Vixen SX2WL SD103SII 103/795 - set

110 900 Kč s DPH
5-6 prac. dní - V současné době se díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu může doba dodání prodloužit. Děkujeme za pochopení.
ks

Kompletní sada dalekohledu s GoTo WiFi montáží a okuláry
Apochromatický vysoce výkonný refraktor se sklem FPL53 SD
103mm objektiv s ohniskovou vzdáleností 795 mm pro věrné barevné podání
V sadě jsou okuláry SLV20mm a SLV 5mm.
Vysoká ostrost, kontrast a vynikající zpracování "Made in Japan"
Snadné ovládání pomocí smartphonu nebo tabletu
Pohodlné otáčení GoTo poklepáním na displej
Bezplatná aplikace STAR BOOK Wireless s programem hvězdné mapy
Databáze obsahuje až 259 000 nebeských objektů
Celková hmotnost: 21 kg

Zásilka obsahuje 2 balíky o celkové hmotnosti 23kg.

Více

Výrobce: VixenKód produktu: X025026

Kompletní sada dalekohledu s GoTo WiFi montáží a okuláry.

TELESKOP:

Refraktor s apochromatickým objektivem vyráběný v Japonsku.

Velmi kvalitní objektiv SD (Super-ED glass) s optickým sklem FPL53.

Poskytuje velmi ostrý a čistý obraz s vysokým stupněm eliminace zbytkové barevné vady. Objektiv má znatelně lepší obraz než ED objektivy SW.

SD objektiv je navržený a vyrobený tak, že přesně soustředí fialové, modré, červené, žluté a zelené složky spektra do jednoho ohniska.

Speciální složení objektivu redukuje chromatickou vadu u všech barev viditelného spektra.

Proti předešlé verzi teleskopu byl přepracovaný systém vnitřních clon, který nově umožňuje využítí i pro Full Frame DSLR.

Nový objektiv verze II nemá mezi optickými členy distanční proužky. Díky tomu je obraz jasných hvězd ostrý a nemá na obvodu hroty (paprsky).

V kombinaci s nově navrženým reduktorem (SD Reducer HD Kit) nebo rovnačem pole (SD Flattener HD), umožní osvětlení kruhového zorného pole o průměru 44mm, které lze snímat i Full Frame fotoaparáty. (Bez rovnače pole se v základní sestavě projevuje mírná vinětace v krajích).

Výhodou teleskopu jsou menší rozměry a nižší hmotnost, čímž je velmi praktický i pro převážení.

Kompletní dalekohled - optika včetně mechaniky jsou navržené a vyráběné v Japonsku.

VLASTNOSTI

 • SD (Super-ED glass) objektiv z optického skla FPL53 s eliminací zbytkové barevné vady. Průměr apochromatického objektivu je 103mm.Optické plochy jsou opatřené FMC antireflexními vrstvami pro lepší přenos světla a vyšší kontrast. Ohnisková délka je 795mm. Aperturní poměr f/7,7. Objektiv je v nové verzi vyráběný bez distančních proužků mezi členy objektivu, čímž je obraz jasných hvězd čistější a bez hrotů (paprsků).

 • Výstupní průměr výtahu ostření je 60mm. Součástí je 2" adapter EA 60/50,8mm SX na nějž se instaluje segment s překlápěcím diagonálním zrcátkem. Výstup pro okuláry z diagonálního segmentu má průměr 31,7mm.

 • Relativně kompaktní rozměry tubusu (810 x 115mm) a hmotnost 5,5kg umožňují snadnou manipulaci při pozorování i převážení.

 • Tubus je dodávaný s obručemi s lištou standardu Vixen GP pro pohodlné upevnění k většině montáží s drážkou standardu GP.

 • Praktické madlo pro přenášení má 1/4" šroub pro umístění fotoaparátu nebo pointačního dalekohledu.

 • Součástí je optický hledáček 7x50 s osvětlenou záměrnou osnovou.

 • Rozlišovací schopnost (teoretická, Dawes limit): 1.13"

 • Vizuální mezní hvězdná velikost (teoretická):  12.76 mag 

 • Max. využitelné zvětšení: 206x 

 • Ostření je jednorychlostní typu Crayford s možností aretace polohy.

 • Připojení / adaptery: na výstupu výtahu ostření je vnitřní závit pro adapter EA60/50,8mm SX (je součástí sady) a přes něj lze připojit segment překlápěcího diagonálního zrcátka s výstupním průměrem 31,7mm (1,25"). Zrcátko lze sklopit z optické dráhy a můžete pozorovat přímo nebo připojit fotoafaprát (je nutné dokoupit adaptery pro připojení fotoaparátu). Pokud necháte zrcátko v optické dráze, pak odráží paprsky kolmo k tubusu a můžete pohodlně pozorovat i objekty v nadhlavníku.

 • Diagonální segment je zakončený krátkým odnímatelným nástavcem s výstupním průměrem 31,7mm (1,25"), který je připojený pomocí T-2 závitu (M42/0.75). Lze jej z těla segmentu odšroubovat a místo něj přímo našroubovat T-2 kroužek s příslušným fotoaparátem. 

 • Adapter pro okuláry: 50.8mm (2") a 31.7mm (1.25")

 • Součástí je segment s překlápěcím diagonálním zrcátkem, který má dva výstupy pro okuláry o průměru 31,7mm (1,25").

 • Teleskop je dodávaný s okuláry SLV20mm a SLV5mm.

Balení obsahuje: tubus s optikou, záměrný hledáček s červeným LED bodem, montážní obruče s lištou, diagonální segment s překlápěcím zrcátkem, EA60/50,8mm SX adapter

PARAMETRY:

Typ objektivu čočkový apochromat
Optický systém
čočkový apochromat, SD (Super-ED glass) FPL 53 optické sklo. FMC antireflexní vrstvy. Bez distančních proužků mezi členy objektivu.
Průměr objektivu
103mm
Ohnisková délka 795mm
Aperturní poměr
f/7,7
Ostření
jednorychlostní Crayford s aretací
Antireflexní vrstvy
FMC
Rozlišovací schopnost (teoretická, Dawes limit)
1,13"
Mezní hvězdná velikost (teoretická)
12,76mag.
Výstup pro okuláry o průměru
1,25"
Rozměry tubusu (délka x průměr)
cca 810 x 115mm
Hmotnost tubusu
5,5kg (bez příslušenství)
Upevnění k montáži
kovové obruče s lištou typu Vixen GP

MONTÁŽ:

Vixen vyvinul novou generaci montáží SX pro náročné pozorovatele a astrofotografy.

Montáž SX2WL se jednoduše ovládá přes Wifi modul pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Stačí nainstalovat bezplatnou aplikaci STAR BOOK Wireless a můžete používat mnohé funkce navigace a GoTo navádění na obloze. Jelikož se nemusíte používat klasický LCD (STAR ​​BOOK TEN) je na montáži ažo 20% nižší spotřeba energie, což umožňuje delší astronomické pozorování a astrofotografování. Přesto k této montáži můžete použít i klasický ruční ovladač STAR BOOK TEN.

Montáž SXD2WL je osazená stejnými přesnými krokovými motory, jako má nejlepší model montáže Vixen AXD a tím přináší nový standard výkonu a přesnosti do serie Vixen.

Max. nosnost pro astrofotografii je do 12 kg. Samotná montáž má nižší hmotnost (pouhých 7kg), takže je ideální pro převážení nebo přenášení na kratší vzdálenosti.
Motory namontované ve spodní části montáže navíc slouží i jako protizávaží, takže montáž vyžaduje pro vyvážení méně závaží.

WiFi modul - snadné ovládání rovníkové montáže pomocí chytrého telefonu

   

Wifi adaptér Vixen pro EQ montáže umožní ovládat montáž Vixen pomocí smartphonu nebo tabletu. S aplikací pro chytré telefony STAR BOOK Wireless (zdarma) můžete navigovat po obloze bez jakýchkoli kabelů. Aplikace během okamžiku promění váš chytrý telefon nebo tablet v řídicí jednotku pro rovníkovou montáž. Zpoždění odezvy montáže, které je považované za největší nevýhodu bezdrátového připojení, je v u této montáže srovnatelné s kabelovým připojením.

Snížená spotřeba energie ve srovnání s běžnými ovladači s LCD monitorem

Spotřeba energie montáže je snížena až o 20 %, což umožňuje delší pozorování než u běžných kabelových ovladačů, jako je STAR BOOK TEN.

Obsluha je podobná jako u ovladače STAR BOOK TEN

Aplikace STAR BOOK Wireless má podobnou strukturu jako ovladač STAR BOOK TEN. V závislosti na nastavení hvězdné mapy obsahuje až 259 000 nebeských objektů. Zvolte nebeský objekt v seznamu objektů a spusťte GoTo. Montáž se automaticky nasměruje na vybraný cíl a nastaví jej do zorného pole dalekohledu. Všechny oblíbené funkce STAR BOOK TEN jsou zachovány.

 

Pohodlné ovládání

Při pohledu dalekohledem můžete montáž ovládat přejetím po hvězdné mapě aplikace. Protože zde nejsou žádná tlačítka, je ovládání montáže velmi snadné - pouhým přejetím prstu po displeji s aplikací hvězdné mapy.

Aplikace obsahuje rozsáhlé astronomické údaje

Databáze snadno pozorovatelných nebeských tělesech, jako jsou Messierovy objekty, objekty NGC a objekty IC, Slunce, Měsíc, planety, komety a trpasličí planety.

Vysoce přesné nastavení montáže

Nastavením montáže na jednu nebo dvě hvězdy již můžete dosáhnout poměrně přesné polohy. Nastavením montáže na tři nebo více hvězd můžete dosáhnout vysoce přesného nastavení montáže i pro velká zvětšení. Informace o nastavení se uloží do paměti a lze je uchovat, i když je zařízení vypnuté. Pokud dalekohled ponecháte po dokončení pozorování v jeho aktuálním stavu bez jeho přemístění, můžete spustit automatickou instalaci se stejným nastavením i pro další pozorování.

Individuální možnosti nastavení

Stejně jako u řídicí jednotky STAR BOOK TEN nabízí aplikace různá individuální nastavení, jako je kompenzace vůle převodů, noční režim v červené barvě, autoguider a variabilní rychlost GoTo a jas LED. Podle potřeby můžete také nastavit časování převrácení tubusu teleskopu při průchodu přes poledník (meridiánový flip). I když se objekt během sledování pohybuje na jih, můžete zabránit obrácení tubusu dalekohledu.

Důležitá poznámka: Nelze použít na staré montáže SX s modrou verzí ovladače Star Book!

Nástupce rovníkové montáže SX - stabilnější a přesnější motory

Nová verze montáže byla na rozdíl od starší verze SX2 osazena pulzními mikro-krokovými motory, které používají montáže řady SXD2. Zároveň došlo ke zvýšení počtu ložisek z 1 na 5 kusů, což zajišťuje stabilnější a přesnější provoz.

Technické informace o Wifi modulu: CPU s 32bitovým CISC procesorem 120 MHz

Jednotka se připojuje k montáži pomocí D-SUB 9PIN konektoru jako u STAR BOOK TEN. Má 6-ti pinový 6-ti vodičový modulární konektor pro provoz externího autoguideru. Podporované operační systémy jsou Android 6 nebo vyšší, iOS 9.0 nebo vyšší, WLAN standard: IEEE 802.11b/g/n.

PARAMETRY:

 • RA řetězové kolo: 180 zubů

 • DEC řetězové kolo: 180 zubů

 • Materiál a průměr hřídele: Uhlíková ocel / Dekl. 35 mm, RA tloušťka 40 mm

 • Jemné nastavení výšky: 0° až 70°, (jemné nastavení +/- 15°, výška)

 • Tyč protizávaží: průměr 20 mm

 • Nastavení azimutu: jemné nastavení šneku

 • Napájení: DC12 V; 0,4~1,7 A

 • Maximální zatížení: 12 kg, fotografické, bez protizávaží

 • Protizávaží: 1x 1,9 kg

 • Připojení stativu: 45 mm čep

 • Rozměry: 36 cm (V) x 12 cm (Š) x 36 cm (D), hmotnost: 7,0 kg (15,4 lb), bez protizávaží

 • 32bitový CISC procesor 120 MHz

 • Operační systém: Android 6 nebo vyšší, iOS 9.0 nebo vyšší

 • Připojení: D-SUB 9PIN konektor

 • Vstup autoguideru: ST4

 • Příkon SX2WL+Bezdrátová jednotka: DC12V / 0,3-2,0 A (zátěž 8 kg), 0,4-2,2 A (zátěž 12 kg)

Obsah dodávky: SX2WL EQ montáž, WiFi modul, závaží 1x 1.9 kg, nástroje pro sestavení, kabel pro napájení z autozásuvky 12V, stativ SXG, nástavec na stativ SXG.

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou. 

Typ objektivu čočkový apochromat
Průměr objektivu 103mm
Ohnisková délka 795mm
Relativní apertura (světelnost) f/7,7
Dalekohledy VIXEN Vixen SD - apochromat