalekohled nepoužívá, doporučujeme zakrýt zejména okuláry. Jakékoli, byť i jen malé poškození povrchu okulárových čoček se projeví zhoršenou kvalitou obrazu.

 • Povrch těla dalekohledu je pogumovaný a ergonomicky tvarovaný. Dalekohled se velmi dobře drží a drážkování na povrchu skvěle snižuje možnost vyklouznutí pokud je dalekohled mokrý nebo namrzlý.  

Obsah balení

 • Sada obsahuje dalekohled, krytky okulárů a objektivů, popruh, brašnu a čistící utěrku.

Použití

 • Dalekohled je možné používat ve všech klimatických podmínkách - tedy i za děště nebo v mrazu

Záruka: firma Vortex poskytuje na dalekohledy tzv. VIP celoživotní záruku

Rozměr (zvětšení x průměr)
8x42
Zvětšení
8x
Průměr objektivu
42mm
Typ hranolů
střechové, Schmidt-Pechan
Zorné pole
130m/1000m
Zorný úhel
7,5°
Průměr výstupní pupily
5,25mm
Vzdálenost výstupní pupily
17mm
Antireflexní vrstvy
FMC
Fázové vrstvy
ano
Nejkratší zaostřitelná vzdálenost
1,5m
Ostření
centrální, vnitřní
Mezioční vzdálenost
55-75mm
Očnice
pogumované, twist-up
Vodotěsnost
ano
Plnění inertním plynem
Ar
Dioptrická korekce
ano
Závit pro stativový adapter
ano
Optický materiál
BaK4, optické sklo
Hmotnost
618g

Kontaktujte nás!