Unistellar N 114/450 eQuinox 2 + batoh

70 174 Kč s DPH
4-6 týdnů - Zboží je u dostupné u výrobce. Po objednání je doba dodání cca 4-6 týdnů. O průběhu dodávky Vás budeme informovat.
ks

Teleskop s vestavěnou kamerou a přesným automatickým naváděním.
100x výkonnější než běžný teleskop.
Dodávaný s batohem Unistellar.

Zásilka obsahuje 2 balíky 77x48x30cm, 14kg (teleskop) + 75x30x24cm, 4kg (batoh).

Více

Výrobce: UnistellarKód produktu: unistellar-equinox-2-batoh

eQuinox 2 je inovativní inteligentní dalekohled, který přináší zázraky vesmíru na dosah, a to i v jasně osvětlených městských oblastech.

Technologie Smart Light Pollution Reduction využívá pokročilé zpracování obrazu k odfiltrování efektů městských světel, což umožňuje jasné snímky nebeských objektů ve vysokém rozlišení. S eQuinox 2 můžete vidět ohromující modré a červené odstíny Prstencové mlhoviny nebo červenou skvrnu na Jupiteru, a to i ze středu města.

Patentovaný softwarte snižuje dopady světelného znečištěnía umožňuje pozorovat ostré detaily vzdálených objektů i z městského prostředí. Pro každé pozorování technologie Unistellar rychle identifikuje světlo na pozadí a poté jej automaticky filtruje a odstraní tak, aby výsledný obraz nebyl zatížený světelným šumem. Díky tomu získáte velmi pěkné snímky bez ohledu na místo pozorování. Stále však platí, že lepší snímek vždy dostanete v místě bez světelného smogu.

                         

Technologie Enhanced Vision

využívá skládání obrazu a techniky zpracování živého obrazu, aby poskytla skutečně jedinečný zážitek ze sledování vesmíru.

Díky optimalizaci snímků zachycených teleskopem umožňuje tato technologie bezkonkurenční pohledy na vesmír.

Patentovaná technologie umožňuje pozorování obrazu i velmi slabých objektů (mlhoviny, galaxie, komety, asteroidy ...) díky přímé kontinuální akumulaci světla pomocí vestavěného senzoru.

Vestavěný vysokorychlostní snímač obrazu s velkou citlivostí sbírá živé světlo vyzařované z objektů a vytváří obraz, který se přenáší do chytrého telefonu. Díky tomu můžete pohodlně pozorovat i málo kontrastní objekty, jako jsou mlhoviny, galaxie a komety, většinu dokonce v barvě i s jemnými detaily. Je to skutečně jiný pohled než standardním teleskopem.

Za pár sekund až za pár desítek sekund od nalezení objektu, v závislosti na pozorovacích podmínkách (světelné znečištěné okolním světlem, mesíční svit, smog, počasí), můžete vidět barvy a tvary galaxií a mlhovin očima neviditelné ani velkými standardními teleskopy.

Autonomous Field Detection - snadné vyhledávání, navádění a sledování objektů

 

Databáze systému obsahuje desítky milonů hvězd. Systém přesně detekuje a rozpozná objekty v zorném poli díky neustálému porovnávání souřadnic milionů objektů z databáze. To umožňuje, aby byl systém Unistellar eVscope naváděný s velmi vysokou přesností během vyhledávání i během sledování objektů. Teleskop lze velmi pohodlně a snadno ovládat.

Funkce Autonomous Field Detection zároveň poskytuje podrobné informace o objektech, které právě pozorujete.

FREE control app - snadné ovládání

Proměňte svůj smartphone nebo tablet na vesmírné centrum pomocí aplikace Unistellar. Snadný přístup a sledování tisíců vesmírných objektů z našeho katalogu v aplikaci jediným kliknutím a získejte podrobné informace o každém z vámi zvolených cílů.

Technologie Unistellar eliminuje potřebu odborných znalostí v oblasti složitých přístrojů a zpřístupňuje průzkum vesmíru všem.

Odemkněte bez námahy zázraky vesmíru s uživatelsky přívětivou technologií.

Barevné obrazy mlhovin, galaxií, hvězdokup a dalších objektů jsou přenášené do chytrého telefonu nebo tabletu. Jakýkoli snímek uložený prostřednictvím aplikace bude zkopírovaný do galerie obrázků ve vašem smarthphonu. Můžete jej snadno sdílet s vašimi přáteli nebo na sociálních sítích nebo přenést do PC.

Díky speciální aplikaci, která je zdrama dodávaná k systému, můžete celý teleskop velmi pohodlně ovládat a získávat informace o pozorovaných objektech a zároveň je sdílet.

Aplikace je nyní dotupná pro chytré telefony i tablety s operačním systémem minimálně (Andriod 6 nebo iOS 12). Před instalací aktivujte GPS.

 

 

Citizien Science - podílejte se na objevování a zkoumání vesmíru  

Vlastnosti teleskopu umožňují jeho plné použití také k vědeckým účelům. Ve spolupráci se skupinou SETI se můžete propojit s dalšími uživateli systému Unistellar po celém světě a sdílet pozorování různých úkazů a objektů (např. přechodů exoplanet, komet nebo NEA naživo přímo v teleskopu).

Díky partnerství s renomovanými vědeckými organizacemi, jako je SETI Institute a NASA, vám eQuinox 2 umožňuje podílet se na průlomovém výzkumu exoplanet, asteroidů, komet a mnoha dalších.

V rámci Unistellar Community – největší celosvětové komunity pozorovatelů složené z 10 000 uživatelů dalekohledů – budete moci spolupracovat se zkušenými uživateli a profesionálními astronomy. Unistellar Network je první globální komunitou propojující pozorovatele. Díky technologii Unistellar je každý schopen poskytovat vědecky hodnotná pozorování.

Robustní a přesná optika a optoelektronika

 • Teleskop tvoří zrcadlový systém Newton o průměru 114mm s ohniskovou délkou 450mm a velkou světelností f/4. Díky tomu snímá citlivý senzor velmi jasný obraz vytvořený optikou dalekohledu.

 • Hlavní zrcadlo je parabolizované - obraz je tedy bez sférické a chromatické vady.

 • Ostřící maska Bahtinov je implementovaná přímo do přední krytky tubusu, takže zaostření obrazu je velmi snadné - viz. videonávod níže. Optický systém lze také snadno kolimovat a dosáhnout tak ce nejlepšího rozlišení a ostrosti obrazu - viz. videonávod níže.

 • I bez znalostí a předchozích zkušeností získáte ostrý a jasný obraz během několika málo snadných kroků.

 • Místo sekundárního zrcátka je eVscope osazený citlivým senzorem 6,2Mpx. často používaným v různých astronomických kamerách, protože je velmi citlivý a má nízkou hladinu šumu.

 • Snímek zachycený čipem je zpracovaný systémem eVscope a je přenášený do chytrého telefonu nebo tabletu  a následně jej lze uložit do cloudové galerie nebo poslat na jiné zařízení.

 • Interní paměť 64Gb.

 • Integrovaný softwer na zpracování obrazu - Intelligent Image Processing

 • Intelligent Senzor Settings - nastavení senzoru pro dosažení optimálního poměru signál/šum

 • Light Pollution Reduction - integrované nastavení pro potlačení světleného šumu z okolních lamp veřejného osvětlení apod.

Kompatní a lehký

Celý systém je navržený tak, aby byl snadno transportovatelný. Teleskop je v této verzi dodávaný s batohem Unistellar.

Napájení - USB-C

Teleskop je napájený integrovanou dobíjecí baterií s výdrží cca 11hod. Dobíjení baterie v režimu OFF je cca 6.5h, dobíjení během provozu trvá cca 8h.

Pro nabíjení baterie budete potřebovat kabel USB-C (není součástí sady). Úroveň nabití indikují modré LED.

Upozornění - teleskop je nutné dobíjet každé 2 měsíce, aby se zamezilo problémům s baterií.

Poznámka:

Unistellar eQuinox 2 je propojený dalekohled, takže pro jeho ovládání je potřebný chytrý telefon nebo tablet s OS min. Android 6 nebo iOS12, s aktivovaným GPS a WiFi.

Porovnání parametrů teleskopů Unistellar:

eQuinox eQuinox 2
eVscope 2
Výdrž baterie 11h 11h 9h
Úložná kapacita 64G 64G 64G
LCD displej bez displeje bez displeje Nikon Technology Eyepiece
Rozlišení 4,9Mpx 6,2Mpx 7,7Mpx
Zorné pole 27 x 37 arcmin 34 x 47 arcmin 34 x 47 arcmin
Mezní hvězdná velikost 18,2mag
Objektiv parabolické zrcadlo 114/500mm
Hmotnost (tubus + stativ) 9kg

PARAMETRY:

Název Unistellar eVscope
Průměr hlavního zrcadla
114mm
Ohnisková délka 450mm
Relativní apertura (světelnost)
f/4
Typ montáže
azimutální
Ostření možnost manuálního ostření dle Bahtinov masky (je součástí), systém lze také snadno kolimovat
Optické zvětšení
50x
Digitální zvětšení
až 400x (doporučené 150x)
Rozlišovací schopnost
2"
Mezní hvězdná velikost
18,2mag.
Max. magnituda
 •  do 16mag. v průměrných podmínkách za minutu načítání
 • do 18mag. za výborných podmínek po několika minutách načítání
GoTo systém
 • plně automatické nastavení za pouhých 10 sekund
 • GoTo systém navádění a vyhledávání objektů
 • 5000 objektů v databázi
 • detailní informace u 120 objektů
 • seznam doporučených objektů na základě datumu a času z ovládacího smartphonu
Technologie snímání
Sony Exmor with NIR technology
Typ senzoru
6,2Mpx
Displej
nemá displej
Zorné pole
34 x 47´
Napájení Integrovaná dobíjecí baterie, výdrž na jedno nabití cca 11hodin
Pohon otáčení krokové motorky
WiFi

wifi pro ovládání teleskopu

kompas

trojosý akcelerometr

Požadavky na Smartphone nebo tablet
Android 6 a vyšší, iOS 12 a vyšší, GPS, WiFi
Stativ
hliníkový stativ je součástí
Celková hmotnost
9kg

Napájení:
 
Teleskop, jeho elektronika a senzory jsou napájeny dobíjecí vnitřní baterií, kterou lze v případě poruchy nebo trvalého poškození vyměnit. Před prvním pozorováním doporučujeme svůj eVscope plně nabít. Baterie eVscope 2 vydrží až 9 hodin, zatímco baterie eQuinoxu - až 11. 
 
Vezměte prosím na vědomí, že jednotku je nutné dobíjet každé 2-3 měsíce, abyste se vyhnuli problémům s baterií.
 
Teleskop můžete používat i během nabíjení baterie. Doba nabíjení se může lišit od 6,5 hodiny (režim OFF) do 8 hodin (za provozu). Chcete-li nabít baterii, musíte použít nabíječku USB-C* (zkontrolujte, zda je plně připojena, někdy při připojování uslyšíte cvaknutí).
 
Dioda bude svítit modře a ze šesti bliknutí přejde na žádné. Blikání se snižuje, když se baterie více nabíjí. Nakonec LED zůstane modrá bez blikání. Tak poznáte, že je baterie plně nabitá. Aplikace také zobrazí ikonu plné baterie (sekce eVscope).

 • Baterie typ:          Li-Ion (6 x 18650 cell)
 • Jmenovité napětí:   3,7 V
 • Kapacita:                15 Ah (55.5 Wh)

Trik pro nabíjení: zapněte dalekohled, zapojte nabíječku, poté dalekohled vypněte a nechte jej na noc zapojený a vypnutý. Po noci snímání během chladnějších měsíců počkejte s nabitím do dalšího rána.
 
K nabíjení dalekohledu Unistellar přes USB port můžete použít také power banku, která má USB 5V, Doporučujeme ty, které poskytují alespoň 2A. 2000mAh dává provoz přibližně +1 hodinu. Používejte také kvalitní nabíjecí kabel. Port USB není určen k ničemu jinému než k nabíjení (neslouží k připojení k počítači nebo k získávání dat).
 
*Specifikace nabíječky: lze použít standardní nabíječku smartphonu (USB-C) 5V 2,4A, bez rychlonabíjení (a bez adaptivního dosahu).
 
Proces blikání:
    6x bliknutí: nabití baterie je mezi 0 % a 64 %
    5x bliknutí: nabití baterie je mezi 64 % a 72 %
    4x bliknutí: nabití baterie je mezi 72 % a 80 %
    3x bliknutí: nabití baterie je mezi 80 % a 88 %
    2x bliknutí: nabití baterie je mezi 88 % a 96 %
    1x bliknutí: nabití baterie je mezi 96 % a 100 %
 
Obecné upozornění: Nenechávejte baterie nepoužívané po delší dobu, ať už v produktu, ani ve skladu. Typická odhadovaná životnost lithium-iontové baterie je přibližně dva až tři roky nebo 300 až 500 nabíjecích cyklů, podle toho, co nastane dříve.
 
Jeden nabíjecí cyklus je doba používání od úplného nabití, po úplné vybití a opětovné úplné nabití. Dobíjecí lithium-iontové baterie mají omezenou životnost a postupně ztrácejí svou kapacitu udržet nabití. Tato ztráta kapacity (stárnutí) je nevratná. Jak baterie ztrácí kapacitu, zkracuje se doba, po kterou bude produkt napájet (doba chodu). Lithium-iontové baterie se nadále pomalu vybíjejí (samovybíjení), když se nepoužívají nebo když jsou skladovány.

Pravidelně kontrolujte stav nabití baterie a udržjute hladinu nabité baterie mezi 50-80%.

 • Baterii nabíjete při pokojové teplotě. Po pozorování nechte vytemperovat teplotu teleskopu a baterie na pokojovou teplotu (20°C - 25°C) a poté baterii nabijte.

 • Nenechte baterii vybít až do 0%. Nejnižší optimální hladina pro Li-Ion baterie je cca 30%.

 • V případě dlouhodobého uskladnění teleskopu na několik měsíců, před jeho odložením nechte baterii nabitou optimálně jen na 40% a jednou za cca. 8-10 týdnů ji mírně dobijte na tuto úroveň.

 • Nenechávejte baterii nabitou na 100% příliš dlouho.

 • Optimální provozní režim Li-Ion baterií je mězi 30% - 80%.

 • Nepoužívejte rychlonabíjení - pomalejší dobíjení šetří baterii.

Další rady na použití teleskopu najdete na webové stránce:
https://help.unistellar.com/hc/en-us/categories/360000214733-Technical-Support

Video návod jak nastavit teleskop Unistellar eVscope:

Jak zaostřit obraz pomocí Bahtinov masky:

Jak zkolimovat optický systém:

Upozornění: tento popis produktu (včetně tabulky) je originálně vytvořený výhradně pro webové stránky www.dalekohledy-mikroskopy.cz

Copyright © Miloš Motejl MOTY-OPTIK - na webové stránky se vztahuje zákon 121/2000 Sb. "Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon)". Nekopírujte obsah (ani části) webových stránek bez písemného souhlasu majitele. Porušení zákona bude řešené právní cestou.