Vixen Space Eye 70/700mm AZ

3 725 Kč s DPH
5-6 prac. dní - V současné době se díky prodlevám při vyskladňování z hlavního evropského skladu může doba dodání prodloužit. Děkujeme za pochopení.
ks

Teleskop s čočkovým achromatickým objektivem.
Průměr 70mm | ohnisková délka 700mm | aperturní poměr f/10.
Azimutální montáž s jemnými posuvy v obou osách.
Stabilní hliníkový stativ (70-127cm).
Dva okuláry PL 10mm (70x) a PL 20mm (35x), průměr 1,25" (31,7mm)
Optický hledáček 5x20mm.

Zásilka obsahuje 1 balík: 93x33x20cm | hmotnost 5,8kg.

Více

Výrobce: Vixen Kód produktu: X002452

Teleskop s čočkovým achromatickým objektivem na azimutální montáži.

Pro děti nebo začínající pozorovatele hvězdné oblohy. Díky stabilnímu stativu a azimutální montáži s jemnými posuvy se můžete naučit poznávat a vyhledávat objekty na noční obloze a pozorovat detaily na povrchu Měsíce, prstence u planety Saturn nebo oblačné pásy na planetě Jupiter.

Dalekohled je výborný na pozorování Měsíce a detailů na měsíčním povrchu (krátery, pohoří, brázdy...), jasných planet a pro vyhledávání hvězd, dvojhvězd, jasných mlhovin, galaxií a kulových hvězdokup.

Díky aperturnímu poměru 1/10 je minimalizovaná barevná vada a dobře lze pozorovat detaily při větším zvětšení.

Teleskop má menší rozměry a dobře se jím manipuluje. Na montáži má velmi dobrou stabilitu.

Stabilní hliníkový stativ s azimutální montáží s jemnými posuvy v obou osách poskytuje teleskopu dobrou stabilitu. Uchycení tubusu k montáži je řešené pomocí 1/4" stativového šroubu. Na stativ s AZ montáží můžete upevnit jakýkoli jiný menší teleskop s otvorem pro 1/4" stativový šroub.

Celkově se jedná o velmi dobrý teleskop v poměru cena/kvalita.

VLASTNOSTI:

 • Čočkový achromatický objektiv Fraunhofer s minimální barevnou vadou.

 • Průměr objektivu je 70mm, ohnisková délka 700mm a světelnost f/10. Teleskop poskytne větší zvětšení, při kterém můžete dobře pozorovat detaly na povrchu Měsíce nabo např. oblačné pásy na Jupiteru a prstence kolem planety Saturn.

 • Diagonální zrcátko pro pohodlnější pozorování v nadhlavníku.

 • K teleskopu jsou dodávané dva okuláry typu Plossl - PL10mm (70x) a PL20mm (35x). Průměr okulárů je 1,25" (31,7mm). Můžete použít jakékoli další okuláry o průměru 1,25". Výběr vhodných okulárů najdete na oddělení "Okuláry". Pro větší zvětšení, při němž můžete lépe pozorovat jasné planety a detaily na povrchu Měsíce doporučujeme okulár s ohniskovou délkou cca 5mm - 6mm. Místo okuláru můžete také použít násobič zvětšení Barlow 2x, výběr nalezenete v oddělení "Násobiče zvětšení - Barlow".

 • Ostření je hřebenové a je dostatečně přesné. Průměr výtahu ostření je 1,25" (31,7mm).

 • Tubus je upevněný k azimutální montáži, která má jemný manuální pohon v obou osách. Můžete tedy pohodlně sledovat a centrovat objekty v zorném poli i při větším zvětšení.

 • V sadě je optický hledáček 5x20mm s vláknovým křížem pro snadnější vyhledávání objektů.

 • Dalekohled je na stabilním hliníkovém stativu s nastavitelnou výškou v rozsahu 70cm - 127cm.

 • Tubus je k montáži upevněný pomocí standardního 1/4" stativového šroubu. Montáž tedy můžete použít také pro jiné teleskopy, které mají v patce nebo liště otvor s 1/4" závitem.

Balení obsahuje: teleskop, montáž, stativ s odkládací přihrádkou, okuláry, hledáček, diagonální zrcátko.

PARAMETRY:

Tubus s optikou:
Optický systém čočkový achromat, Fraunhofer
Průměr 70mm
Ohnisková délka 700mm
Aperturní poměr (světelnost) f/10
Max. využitelné zvětšení 140x
Výtah ostření hřebínek
Výstupní průměr pro okuláry 1,25" (31,7mm)
Hledáček optický 5x20mm
Okulár v sadě Plossl 10mm (70x),  Plossl 20mm (35x)
Zvětšení v základní sadě 35x | 70x
Rozměry tubusu
cca 700 x 80mm (rosnice 91mm)
Hmotnost tubusu
cca 2kg (vč. příslušenství)
Montáž
Typ montáže azimutální s jemnými posuvy v obou osách, 1/4" šroub pro upevnění tubusu
Motorový pohon ne
Stativ hliníkový stativ, výsuvné nohy, 70cm - 127cm
Polární hledáček ne
Závaží v sadě ne
Hmotnost (stativ+montáž) cca 2kg

DOPORUČENÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ - OKULÁRY:

 • Pokud si pořizujete dalekohled s kvalitním objektivem, je dobré používat také kvalitní okuláry. Okulár vytváří výsledný obraz, který pozorujeme okem.

 • Většinou se teleskopy dodávají se základním setovým okulárem typu Plossl s ohniskovou délkou kolem 20-26mm. Jedná se okuláry, které lze běžně používat pro první pohledy novým dalekohledem. Výrobci předpokládají, že si pozorovatelé postupně vybaví sestavu teleskopu podle vlastních požadavků na zvětšení a zorné pole. Pokud tedy chcete lépe využít možnosti Vašeho dalekohledu, poohlédněte se i po nějakých jiných okulárech, než jsou tyto setové.

 • Okuláry s kvalitní optikou, které, byť jsou většinou dražší, dávají lepší obraz než základní levnější okuláry. Kvalitní okulár výrazně zlepší obraz také u jednoduchých teleskopů.

 • Okulár zvětšuje obraz vytvořený objektivem dalekohledu. Zvětšení lze snadno spočítat podle jednoduchého vzorečku: Zvětšení = ohnisková délka objektivu (mm) / ohnisková délka okuláru (mm). Pokud tedy máte objektiv s ohniskovou délkou 1000mm a okulár s ohniskovou délkou 10mm, získáte zvětšení 1000/10=100x. Podle uvedeného vzorečku si můžete snadno najít okulár, který poskytuje požadované zvětšení pro Váš konkrétní teleskop.

V tabulce níže jsou uvedené ohniskové délky okulárů vhodné pro tento teleskop s objektivem 70/700, f/10 rozdělené podle typu zvětšení:

POPIS TYPU ZVĚTŠENÍ

ZVĚTŠENÍ OKULÁRY

Max. konstrukční (2xD, pupila 0,5mm)

Max. technické zvětšení dosažitelné optickou soustavou za ideálních podmínek. Lze jej použít na rozlišení dvojhvězd nebo testování optické soustavy za ideálních podmínek, ale pro běžná pozorování je díky rušivým vlivům v atmosféře a limitům teleskopu málo používané.

cca 140x okuláry kratší než 5mm

Extra velké (pupila 0,7-1mm)

Velké zvětšení pro sledování těsných dvojhvězd a jemných detailů např. na kotoučcích jasných planet nebo na povrchu Měsíce. Při výstupní pupile 1mm odpovídá rozlišení teleskopu rozlišení oka. Kvalita obrazu při těchto zvětšeních je hodně závislá na pozorovacích podmínkách a tepelných turbulencích v atmosféře.

cca 70x - 100x okuláry 10mm - 7mm

Optimální velké (pupila 1-2mm)

Vhodné pro rozlišení dvojhvězd a pozorování jemných detailů na kotoučcích jasných planet a Měsíce. Vhodné i pro vyhledávání menších jasnějších galaxií a mlhovin. Při výstupní pupile 1mm odpovídá rozlišení teleskopu rozlišení oka. Na ostrosti a rozlišení se může projevovat tepelné proudění v atmosféře.

cca 35x - 70x okuláry 20mm - 10mm

Optimální střední (pupila 2-3mm )

Ideální zvětšení pro pohodlné pozorování ostrého obrazu. Výstupní pupila 2,4mm je nejlepší pro maximální využití rozlišovací schopnosti oka. Navíc je při těchto zvětšeních ještě zachovaný dobrý plošný jas, takže můžete pěkně pozorovat i jasnější objekty hlubokého vesmíru (mlhoviny, galaxie, kulové hvězdokupy...) Obraz Měsíce a jasných planet je ostrý a vliv atmosféry není tak výrazný jako při větších zvětšeních).

cca 23x - 35x okuláry 30mm - 20mm

Střední (pupila 3-4mm) - dobrý jas a šířka zorného pole

Ideální zvětšení pro pohodlné pozorování ostrého obrazu. Obraz má při těchto zvětšeních ještě velmi dobrý plošný jas a široké zorné pole, takže můžete pozorovat i jasnější objekty hlubokého vesmíru (mlhoviny, galaxie, kulové hvězdokupy...) Obraz Měsíce a jasných planet je ostrý a vliv atmosféry není tak výrazný jako při větších zvětšeních). Menší zvětšení poskytuje i možnost vidět větší úsek oblohy.

cca 23x - 18x okuláry 40mm - 30mm

Malé (pupila 4-6mm) - velká světelnost a zorné pole

Menší zvětšení, ale lepší plošný jas a širší zorné pole. Pohodlně uvidíte větší úsek oblohy. Používá se pro snadnější vyhledávání a identifikaci objektů. Vhodné pro sledování rozlehlejších kulových hvězdokup a jasnějích mlhovin a galaxií např. z Messierova katalogu. Pozn. jelikož se nevyrábí okuláry s ohniskovou délkou větší než 56mm, může se v některých případech stát, že tohoto malého zvětšení nelze dosáhnout.

cca 13x - 18x okuláry 56mm - 40mm

Nejmenší (pupila 7mm) - max. světelnost

Nejmenší zvětšení, které poskytuje výstupní pupilu o průměru cca 7mm. Oko, které má ve tmě průměr zorničky cca 7mm tedy může využít velké množství světla. V těchto případech je zvětšení tak malé, že je možná lepší použít běžný binokulární dalekohled. Navíc se nevyrábí okuláry s ohniskovou délkou větší než 56mm, takže dosažitelnost tohoto zvětšení není s běžným příslušenstvím mnohdy ani možná.

10x okuláry větší než 56mm
Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.

Typ objektivu čočkový achromat
Průměr objektivu 70mm
Ohnisková délka 700mm
Relativní apertura f/10
Dalekohledy VIXEN Space Eye