Vixen SX2WL EQ GoTo montáž + Wifi Modul

45 875 Kč s DPH
5-6 prac. dní - V současné době se díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu může doba dodání prodloužit. Děkujeme za pochopení.
ks

SX2WL rovníková montáž GoTo s Wifi modulem
Snadné ovládání přes smartphone nebo tablet
Pohodlné otáčení GoTo poklepáním na displej
Max. fotografická nosnost 12 kg
Nízká hmotnost 7,0 kg, montáž je dobře přenosná
Velká šneková kola se 180 zuby a 72 mm šneky
Bezplatná aplikace STAR BOOK Wireless s aplikací hvězdné mapy
Databáze objektů obsahuje katalog Messier, NGC, IC, slunce, měsíc, planety, komety
Databáze s až 259 000 hvězdnými objekty v závislosti na nastavení mapy

Zásilka obsahuje 1 balík o hmotnosti 13kg.

Více

Výrobce: VixenKód produktu: X025049

Vixen vyvinul novou generaci montáží SX pro náročné pozorovatele a astrofotografy.

Montáž SX2WL se jednoduše ovládá přes Wifi modul pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Stačí nainstalovat bezplatnou aplikaci STAR BOOK Wireless a můžete používat mnohé funkce navigace a GoTo navádění na obloze. Jelikož se nemusíte používat klasický LCD (STAR ​​BOOK TEN) je na montáži ažo 20% nižší spotřeba energie, což umožňuje delší astronomické pozorování a astrofotografování. Přesto k této montáži můžete použít i klasický ruční ovladač STAR BOOK TEN.

Montáž SXD2WL je osazená stejnými přesnými krokovými motory, jako má nejlepší model montáže Vixen AXD a tím přináší nový standard výkonu a přesnosti do serie Vixen.

Max. nosnost pro astrofotografii je do 12 kg. Samotná montáž má nižší hmotnost (pouhých 7kg), takže je ideální pro převážení nebo přenášení na kratší vzdálenosti.
Motory namontované ve spodní části montáže navíc slouží i jako protizávaží, takže montáž vyžaduje pro vyvážení méně závaží.

WiFi modul - snadné ovládání rovníkové montáže pomocí chytrého telefonu

   

Wifi adaptér Vixen pro EQ montáže umožní ovládat montáž Vixen pomocí smartphonu nebo tabletu. S aplikací pro chytré telefony STAR BOOK Wireless (zdarma) můžete navigovat po obloze bez jakýchkoli kabelů. Aplikace během okamžiku promění váš chytrý telefon nebo tablet v řídicí jednotku pro rovníkovou montáž. Zpoždění odezvy montáže, které je považované za největší nevýhodu bezdrátového připojení, je v u této montáže srovnatelné s kabelovým připojením.

Snížená spotřeba energie ve srovnání s běžnými ovladači s LCD monitorem

Spotřeba energie montáže je snížena až o 20 %, což umožňuje delší pozorování než u běžných kabelových ovladačů, jako je STAR BOOK TEN.

Obsluha je podobná jako u ovladače STAR BOOK TEN

Aplikace STAR BOOK Wireless má podobnou strukturu jako ovladač STAR BOOK TEN. V závislosti na nastavení hvězdné mapy obsahuje až 259 000 nebeských objektů. Zvolte nebeský objekt v seznamu objektů a spusťte GoTo. Montáž se automaticky nasměruje na vybraný cíl a nastaví jej do zorného pole dalekohledu. Všechny oblíbené funkce STAR BOOK TEN jsou zachovány.

 

Pohodlné ovládání

Při pohledu dalekohledem můžete montáž ovládat přejetím po hvězdné mapě aplikace. Protože zde nejsou žádná tlačítka, je ovládání montáže velmi snadné - pouhým přejetím prstu po displeji s aplikací hvězdné mapy.

Aplikace obsahuje rozsáhlé astronomické údaje

Databáze snadno pozorovatelných nebeských tělesech, jako jsou Messierovy objekty, objekty NGC a objekty IC, Slunce, Měsíc, planety, komety a trpasličí planety.

Vysoce přesné nastavení montáže

Nastavením montáže na jednu nebo dvě hvězdy již můžete dosáhnout poměrně přesné polohy. Nastavením montáže na tři nebo více hvězd můžete dosáhnout vysoce přesného nastavení montáže i pro velká zvětšení. Informace o nastavení se uloží do paměti a lze je uchovat, i když je zařízení vypnuté. Pokud dalekohled ponecháte po dokončení pozorování v jeho aktuálním stavu bez jeho přemístění, můžete spustit automatickou instalaci se stejným nastavením i pro další pozorování.

Individuální možnosti nastavení

Stejně jako u řídicí jednotky STAR BOOK TEN nabízí aplikace různá individuální nastavení, jako je kompenzace vůle převodů, noční režim v červené barvě, autoguider a variabilní rychlost GoTo a jas LED. Podle potřeby můžete také nastavit časování převrácení tubusu teleskopu při průchodu přes poledník (meridiánový flip). I když se objekt během sledování pohybuje na jih, můžete zabránit obrácení tubusu dalekohledu.

Důležitá poznámka: Nelze použít na staré montáže SX s modrou verzí ovladače Star Book!

Nástupce rovníkové montáže SX - stabilnější a přesnější motory

Nová verze montáže byla na rozdíl od starší verze SX2 osazena pulzními mikro-krokovými motory, které používají montáže řady SXD2. Zároveň došlo ke zvýšení počtu ložisek z 1 na 5 kusů, což zajišťuje stabilnější a přesnější provoz.

Technické informace o Wifi modulu: CPU s 32bitovým CISC procesorem 120 MHz

Jednotka se připojuje k montáži pomocí D-SUB 9PIN konektoru jako u STAR BOOK TEN. Má 6-ti pinový 6-ti vodičový modulární konektor pro provoz externího autoguideru. Podporované operační systémy jsou Android 6 nebo vyšší, iOS 9.0 nebo vyšší, WLAN standard: IEEE 802.11b/g/n.

PARAMETRY:

 • RA řetězové kolo: 180 zubů

 • DEC řetězové kolo: 180 zubů

 • Materiál a průměr hřídele: Uhlíková ocel / Dekl. 35 mm, RA tloušťka 40 mm

 • Jemné nastavení výšky: 0° až 70°, (jemné nastavení +/- 15°, výška)

 • Tyč protizávaží: průměr 20 mm

 • Nastavení azimutu: jemné nastavení šneku

 • Napájení: DC12 V; 0,4~1,7 A

 • Maximální zatížení: 12 kg, fotografické, bez protizávaží

 • Protizávaží: 1x 1,9 kg

 • Připojení stativu: 45 mm čep

 • Rozměry: 36 cm (V) x 12 cm (Š) x 36 cm (D), hmotnost: 7,0 kg (15,4 lb), bez protizávaží

 • 32bitový CISC procesor 120 MHz

 • Operační systém: Android 6 nebo vyšší, iOS 9.0 nebo vyšší

 • Připojení: D-SUB 9PIN konektor

 • Vstup autoguideru: ST4

 • Příkon SX2WL+Bezdrátová jednotka: DC12V / 0,3-2,0 A (zátěž 8 kg), 0,4-2,2 A (zátěž 12 kg)

Obsah dodávky: SX2WL EQ montáž, WiFi modul, závaží 1x 1.9 kg, nástroje pro sestavení, kabel pro napájení z autozásuvky 12V.

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou. 

Max. nosnost 12kg
Montáže VIXEN Vixen SX2 WL